Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Скапващи се CDта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Скапващи се CDта

    Наскоро чух, че любимите на масите дискове Princo лесно записвали и не правели проблеми при записа, но после се скапвали след 2-3 копирания на HDDто, та въпросът ми е имате ли лични впечетления дали има такова нещо? Лично аз за първи път чувам диск (не рерайтабъл) да се скапе от копиране на информация [8)]

    Е едно време имаше едни СДРОМове дето грееха като печки и можеха да "стопят" CDto, но това вече е съвсем друга тема...

  2.  
     
  3. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #2

    Скапващи се CDта

    Аз лично не съм имал проблеми с тях!?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Скапващи се CDта

    CD Princo ползвам от няколко години - не съм имал подобен проблем. DVD-R Princo ползвам от скоро (половин година), но засега и при тях не съм забелязал подобно нещо. Това за което споменаваш съм го забелязвал на DVD-R "Creation" - окoло месец след записа диска преставаше да се чете, независимо колко пъти е бил четен преди това (дори и да не е слаган в DVD-ROM).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #4

    Скапващи се CDта

    няма такива филми...

    може евентуално до партида да е било...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Скапващи се CDта

    Скапват се с времето. Някои софтуери за диагностика дават инфо за цд-тата. На повечето от продаваните цд-та в бг за по 50 стинки репортва Short Life Strategy Media. Със сигурност се скапват ако го въртиш много в цд-то и го напече. Примерно ако гледаш филм от цд-то. Препоръка - в кутийки, на тъмно и се ползват само за да се прехвърли информацията на HDD откъдето се обработва

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #6

    Скапващи се CDта

    Досега не съм имал проблеми с Princo, а много рядко ползвам други.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Скапващи се CDта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някои софтуери за диагностика дават инфо за цд-тата. На повечето от продаваните цд-та в бг за по 50 стинки репортва Short Life Strategy Media. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За кой софт. става дума по-точно?

    Лично на тебе или на познат случвало ли му се е да се прецака CD по този начин?



    До скоро на въпроса "надеждни ли са CDтата?", отговорът беше никой не е притежавал CD достатъчно дълго време за да можем да кажем. До сега в сила беше мнението, че CD са скапва <u>САМО</u> при механична повреда (издраскано и прочее). Важно е да се установи със сигурност колко е живота на едно CD (ако щете приблизително в години разбира се и при определена интензивност на работа).

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #8

    Скапващи се CDта

    Намери си --> http://www.alt-tickets.co.uk/links/i...e/Diagnostics/



    Иначе по спомени, инфото май го даваше Easy CD Creator ili Disc Juggler. Отдавна спрях да печа дискове и съм забравил

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #9

    Скапващи се CDта

    Няколко цд - та "Princo", които бяха до прозореца и ги печеше слънцето ми се скапаха.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Скапващи се CDта

    ами остави и няколко вербатима да видим дали няма да се скапят.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Скапващи се CDта

    За вербатим много приказки се изприказвахано не са чак токлкова добри. Аз ползвам само "Memorex", друго не признавам.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Скапващи се CDта

    Princo проблема съществува, както със CD-ta така и с DVD-та

    става въпрос за ментета с щемпел на Princo. Някой диагностични програми могат да прочетат ID-то на самия носител.



    Избягвайте ги.

    Използвам Verbatim CD/ Traxdata DVD

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #13

    Скапващи се CDта

    Истината си е че колкото по-евтино е едно CD - толкова по-голям е шанса да е ниcкокачествено...а Princo очевидно са много евтини...

  17. dg
    dg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    15
    #14

    Скапващи се CDта

    В това, че по скъпите дискове трябва да са по-качествени логика има, но за над 300 cd-та princo които съм записал не ми се е скапало нито едно (от 2 години ги ползвам). За това време записах 20 вербатим, от тези с доживотна гаранция и те се четат, но 2 от тях категорично отказаха да се запишат на 24-та скорост (те бяха до 24-та) та ги писах на 8-ма. След това се четяха без проблем...



    при едни познати princo x56 нещът да се пешат на 32ра и на 24та та ги пиша на 16-та, а вербатимките се пишат без проблем на 32ра, същете princo в нас се пишат и четат на 40та...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Скапващи се CDта

    [quote]Истината си е че колкото по-евтино е едно CD - толкова по-голям е шанса да е ниcкокачествено...а Princo очевидно са много евтини...



    Имам 4 чисто нови Samsung 48x в оранжева кутия,които като нови не се записаха въобще.От записаните 60 -5 ми дадоха фира след около 4 месеца.Записах ги на скорост х48.Оттогава на повече от по 10 или 12 не записвам.

    И малко за други дискове Optical Storage -черни, които се продават в "Metro".Някой работил ли е с тях? Мой приятел си купи 2 опаковки, но не се записва информация на диска. Пробвах от тях и на моята записвачка но същия резултат.Записвам с Неро 6.0.0.23. Всичко си протича по нормалния начин, само накрая като се прави проверка излиза съобщение за грешка , а диска после не се чете.С нормалните Optical и нямаше проблем.

    Някой има ли някакво наблюдение и информация за тях?Ще му бъда много благодарен.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ - CDта за Toshiba Tecra 9100
    От Dart2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-05, 01:30
  2. Скапващи се HDD или...
    От Djeff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-11-04, 09:20
  3. Запис на големи CDта - (900МВ)
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-04, 17:20
  4. CDта за PS2 на какви носители?
    От ivanb във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-03, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе