Резултати от 1 до 14 от общо 14

Колко ток харчи реално един компютър с монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Купих си ампер клещи с които могат да се мерят ниски токове с разделителна способност 0.01 ампер. Рабира се едно от нещата който измерих беше компютъра с монитора. Оказа се че компа с монитора имат мощност около 220-230вата. Това е максумума. Само компа има мощност при маскимално натоварване около 140вата. Компа е с чип сет кт266а и 512мб рам, три диска (2х40ГБ и един 2.5гб), видео ГФ2 МХ200. Монитора е 19" ЛГ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Имаше вече такава тема с много сметки и спорове. Защо не я издириш и да го пуснеш там. Така е извън контекста.[:D]

    PS Да, ама е архивирана и заключена.

    http://setcom.bg/news/forum/topic.as...TOPIC_ID=13346

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Да, аз заради многото спорове и сметки я пуъснах темата, защото си спомням че всички даваха много пои високи мощности от реланите. Сега пак хвърлих едно око на темата, някой е писъл че минимума на един компютър били 150 вата и реално стигали до 200в. Е да мама не както казваше Петко Бучаров.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Като си го измерил, какъв е проблема, вече знаеш колко ток харчи.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    преди няколко дена ми попадна една програмка, което изчисляваше точно това. за моя комп изчисли максимум малко под 400W...



    доколко е вярно един господ знае, но пък грубата истина е, че съвременен комп с 250W захранване дори се случва да не пали, камо ли да се натовари

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">преди няколко дена ми попадна една програмка, което изчисляваше точно това. за моя комп изчисли максимум малко под 400W...



    <div align="right">Originally posted by FearMe - 10/11/2004 : 14:32:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тшшш споделяй такива неща .. я ми я дай

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">преди няколко дена ми попадна една програмка, което изчисляваше точно това. за моя комп изчисли максимум малко под 400W...



    доколко е вярно един господ знае, но пък грубата истина е, че съвременен комп с 250W захранване дори се случва да не пали, камо ли да се натовари



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*10/11/2004*:* 14:32:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Цялата работа е че 250В захранване като е натоварено повечко има големи пулсации и затова забива компа. Майката му е марково захранване, а колкото по голям запас има едно захранване толкова по добре.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    сега ме хванахте натясно... откъде я теглих и къде се дяна.... ще я потърся пак

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    е заинатих се и я намерих:

    http://fearme.hit.bg/PowerCalc/PowerCalc.exe

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #10

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Fearme, не се стартира тази програма - дава че няма burner.dll

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    oops, sorry. тръгнах да качвам всичките файлове, но се заблях нанякъде и ето резултата []. правилен линк:



    http://fearme.hit.bg/PowerCalc/PowerCalc.ace

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">oops, sorry. тръгнах да качвам всичките файлове, но се заблях нанякъде и ето резултата []. правилен линк:



    http://fearme.hit.bg/PowerCalc/PowerCalc.ace



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*11/11/2004*:* 10:49:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    До колко може да се вярва.Мисля , че не може.Система с 2 харда,СД и СДRW a ми намира по 1 при детект..С в.карта G force 4 MX440. a ми показва ATI Radeon,като дам детект .С допълнителен вентилатор на големия хард 80 ка Макстор и допълнителен вентилатор на кутията ,професор Пентиум3 /1100МНz. И да консумира 157W peak 186 W просте не ми се вярва.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Много ли ти се вижда или малко. Според мен е много.

  17. silverfox
    Guest
    #14

    Колко ток харчи реално един компютър с монитор

    Абе много ) при мен е 319W (359W Peak). И autodetect-a се справи доста добре. Само видеокартата не детектва и слага първата в списъка - Radeon 7500.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатика...?
    От TazmaniaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2759
    Последно: 18-02-17, 10:16
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе