Резултати от 1 до 8 от общо 8

Скапващи се HDD или...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #1

    Скапващи се HDD или...

    През изминалата седмица ми изгърмяха 3 харда (включително и личният ми 80 GB Maxtor на 3 месеца) като проблема и при трите беше еднакъв - стига се до OS Choice менюто и до там. Когато въпросният диск (дискове) се закачи на работеща машина тя спира да работи... и двата диска въртят постоянно и до там. Достъп до харда имам единствено през boot диск и то само до тези дялове които не са системни, а scandisk-ка ми открива > 10% bad сектори на системния. Пробвах с фирменият софтуер на maxtor но ми казва, че проблема е UNCORRECTABLE и в крайна сметка нещата се оправят само с low level format. Когато се скапа първият си казах "дошло му е времето" за втория "кофти бройка" но при третия вече взех да се замислям.... вярно че съм карък но чак толкова... HDD-тата са на различни машини така, че ПОЧТИ изключвам възможността те да ги скапват, остава вирус "макар, че антивирусните казват, че всичко е ОК" или............

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Скапващи се HDD или...

    Use Western Digital or Seagate (3-5 years warranty)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #3

    Скапващи се HDD или...

    Първият беше Cavaiar WD200 а и тази warranty не ми върши никаква работа в конкретния случай... и те ще го форматират и ще кажат "ето оправихме ти диска, че и два дяла успяхме да спасим"

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Скапващи се HDD или...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">През изминалата седмица ми изгърмяха 3 харда (включително и личният ми 80 GB Maxtor на 3 месеца) като проблема и при трите беше еднакъв - стига се до OS Choice менюто и до там. Когато въпросният диск (дискове) се закачи на работеща машина тя спира да работи... и двата диска въртят постоянно и до там. Достъп до харда имам единствено през boot диск и то само до тези дялове които не са системни, а scandisk-ка ми открива > 10% bad сектори на системния. Пробвах с фирменият софтуер на maxtor но ми казва, че проблема е UNCORRECTABLE и в крайна сметка нещата се оправят само с low level format. Когато се скапа първият си казах "дошло му е времето" за втория "кофти бройка" но при третия вече взех да се замислям.... вярно че съм карък но чак толкова... HDD-тата са на различни машини така, че ПОЧТИ изключвам възможността те да ги скапват, остава вирус "макар, че антивирусните казват, че всичко е ОК" или............



    <div align="right">Originally posted by Djeff*-*08/11/2004*:* 12:28:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ma месец смених такъв гаранционен. Тракали му плочите-така казаха

    но взе да прави въртели преди това и се взех в чудо.Заради него си префоматирах основния диск.Не мизареждаше Вина ,а ако се бах сетил да откача 80 ката........

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Скапващи се HDD или...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">През изминалата седмица ми изгърмяха 3 харда (включително и личният ми 80 GB Maxtor на 3 месеца) като проблема и при трите беше еднакъв - стига се до OS Choice менюто и до там. Когато въпросният диск (дискове) се закачи на работеща машина тя спира да работи... и двата диска въртят постоянно и до там. Достъп до харда имам единствено през boot диск и то само до тези дялове които не са системни, а scandisk-ка ми открива > 10% bad сектори на системния. Пробвах с фирменият софтуер на maxtor но ми казва, че проблема е UNCORRECTABLE и в крайна сметка нещата се оправят само с low level format. Когато се скапа първият си казах "дошло му е времето" за втория "кофти бройка" но при третия вече взех да се замислям.... вярно че съм карък но чак толкова... HDD-тата са на различни машини така, че ПОЧТИ изключвам възможността те да ги скапват, остава вирус "макар, че антивирусните казват, че всичко е ОК" или............



    <div align="right">Originally posted by Djeff - 08/11/2004 : 12:28:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Много неприятна работа. Съветвам те да си пуснеш от Bios-a функцията S.M.A.R.T за дисковете. Иначе за хардовете сме изписали много в този форум и работата се свежда до няколко програми, които ще намериш в подходящите теми по този въпрос във форума. Но 10% bad sectors това вече е много, въпреки, че може да се оправи.в повечето случаи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #6

    Скапващи се HDD или...

    На мен работата ми е по цял ден да се слагат и да се махат дискове. Най-честият проблем за да се скапват дисковете обикновенно е от захранването. Особенно старите Quantum и Maxtor много обичат да си похапват ток. Не въднъж и два пъти като закачам на моята машина други дискове са ми скапвали захранването. Пробвайте с по-мощно и по-важното с по-марково захранване!!! Както знаете захранванията които се внасят в България са с много некачествени показатели на тока, и това се отразява най-много на дисковете.[^]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #7

    Скапващи се HDD или...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но 10% bad sectors това вече е много, въпреки, че може да се оправи.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> И се оправи!!! Въпроса ми беше друг:

    Може ли причината да е вирус; неразбирателство на WIN с някоя програма; кофти Update от MS и т.н. Не, че за първи път ми се разваля диск, но три за седмица и то по идентичен начин ми се вижда малко подозрително

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Скапващи се HDD или...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но 10% bad sectors това вече е много, въпреки, че може да се оправи.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> И се оправи!!! Въпроса ми беше друг:

    Може ли причината да е вирус; неразбирателство на WIN с някоя програма; кофти Update от MS и т.н. Не, че за първи път ми се разваля диск, но три за седмица и то по идентичен начин ми се вижда малко подозрително



    <div align="right">Originally posted by Djeff - 09/11/2004 : 09:04:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Има вируси, които симулират bad sectors, после се крият в тях и правят поразии, но съм сигурен, че при теб не е такъв проблема, просто лошо стечение на обстоятелствата. Няма софтуер, кото да скапва по такъв начин дисковете, бил той и зле написан и/или с бъгове. Търси причината другаде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Скапващи се CDта
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 05-09-04, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе