Резултати от 1 до 11 от общо 11

Моля за помощ - рестартиране на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #1

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Здравейте!

    Прочетох, каквото намерих, но това не ми реши проблема, затова се обръщам към Вас, като се надявам, някой да има опит с подобен проблем:

    Дъно-ASUS A7V133, процесор AMD Tb 900, памет SDRAM 512 MB Kingston, видео-AiW Radeon и т.н.

    След прекалено оптимистичен опит за clock трябваше да си върна BIOS-а към първоначалните настройки. После реших наведнъж да променя в BIOS всичко, което по мои спомени бях променял до момента на загубата на стабилност. Е, харесах си и още 3-4 настройки, които още не бях пробвал. Резултат: когато включа PC-то се завъртат вентилатори и дискове, потраква FDD, светват трите диода на клавиатурата, компютъра издава звук (като при POST, но малко по продължителен) и се изключва. Мониторът не реагира.

    Пробвал съм вече:

    Друго захранване - същия резултат;

    PCI видеокарта - с.р.;

    Друг модул памет - с.р.;

    Без памет - не се рестартира, а стои, без монитора да се е включил, и бибибка.

    ПОМООООООЩ!!!

    Благодаря!

    [|)]Извинявайте, забравих да кажа, че всеки път опитвам да reset-на BIOS-а - има две калаени пъпчици до батерията - давам ги на късо с всякакви метални предмети и за различни периоди от време (при изключен от мрежата комп, разбира се)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #2

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Върни настройките по подразбиране, като изтриеш CMOS, чрез джъмпера или като махнеш батерията за няколко минути (изключи го от мрежата).

    Щом дъното бибитка без рам значи вероятно проблема не е в него. Пробвай с друг процесор и ако пак не запали тогава ще го мислим.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Ами ресетни биоса. Това се прави със джъмпер на дъното, който се премества на съседното положение за няколко секунди и се връща след това в изходно положение. Това естествено при изключен компютър!!. Кой е джъмпера виж в книжката на дъното ти. Обикновенно се намира близо до батерията. След като ресетнеш биоса, пускаш компютъра и си правиш наново настройките в биос-а. Това е!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    18
    #4

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Понамести си паметта ( понатисния , разклати я , )

    виж и дали фана на процесора е включен - може да не работи и да сработва топлинната защита



    най-сигурния начин да ресетнеш биоса е

    1. Махаш батерията

    2. окъсяваш двата полюса в гнездото и с отверка

    3. слагаш батерията

    4. Пускаш компютъра

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    не знам какво разбираш под "даване накъсо", но ако го правиш на изключен комп не виждам какъв ефект очакваш да има.



    правилна последователност:

    1. махаш захранващия кабел

    2. махаш батерията

    3. преместваш jumper-a (никакви разнообразни "метални предмети". хората са измислили jumper за тази цел)

    4. закачаш захранващия кабел

    5. включваш компа за няколко секунди

    6. изключваш компютъра

    7. разкачаш кабела

    8. преместваш jumper-a на оригиналното място

    9. слагаш батерията

    10. закачаш захранващия кабел

    11. включваш компютъра

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Това дъно няма джъмпер за ресетване на BIOS. Както е написал Eistee има две метални (калаени) пъпки до батерията. Казвам го със сигурност защото и моето е ASUS A7V с чипсет VIA - КТ133 и съм ресетвал биоса много пъти. Случвало ми се е да не иска да запали (без да дава никакви сигнали) - оставям го по-дълго време изключен от контакта - примерно 15мин. След това го пускам и се стартира.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #7

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    FearMe с трябва да отбележа, че за първи път срещам подобен начин за ресетване на биос натройките. Вадене на батерии, стартиране без батерия, все странни неща. В нито един менуъл за дънна платка не съм срещал подобни процедури. Единственото което е достатъчно е преместване на джъмпера за 5-6 секунди при изключен от мрежата компютър. За дъна без джъмпери, се задържаше определено копче от клавиатурата за 5-6 секунди. Върши същата роля.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Искам да допълня, че при AWARD BIOS, клавиша, който се натиска преди да се включи компютъра и се задържа до появяване образ на екрана, за да се зареди със Fail-Safe Settings е INSERT (INS). Компютъра зарежда еднократно при описаните условия, като дава възможност настройките да бъдат променени и запазени. Ако настройките не бъдат запазени, при следващият рестарт той отново не тръгва(т.е. зарежда отново "дефектните" настройки, които на практика остават непроменени). Това го изпробвах току-що на дъно Gigabyte 8IPE1000.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    описаната от мен процедура ( то пък сякаш голямата философия ) гарантира ресетване абсолютно навсякъде без значение вида, модела, старостта и т.н. ма дъното. не смятам, че трябва да знам на всеки модел спецификите. да се занимавах само с един-два разбирам, но не е така



    по отношение на dual bios-ите на gb - да, при тях се натиска ins, но пък на последното пробвано от мен дъно ( albatron kx600 ) дори не се налага натискане на каквото и да било. ако компютърът издържа на промените - запазва ги, ако не - рестартира се сам и зарежда default-а. чиста работа

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #10

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Това дъно не е с Dual BIOS(конкретно тестваното ). Второ, процедурата вече е изпробвана и на следните дъна: DTK(Intel BX), LIte-on(Intel 845), FIC VC11(Intel 845) и FOXCONN(Intel 865M01 board). T.e. изпробвах с всички дъна, с които разполагам в момента. Работи. Това ми дава основание да твърдя, че процедурата е универсална, ако не за всички, то поне за повечето потребители, които ползват дъна с AWARD BIOS.



    П.П. До ден-два ще имам възможност да проверя как стоят нещата при AMI BIOS и ще публикувам резултатите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #11

    Моля за помощ - рестартиране на PC

    Благодаря на всички, които се отзоваха!

    Проблемът вече е решен.

    Преди да обясня, държа да подчертая, че през повечето време не съм толкова глупав...



    Опитах всичко, което предложихте и докато разучавах ценовите листи на новите дъна, реших все пак да пробвам и да отнеса компа на ремонт. Хората го отвориха видяха, пуснаха го два пъти (компа пак се shut down-на съответния брой пъти), извадиха едно кабелче, пъхнаха го на друго място и той тръгна!



    Обяснение: имам инсталиран в едното 5 инчово гнездо Hardcano 8VR (който не се е сблъсквал: планка с четири потенциометъра за контрол на оборотите на вентилаторите). Прехвърлил съм всички захранвания на вентилаторите си през него, а жичките, които подават инфо за оборотите са отделени и всяка си влиза в съответния цокъл на дъното. Оказа се, че Hardcano-то забавя с малко включването на вентилатора на процесора...

    Разбира се, една от опциите в BIOS, които бях сменил, се оказа тази за защита на процесора при спиране на вентилатора му - от "trottle" на "shutdown".

    Съжалявам, че загубих от времето Ви!

    От Вас научих няколко нови неща, надявам се, това да компенсира усилията Ви!

    [:I]

    Поздрави!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля,за помощ
    От mishan във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-16, 22:52
  2. Моля за помощ
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-08, 20:33
  3. моля за помощ
    От pesah във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-06, 11:49
  4. Помощ моля :)
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-05, 21:06
  5. моля за помощ
    От petcu5 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-05, 23:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе