Резултати от 1 до 10 от общо 10

Ram проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #1

    Ram проблем

    Здравейте,

    смених си дъното на компютъра. Зех си такова, поддържащо ddr рам. Понеже в момента в който ми направиха смяната нямаха 256 рам ми сложиха на компа 512, за да работи. И работеше. Сега в сряда отидох да върна паметта, и да ми дадат моята - 256-ата. Като се прибрах и я сложих компа не иска да запали. Слагах я и на 3-те слота и нищо.

    Занесох рама в магазина, тестваха го на друг комп - работи. Казаха ми, 4е ще ми дадат друга памет, да пробвам с нея. Обаче още не са ми я дали.

    Какво прави компютър когато е без рам и как се държи когато не детеква рама и как да го оправя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Ram проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво прави компютър когато е без рам и как се държи когато не детеква рама и как да го оправя.



    <div align="right">Originally posted by nniki*-*07/08/2004*:* 12:15:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Обикновено само бипка,че няма РАМ (дълго на равни интервали).

    Ако имаш работеща памет опитай да смениш версията на биоса, едва ли ще свърши работа, но поне нещо може да е пооправено спрямо старата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #3

    Ram проблем

    Не, няма бипкане.

    Просто кат го пусна светва (щото съм със ветещ вентилатор) запалват се сички вентилатори и веднага угасва.

    Направих рестарт на bios-a - извадих батерията и я сложих пак, но нямах памет, с която да пробвам []

    Можеби 1-2 секунди, не повече.

    Нищо не показва и на монитора.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Ram проблем

    Ако няма памет и/или е неподходяща паметта може да бипка, но може и да не бипка. Има си определени правила за паметите и са описани в ръководството на дъното. Това е една малка книжка, в която е описано на кой слот каква памет и с какъв размер се слага.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #5

    Ram проблем

    това е хубаво, но аз нямам такава малка книжа към новото дъно.

    Не са я намерили къде е, за да ми я дадат []

    знам само 4е не е dual chenal. И че мога да сложа до 3 GB памет.

    А дъното е albatron MX 600 междодругото.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #6

    Ram проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А дъното е albatron MX 600 междодругото.



    <div align="right">Originally posted by nniki - 08/08/2004 : 11:33:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами отиваш на адрес www.albatron.com.tw и си сваляш книжката оттам. Възможно е и списъкът със съвместими памети да го има на страницата. []



    Edit: Дъно МХ600 няма, има КХ600.

    http://www.albatron.com.tw/english/it/mb/pro_list.asp#3

    http://www.albatron.com.tw/english/i....asp?pro_id=66

    http://www.albatron.com.tw/english/i....asp?pro_id=90



    Отстрани вляво ти е линкът към ръководството. А тия, които са ти продали дъното без книжка, да им кажеш да вземат да се гръмнат...

    [}]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #7

    Ram проблем

    Да, КХ-е, сори, МХ ми е видеото [:D]





    Ето това пише за рам-а



    Memory



    3 * DDR sockets

    DDR266/333/400 NON-ECC DDR SDRAM up to 3GB

    Note 1: If the FSB of your CPU is 200 MHz, the memory speed supports only DDR 266

    Note 2: If the FSB of your CPU is 266/333/400 MHz, the memory speed supports DDR 266/333/400




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    53
    #8

    Ram проблем

    нещо не схванах ...като пуснеш машината тя развърта вентилаторите и после се изключва?



    ако е така значи слагаш паметта наопаки (тя естествено не може да влезе в слота но има памети с две ухи за закопчалките и те ако ги сложиш наопаки изглеждат че са ок но всъщност не са влезнали от едната страна)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #9

    Ram проблем

    Точно така.

    Да, ама и с 512-ата с която бях преди става същото, и с друго захранване пак, и с друг процесор - същото.

    Казаха ми, че се включва защитата на дъното, но е ясно защо.

    Май ще го заменят.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Ram проблем

    Хахахахахахахахахахахахаха

    Малиии , ще падна от смях



    Амиго я вижте дали фана на процесора е сложен на конектора на дъното , на което пише- "CPU FAN " , защото ако не там - компа засича че няма вентилатор на процесора и гасне само

    Пич не се смея на теб а на колегите" компютърджии "


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе