Резултати от 1 до 13 от общо 13

Въпрос за НР610С

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    73
    #1

    Въпрос за НР610С

    Искам да питам възможно ли е принтер НР610С да се направи да работи само с черна глава.Защото като се преебе или сваля цветната не ще да работи.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Въпрос за НР610С

    Не е възможно. Какво ти пречи винаги в принтера да има една стара цветна глава.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #3

    Въпрос за НР610С

    Nemoze da slozi stara cvetna glava, zastoto tozi model e s 1 obsta glava - cvetna i 4erna.





    Izvinqvam se za latinicata, no tuk kirilicata ne raboti dori i s Kredor.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Въпрос за НР610С

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Nemoze da slozi stara cvetna glava, zastoto tozi model e s 1 obsta glava - cvetna i 4erna.





    Izvinqvam se za latinicata, no tuk kirilicata ne raboti dori i s Kredor.



    <div align="right">Originally posted by Whiskey*-*21/06/2004*:* 1516</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    С обща глава, ама друг път. Има две глави (картридж-а) едната с три цвята, а другата черна. Тънкия моменте, че трябва да стоят и двете глави в леглата на принтера, за да може да работи, дори и да няма мастило в едната глава, това не е проблем. Направно е така за пари, естествено.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Въпрос за НР610С

    Какво точно означава "Като се преебе цветната глава и не ще да работи." ? Щото в противен случай Ру-Бой е абсолютно прав и това не е само за тоя ами и за другите цветни принтери на НР в сила....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    73
    #6

    Въпрос за НР610С

    оригиналната ми цветна глава така се прреба,че дори като я носих да япълнат като я сложех не трагваше, а мигаше лампи4ката,Мисалта ми 4е имам и един НР656С, който е с същите глави (абсолютно) и като му сваля цветната си работи само с черната

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Въпрос за НР610С

    "Така се прееба" нищо не ми говори. Предполагам и на другите. С какво мастило я пълнехте: оригинално или някакъв заместител? Главата след това как се държеше, как печаташе? Течеше ли, засъхна ли, какво стана?

    Ако главата е запушена, опитай една рецепта, изпълнявана от мен с успех примерно 1:1 вече няколко пъти:

    Мастилата на ХР са водоразтворими, в спирт още по - добре. Слагаш в някаква съдинка вода и спирт примерно 2:1 до височина няколко милиметра; потапяш вътре главата в позиция както си седи в принтера и я стабилизираш и я оставяш така да поседи да кажем 6 часа; после я oставяш да изсъхне, вкарваш и пускаш clean....

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Въпрос за НР610С

    Ами ако главата се е преебала и е купена не от бакалията а от стемо примерно можеш да я върнеш и да ти дата нова. Иначе и не мен, преди години , когато ползвах струен принтер ми се скапа цветната глава и си сложи една по стара(аз не си хжърлях старите касети) и принтера си бачкаше. Така че те съветвам да си манериш от някъде една стара глава дори засъхнала(няма значение) и да я сложиш в принтреа, Мисля че няма да е мног трудно ако пусне обяви във вскички форуми тъй като по една време беше доста разпространен принтер този 610С.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Въпрос за НР610С

    Едва ли има на света фирма, която би му признала гаранция за главата след като е свършила и той на своя глава я е пълнил. А и за сервизно пълнене(гаранционно) не съм чувал. Но ми е чудно - как така я слага на принтера и той не работи...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Въпрос за НР610С

    610С е евтин модел и е направн да работи с двете глави едновременно, познайте защо! за пари. По-скъпите модели могат да работят и само с една от главите по обясними причини.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Въпрос за НР610С

    Тъпо наистина.... И хубу, как ще се държи тоя принтер, в случай, че имам цветна картинка, а му дам да я изпринтира само с черно мастило ?!?!?!? Тогава цветната глава пак няма да участва....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Въпрос за НР610С

    Ако дадеш да е само с черната ще ти я отпечата снимката черно бяло. Ако нищо не си променил в настройките и цветната глава ти е празана на снимката ще се вижда само черният цвят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    73
    #13

    Въпрос за НР610С

    Значи на цветната глава отдоло има някакъв кристал-бе6е спукан след като ми я напълниха.Оттам си купих нова за 60лв(още ме боли сърцето-защото за 50лв имаше нов LexmarzZ25 но няма да събирам само боклуци)и сега работи-не я използвам!!!!Та мисълта ми е ако ми се преебе наново да не давам 60)лв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе