Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с хард

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Проблем с хард

    Здравейте

    Имам си проблем с един хард. Като поработи известно време и загрее започва да трака и след малко Windows забива и не мръдва. Докато харда не изстине биоса постоянно ми дава грешки и не може да зареди нищо.

    Надявам се някой да има идея как да обравя тая мизерия.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Проблем с хард

    Не разбирам много от хардове, но така както описваш проблема ми прилича на разбит лагер. Предполагам, невъзможността да се върти с постоянни обороти (когато започне да трака), води до забиването на уиндоуса и цялата система. За оправяне, аз се сещам само за един начин - подмяна с друг.

    Но изчакай, да видиш какво кажат Mr.TECHNO и някой други.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Проблем с хард

    Първото нещо, което ми идва на ум е да сложиш един вентилатор за кутия върху харда да го охлажда, гледай да духа и върху платката - измисли го там в зависимост от вида на диска. Успех []

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Проблем с хард

    Maxtor/ Quantum е нали ?



    Ако е така каккто каза @LaMARTIN един вентилатор ама малко ме съмнява да има ефект - трябва да се отведе топлината от самия чип - а това е трудно


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Проблем с хард

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Maxtor/ Quantum е нали ?



    Ако е така каккто каза @LaMARTIN един вентилатор ама малко ме съмнява да има ефект - трябва да се отведе топлината от самия чип - а това е трудно





    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*13/10/2004*:* 15:09:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Аз съм с "рак вентилатор"на 80 ГБ Макстор Диаманд Макс Плюс9 .Поставен е отдолу на платката и е с 1 перка с диаметър около 80мм/около/.Бях си инсталирал програма за регулиране на оборотите и следене на температурата.Според нея температурата на 80ГБ диск беше с около 27 градуса по ниска от Макстор диск 30 ГБ./спомени от преди 3 месеца /.При пипане на предните плоскости на двата диска при свален фалш панел с пръст има осезаема разлика в температурата на двата диска.А за модела за който става дума не споря.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #6

    Проблем с хард

    Сложих един вентилатор за процесор от друг комп временно за да проверя дали ще има ефект. Проблема е че много трудно обдухва харда, защото отдолу има една планка от кутията. Но мисля че има ефект, защото компа работи вече два часа и още се държи. Имам още един такъв хард и на него ще му пробвам тоя номер.

    Ако някой има някаква друга идея ще я пробвам или пък идея как да закрещя вентилатора.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #7

    Проблем с хард

    Има и специални охладители за хард дискове. Аз имам на SPIRE HD05040S, HARD DISK FLOWCOOLER,DOUBLE 12V DC FAN SLEEVE BEARING,4 PIN и върши перфктна работа. Плюс това не повишава и шума на системата.



    http://www.vali.bg/article_content.p...=8&article=241



    Ако този вид е не приложим при теб има и други който са в същият ценови диапазон.

    http://www.vali.bg/article_content.p...=8&article=237

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хард диска
    От hihklm във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-09, 10:44
  2. Проблем с ХАРД ДИСК-а
    От andreevek във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-09-07, 05:52
  3. Проблем с хард.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-06-06, 16:02
  4. HELP! Проблем с хард-а
    От kireto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-05, 12:57
  5. Проблем с два хард диска
    От FIFA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-03, 02:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе