Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #1

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    Здравейте!

    Вече съвсем се отчаях и реших и тука да публикувам една тема, пък дано някой да може да ми помогне. Имам следния проблем:

    Компютъра ми забива от няколко дена по много странен начин. Всичко си работи нормално докато не пусна приложение или игра, които използват 3Д графика (direct3D или OpenGL). Тогава комютъра просто замръзва. Проблема определено не е софтуерен. Пробвах на чиста инсталация на следните операционни системи windowsXP,windowsXPSP1,windowsXPSP2,windowsME,wind

    ows98SE,Linux/GNU Knoppix, BeOS, Zeta, PhOS и др.

    След това пробвах дали не е от някой хардуерен компонент. Последователно тествах на други системи процесора (Athlon Thunderbird 1.2 Ghz), видеокартата (Geforce2MX 400 64 MB RAM), RAM паметта (256 МБ ДДР266 Самсунг). Всички те си работят нормално. Остава проблема да е в дъното, ама не мога да си обясня какъв може да е проблема и защо само при 3D се проявява. Ако някой има идеи да казва.



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    възможно е да имаш проблеми с agp слота. всеми друго видео и го пробвай на своя комп. преди време имах почти същия проблем на едно старо дъно и се оказа точно това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #3

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    ДА, прав си възможно е, но как да разбера дали това е проблема? Пробвах с друга видео карта и резултатът е че забива по абсолютно същия начин. Това обаче нищо не ми говори??!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    Nai elementarnniyat na4in e da si nameri6 PCI video karta - tvoyata taka ili ina4e ne e mnogo nova i mo6tna taka 4e nyama da e problem.

    Drug na4in e da si vidi6 nastroikite v BIOS , AGP vs PCI initialization - v tvoyat slu4ai tryabva da e na Init AGP first, posle pogledni dali ima6 vkl opciya System BIOS cachable i ya izklyu4i, posle pogledni nastroikite za AGP win memory - tryabva da sa 128 za 64 Mb video carta.



    I pi6i dali si se opravil.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #5

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    дъното elitegroup ли е и ако не каква марка е? така като гледам проблема е в него (това включва проблем с agp слота както казва FearMe)



    dash откаде ще намери карта на PCI с достаъчно добри характеристики за да пробва проложения използващи direct x или open gl API ?? те са доста редки и скъпи .......

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #6

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    Нямам представа как ще си намеря PCI видео карта. Ако някой има идеи да каже. Машината работеше нормално 3 години, така че не е от някакви настойки в биос-а.

    Дъното е Gigabyte.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    За драйверите нищо не казваш?! Като си преинсталвал слагал ли си и новите драйвери? И за всички приложения и игри ли става дума или само за някои?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #8

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    Щом дъното ти е на 3год. не е лошо да погледнеш в какво състояние са електролитните кондензатори в/у него. Ако са подути и/или са топли на пипане - смени ги или тичай някой да ги смени. Понякога това причина за забиването .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #9

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    Проблемът 100% не е софтуерен. Прекарах 1 седмица в безсънни нощи за да тествам. Няма нищо общо със драйвери и до сега от както съм го купил (преди около 3 години) не съм пипал нищо по машината освен да я чистя. Захранването е със същите стойности както като го купих, температурата на процесора е абсолютно нормална. Проблема 100% е във дъното ама незнам какво точно.

    Единственото обяснение може да са кондензаторите, за които стана въпрос. Благодаря на Lazy Dog, че го спомена. В hardware.bg също ми споменаха за това като възможно обяснение. Забелязах, по някои от кондензаторите има някакво отлагане и вероятно вече не действат както трябва. Интересно е, че проблема се проявява само при 3Д приложение ама .....?

    Тъй като не виждам какво друго може да е проблема дали някой има представа колко може да ми струва ремонта и струва ли си или да взимам ново дъно?

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Проблем с компютъра (дънната платка най-вероятно)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> .............Единственото обяснение може да са кондензаторите, за които стана въпрос. Благодаря на Lazy Dog, че го спомена. В hardware.bg също ми споменаха за това като възможно обяснение.





    Забелязах, по някои от кондензаторите има някакво отлагане и вероятно вече не действат както трябва.



    Тъй като не виждам какво друго може да е проблема дали някой има представа колко може да ми струва ремонта и струва ли си или да взимам ново дъно?



    <div align="right">Originally posted by barev*-*15/11/2004*:* 22:53:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    това "отлагане" върху кондензаторите е изтекъл от тях електролит, който е изсъхнал.



    дали има смисъл от ремонт - ще решиш ти сам-самичък. Аз бих ремонтирал дъното. Не знам какви са тарифите за ремонт по фирмите - аз ремонтирам при приятели и ми излиза нищо като пари - като черпене 5-15 лв според зависи..[^]




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 14-12-14, 21:20
  2. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  3. Проблем (вероятно) с рутер
    От Bibi във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 18-04-09, 22:41
  4. Кой е модела на дънната платка?
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-08-06, 15:57
  5. на дънната ми платка има 2 firewire 1394 порта
    От sailorbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-06, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе