Резултати от 1 до 15 от общо 15

Имали умни глави за "ремонт" на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #1

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Преди известно време бях писал за проблем при четенето на един 1,6GB MAXTOR HDD.Доколкото се разбра харда просто е прецакан,но понеже нямам възможност за нов (е имам още един такъв който все още крета)ще се пробвам да го ремонтирам ако това въобще е възможно.Проблема е в това,че разбирам малко малко от електроника но никога не съм отварял хард диск(но съм виждал отворени).Това беше като встапителна реч,а сега проблема който както казах е при четене просто записвам даден файл на диска и като се опитам да го прочета трансфера пада почти до нула но въпреки това прочита 1MB за 10min без да прави грешки.Направих му low level format и обикновен формат и няма лоши сектори.Като цяло всичко е наред пък нищо не работи.Тъ ако някой се занимава и знае какво трябва да се направи нека даде някой акъл.



    Променено от stealth на 06/11/2001 12:38:46

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    18
    #2

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Не ти препоръчвам сам да го отваряш а може да го дадесх на хора който се занимават с това.

    Ако си от София мога да ти кажа къде ремонтират HDD-та.




  4. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #3

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Ot bourgas sam.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    18
    #4

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Питах майстора на HDD-та, но той каза че така отдалечено не може да каже нищо.

    Според него може да има проблем с електрониката, което е по-добрия вариант.

    А форматирането и то ли мина бавно.




  6. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #5

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Форматирането минава нормално когато първо го форматирам на ниско ниво и след това с обикновен формат.Ако само го форматирам с обикновен формат след 28мия процент започва да стърже и форматирането се забавя много




  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #6

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    А пробвал ли си този диск на друго дъно?

    Имах случай с 13.6GB Western Digital и Zida BXv98 (Via 693) при които този диск упорито даваше грешки и се бавеше ужасно докато не изключих Block Mode в Setup-a на BIOS-а.







    Променено от King на 06/11/2001 16:09:38

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #7

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Пробвал съм го и на друго дъно и пак дава същите проблеми.За биоса не може да става дума понеже няма никакви настройки(доста е старо дъното)




  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #8

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Този "Block Mode" присъства и в BIOS-а и на 486 дънни платки, просто си поиграй с настройките на IDE канала на които си поставил този диск.




  11. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #9

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Като настройки на IDE в биоса има само две възможности (Max performans i max compatible)и двете съм ги пробвал и работи по един и същи начин-т.е. не работи.







    Променено от stealth на 06/11/2001 1702

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    6
    #10

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Ot bourgas sam.





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Г-н Стелт,



    Иди на ул. Фердинандова, на 20-30 метра от профсъюзния дом от същата страна има едно малко магазинче за консумативи и др компютърни чаркове и там питай за Стефан. Много ги разбира работите по хардовете. Обаче ако имаш сериозен механичен проблем не разчитай много да се оправи.

    Успех...




  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    Offtopic...

    Ватман, какво стана с USB хъба?




  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    6
    #12

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Offtopic...

    Ватман, какво стана с USB хъба?





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Оооо, значи си спомняш?



    Все още не съм го пуснал, щото не мога да намеря подходящи драйвери. Вече почвам да се уча да си напиша сам драйвер. Изтеглих един за един хъб от Тайван, обаче не стана. Има едни руснаци дето са го пуснали и съм им писал, ама не са ми отговорили. Абе... трудно... ама не невъзможно. Не съм се отказал.




  16. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #13

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    LACO: az sym w sofiq i imam edin izgyrmqn 13gb quantum fireball... slovih go w/u drugiq mi disk po edno wreme se chu pat pat zamirisa i diska beshe do tam no towa e druga istoriq... ta rabotata e slednata - zanesoh go pri edni agenti da go remontirat... te kazaha absurd sywsem now e (towa beshe prez 99ta i modela tykmo beshe izlqzyl na pazara) tiq charkowe oshte gi nqma po katalozite... az im kazah dobre be pone mi swalete infoto - te swaliha ot nqkakyw drug quantum platkata koqto e ot dolu zakachiha q na moq i mi pretochiha infoto... obache kazaha che ne mogat da smenqt izgyrmelite neshta... taq godina go podarih toq disk na edin pich i toj reshil da go remontira - zanesyl go na nqkakyw pich kojto mu kazal che towa ne move da trygne nikoga... dosta stranno... ta tiq pichowe dali shte mogat da se sprawqt s taq kompleksna situaciq? i shte si struwa li naj-weche pred wid cenite na diskowete w momenta...




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #14

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    laco, кажи pls къде се намира ремонта в София. на един приятел му изгърмя 3.~ Quantum, уж само електрониката та...




  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #15

    Имали умни глави за "ремонт" на HDD

    eh tazi cenzuraaaaaaaaa :



    Prosta matematicheska zadachka vijdam tuka



    F_I_R_E_B_A_L_L - F_I_R_*_*_*_L_L = E_B_A :-))))) - jestoko !!



    derzaite matematici i lingvisti !!



    Samo da dopulnq che E_B_A_L sushto e duma koqto trqbva da se cenzurira :-)))) !!! mmmdaaaaaaaa





    Edited by - Ivory® на 29/11/2001 15:53:17



    Edited by - Ivory® на 29/11/2001 15:54:51

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам / заменям Дек Yamaha - kx 690 -3 глави , 3 мотора
    От digital11 във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-13, 09:10
  2. Отговори: 3
    Последно: 21-08-11, 18:47
  3. Умни мисли, поговорки и още нещо ...
    От ivo80 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 54
    Последно: 13-03-11, 15:18
  4. За много умни хора. 3 чаши, голям бъркоч.
    От Hpz във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 11-03-11, 07:08
  5. Отговори: 12
    Последно: 11-11-02, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе