Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1

    HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Здравейте, Прерових де що имаше писано тук за този вид климатици и сега, понеже не срещнах това дето ме интересуваше, пиша тук с молба някой от разбиращите да ме светне по следните въпроси.
    1. Този климатик го ползвам от 4 год. до сега без проблеми(дано да не го урочасам).Не намерих никъде в разшифровката за модела какво аджеба означава буквата Т след Н в означението?
    [img width=397 height=600]http://picbg.net/u/15635/9794/533165.jpg[/img] Това е снимка от етикета на външното тяло. Много ще съм благодарен на този, който ми обясни значението на буквите D.B./W.B.
    2. От една седмица насам започна да изключва при работа естествено сега на отопление и да мига лампичката на таймера. Четох там в таблицата каква може да е причината, но от възможните 5 причини мога със сигурност да изключа високата и ниска стойност на напрежението. Другите състояния от английски трудно ги осмислям макар и с превод като помощ от приятел. При това състояние климатика престава да приема команди от дистанционното освен командата "Стоп" След като го рестартирам почти веднага си тръгва нормално и набира температура до зададената и минава на по-ниска мощност, за което е предназначен като инвертор. Тук прилагам снимки от прибора за измерване през който съм го включил за режим на нормална работа и на такъв при стендбай.[img width=800 height=489]http://picbg.net/u/15635/9794/533139.jpg[/img]
    [img width=800 height=464]http://picbg.net/u/15635/9794/533140.jpg[/img]
    3. Да уточня, че температурата за вътре я задавам на 220С. Интересното е, че през зимата при даже много ниските температури навън не се държеше така странно, а и до сега от тези години дето го използвам не съм забелязал такова поведение.
    Дайте идея на какво може да се дължи това. Благодарности в аванс.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #2

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Мисля че са ти отишли датчиците на вътрешно тяло.Някъде по темите има как се замерват.Погледни си и топлообменника на външното тяло дали не е замърсен.
    Само това се сещам за в момента.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Възможни проблеми:
    1.Липса на достатъчно фреон - да се презареди.
    2.По високо от 242в.или по ниско от 187в. напрежение.
    3.Капиляра е запушен.
    4.Датчик на основна платка е повреден.
    5.Висока темепратура на вътрешния или външния топлообменик.
    6. Намери си читав сервиз.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Буквите означават сух и мокър термометър.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #5

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Провери си контакта дали е замасен! Тия Хаери са много капризни по отношение на "калпаво захранване" и пак няма гаранция. При твоя случай бих се насочил точно там, ако вече EEPROM-a не е дал фира.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #6

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    Провери си контакта дали е замасен! Тия Хаери са много капризни по отношение на "калпаво захранване" и пак няма гаранция. При твоя случай бих се насочил точно там, ако вече EEPROM-a не е дал фира.
    Контакта ми разбира се е занулен, все пак съм професионалист с V кв.гр.
    Насочвам се към възможната причина за това състояние и го пиша тук за да обменим опит, а и други да го имат предвид. Та климатика(благодаря за отговорите) от днес на обяд си работи без проблемно и сега си мисля, че това мигане на диодчето на таймера е от това, че сутрин външното тяло се огрява от слънцето и е възможно да се повиши температурата на външното тяло. То в случая при режим отопление е изпарител на машината. Ще продължа да събирам мнения и ще пиша за поведението му в следващите дни, когато се очаква да е облачно и да вали дъжд, а и температурите леко да спаднат.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #7

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Здрави машини са.И все пак си виж датчиците.Най често,да не кажа почти винаги проблема е от тях.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #8

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Значи, климатика се държи и вечер така когото няма слънце, което бях набедил. Снощи в тъмната част пак започна да изключва и да мига диодчето на таймера. Днес му се ядосах и му свалих капака на вътрешното тяло. Откачих му датчиците и ги замерих с омметъра. Показаха стойности близки до надписаните фабрични на кабелчетата към тях, но го допускам като неточност в моя прибор. Загрях ги по отделно в ръката и си променят стойностите към по-ниска, както би трябвало да се държи един термистор. Включих ги и пуснах климата да работи. За сега не показва тия отклонения които ми правеше и дано да е така завинаги. За сега до утре ще го оставя така със свален преден капак. Пак ще пиша за състоянието му.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300468676[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Здрави машини са.И все пак си виж датчиците.Най често,да не кажа почти винаги проблема е от тях.
    Да чукам на дърво, от вчера машината работи както трябва.Стигайки до зададената температура намалява мощност и при по-дълго време на тази температура изключва външното тяло и остава съвсем леко да върти вътрешния вентилатор за да мери температурата на помещението. После пак си се включва компресора и блъска топъл въздух. Ще се окаже, че точно в датчиците е бил проблема и то там в малкото куплунгче на платката. Поразместил съм го при свалянето за измерването сега е ОК. Дано да съм бил полезен на други с подобен проблем.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #9

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Здравейте, малко късно, но мисля, че не излишно добавям това което искам да споделя тук с колегите. При започване на летните жеги разбира се, че реших да си пускам климатика на студ и да си го ползвам и през лятото. Да, но той започна пак да изключва след 15-20 мин. и да мига с лампичката на таймера. Това за което бях писал по-горе, че ми се е оправил от разместването на куплунгчето към датчиците е било някакво моментно оправяне. Е, нямаше как и си повиках сервиз за ремонта, който предприе най-възможното разумно действие- източи и напълни климатика с нов фреон по количество колкото си му пишеше на табелката и от там нататък нещата си дойдоха на мястото. Така, че след 6.5 годишна работа фреона ми полека, лека е изпуснал и недостатъчното му количество е било причината за това му поведение. Да го имате предвид и тук четящите за бъдещи проблеми(дано не ви се случват!) от подобен род при тях.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #10

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Лошото е че на табелата пише фреон R22, което предполага че много скоро няма откъде да се намери такъв фреон, защото той е забранен за използване тъй-като нанася сериозни щети на околната среда пък има много климатици, които все още използват такъв фреон. Може би има някакви останали количества, които бяха предвидени за да се осъществява сервиз на по-стари климатици, но това бавно и полека трябва да затихне. Климатици подобни на твоя ще трябва да използват R417A пък, той е на малко по-високи цени. При сегашните цени за нови климатици смяна на фреон на стар климатик е общо взето безмислена.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #11

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Лошото е че на табелата пише фреон R22, което предполага че много скоро няма откъде да се намери такъв фреон, защото той е забранен за използване тъй-като нанася сериозни щети на околната среда пък има много климатици, които все още използват такъв фреон. Климатици подобни на твоя ще трябва да използват R417A пък, той е на малко по-високи цени. При сегашните цени за нови климатици смяна на фреон на стар климатик е общо взето безмислена.
    Относно фреона: ако се наложи дозареждане да пише на лични- все ще намерим малко R22.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    Относно фреона: ако се наложи дозареждане да пише на лични- все ще намерим малко R22.
    За да прецакаме малко по-добре околната среда след като се окаже, че в климатика вече няма фреон. Все пак продължавам да поддържам тезата, че е много по-добре да се закупи нов климатик

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #13

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    За да прецакаме малко по-добре околната среда след като се окаже, че в климатика вече няма фреон. Все пак продължавам да поддържам тезата, че е много по-добре да се закупи нов климатик
    То индустрията и въздухоплаването я прецакват предостатъчно. А и с тия "забрани" се цака потрбителя да налива едни пари на определен бранш за негова (на потребителя) сметка.
    Да, това им е идеята, да принудят (изнудят) потребителя да си купи нов климатик вместо да прави ретрофит на стария-на хартия изглежда печелившо, ама на практика?...А?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #14

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение


    Цитат Първоначално публикувано от м.петров
    То индустрията и въздухоплаването я прецакват предостатъчно.
    Всеки гледа от собствената си камбанария разбира се, но не е добре да се прехвърлят проблемите в чуждия двор. Всеки трябва да почисти след себе си иначе нещата може да се объркат прекалено много.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    За да прецакаме малко по-добре околната среда след като се окаже, че в климатика вече няма фреон. Все пак продължавам да поддържам тезата, че е много по-добре да се закупи нов климатик
    Мнда... и какво ще го правим тоя стария климатик барабар с фреоня...? Колов, този... Купуването на нов таралясник, не вреди ли повече на моята планета? Или на твоята?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 09:54
  2. Странно поведение fujitsu asyg24lfcc
    От leo34 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 14-01-15, 17:47
  3. Странно поведение на батерия на лаптоп.
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-12, 20:26
  4. windows 7 non-unicode ??? странно поведение
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 07-09-10, 00:11
  5. Странно поведение на taskbara-решено
    От izashev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-04-10, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе