Резултати от 1 до 6 от общо 6

PII на 350 или Cleron на 400???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    PII на 350 или Cleron на 400???



    Трябва да избера между тези две системи, та се запитах защо Пентиум 2

    при това по-бавен е по-скъп от по бързия (и по нов) Celeron 400?

    Това само от себестойноста на самия процесор ли зависи или и от качеството му

    защото ако трябва са се ориентирам от цената излиза, че Пентиума е по добър от Celerona...

    Коя от двете машини бихте ми препоръчали??? (По принцип ще се ползва за web design, като ще е и

    web server на които проложенията да могат да се тестват)



    Cel.400 64MB, 4.3GB, FDD, CD-ROM,LAN - 50,0 USD

    PII-350 64MB, 4.3GB, FDD, CD-ROM - 58,0 USD

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #2

    PII на 350 или Cleron на 400???

    Задължително PII.

    Пример - в нас имам PII Klamath - 550MHz и Celeron на 750MHz.

    Celeron-a работи малко по-бавно от Klamath-a, макар, че честотата му е по-висока.



    Celeron е бюджетно ориентиран процесор, орязан оттук, оттам - съответно по-бавен, но и по-евтин. Главно на този вид процесори биват лишени п повечето случаи с 1/2 от кеша от второ ниво или L2 cache.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    PII на 350 или Cleron на 400???

    Правилно си се ориентирал, кой е по-добрият процесор. Изобщо не се колебай и си вземи PII-350. Не очаквай все пак много от машина за $58. Освен това, като гледам какво ще правите на тоя компютър, май все пак е прекалено слабичък. За сървър иди-дойди, ама при дизайна ще се поозорите...



    @Nedko

    Klamath@550 е с 512 кеш и се държи съвсем като PIII-733 [] - лично съм го установил (субективно) при паралелна работа на двете машини.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #4

    PII на 350 или Cleron на 400???

    abe hora kakvo chak tolkova go hvalite toq Pentium2 , ima samo poveche cache ot celerona. Choveka vi kazva che shte go polza za web server i za web design(az pod toq web design razbiram frontpage i razni takiva progs, nqma da ti e mnogo priatno za rabota ama..)

    a za web server, ako shte polza linux toq celeron mu e NAPALNO dostatachno, osven ako ne go tovari mnogo s MySQL .

    Az sam pusnal web server na pentium 166Mhz, 64ram. Polzam PHP+MySQL i vsichko raboti perfektno. CPU-to se tovari nad 50% samo kogato nqkoi ot eggdropite i ircd-tata na brat mi se bugne



    BTW az moq sevrer go vzeh za 25lv, i v momenta uptime-a mu e 42 days, tova e zaradi nqkoi sluchaen restart inache PC-to ne e spirano ot 4-5 meseca

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    PII на 350 или Cleron на 400???

    Всъщност не си заслужава да се спори за 8 долара разлика...и при единия и при другия случай се купува боклук

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    PII на 350 или Cleron на 400???

    TopBG ако ще ползващ компютъра за сървър или за дизайн съвет от мен и не само де си вземи този Р2 плюсовете са му два

    1. работи на 100МХз шина, този на 400 няма да можеш да го пуснеп на таква, пробвал съм.

    2. кеша му е 4 пъти повече което си е значително.

    ако го вземеш марково както и си мисля от тези конфигурации са с такива най вероятно ще е без перка което е добре.

    имам ги и двата такива в нас, особенна разлика при работа като ги сменям не намерих но този на 350 се държи по добре и по стабилно.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе