Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем вероятно от рам-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Проблем вероятно от рам-а

    Здравейте. Искам да споделя нещо с вас. Тая година ще станат към 20 „години пред монитора“ и за първи път се срещам с подобен проблем.
    Наскоро асемблирах общо 3 компютъра от стари компютри и части които имах останали от други конфигурации. Частите които използвах се предполага че не са имали проблеми защото предишните конфигурации са работили стабилно. Единия от тези компютри използвам в момента. Прилична машина Е5500@2.8Mhz 2x1gb ddr2 800Mhz NV GF8600gt. Накратко щом starcraft 2 върви под windows 7 х32 на средно качество мисля че е актуална конфигурация. Но както винаги има проблем. Проблема е че не е стабилна т.е. забива/рестартира се. Лошото е че няма систематичност. Забелязъл съм че ако не е включен няколко часа и след това се пусне има 85% шанс да забие в първите 1-2 минути. При многократно рестартиране в крайна сметка зарежда windows-a. А зареди ли windows-a има голяма вероятност да не забие с часове. Но в крайна сметка при продължително използване се появява син екран. Появяването на син екран не е обвързано с използването на конкретен софтуер. Накратко забива и при използването на IE9 и при използването на SC2. Още при първите симптоми реших да проверя връзките вътре. Започнах с изваждане на 2те платки рам памет и разменяне на местата им. Друго не се и наложи да направя защото след като размених модулите зареди windows и се държа стабилно часове наред. По пътя на логиката рам паметта може да е проблем. За това реших да пусна prime95 с максимален брой тестове за рама. И така 8 часа някъде нямаше проблем. Ако прайм 95 8 часа не е достатъчен за да забие има логика процесора и рама да са наред. Но проблема продължава. Ако не се загасва може и цял ден да не забие. Но изключи ли се стартирането после е зор. При стартиране картина няма клавиатурата само премигва както и би трябвало и индикатора за работа на хард диска седи постоянно включен. Преди прилагах множество рестарти докато най-накрая не успея. Наскоро открих обаче много по-лесен начин. Проблема се отстранява временно чрез рязка промяна на градуса м/у компютъра и паркета. От 90 градуса до 180 градуса за под секунда. Интересно но факт! Също така достатъчно силен удър помага по същия начин. Но така не може да продължава! Най-лесно е просто да сменя паметта с друга но за жалост нямам подръчна. Рам паметта е SuperTalent 667 @800 /и преди като беше на 667 пак имаше същите проблеми/ Също така интересен факт е че windows-a ми оценява рам паметта на 5.5 което е най-ниската оценка в Windows Expirience Index. Странно защото при други конфигурации рам памет на 800Mhz е високо оценена. Проблема Може би идва от волтажа на рама. От 667Mhz на 800Mhz със същия волтаж 1.80v. А може би идва от таймингите на 800Mhz те са 5-6-6-16 (Cl-RCD-RP-RAS) 2Т. А може и просто рама да си е заминал. Но защо тогава при максимално натоварване в продължение на часове не забива, а когато просто е оставен на screen saver забива? А може би просто слотовете за рама са си заминали. Странно при положение че дъното всъщност е ново и това е само 2рата рам памет която е слагана. Ще се опитам да намеря друга памет но не знам кога ще мога. До тогава дали някои може да ми предложи още нещо което мога да нарпавя? Някой тест за рам памет ? Каквото и да е ще пробвам всичко.
    Мерси че си загуби толкова време да прочетеш всичко това. Ако имаш някаква идея моля те сподели ми я. Благодаря ти предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    Хубаво е да се тества паметта и на друга машина. Не че ако се окаже наред проблема задължително е в слотовете. Аз не бих изключвал захранването от картинката щом при включване има толкова проблеми.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    За съжаление нямам възможност да тествам на друга машина. И аз мисля че не е от слотовете - дъното е ново. Виж за захранването не се бях замислял. То уж е читаво. УЖ. обаче преди беше на друг компютър на които нямаше такива проблеми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #4

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    На пръв прочит,изглежда като проблемно захранване.Пробвал ли си с друго?
    Този пост е редактиран от Features; 16-10-12 в 20:37.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    Наистина не съм пробвал с друго захранване. А защо се съмнявате в захранването? От захранването не би трябвало да излизат сини екрани. Наистина може да е комбинация от няколко проблема. Когато е загасен при първото зпаускане почти сигурно стига до widnows но малко след това забива - син екран или направо freez-ва или пък се рестартира. След което при пускане нямам картина и хард диск индикатора свети постоянно. Следва среден по сила удър по машината, стартиране и всичко е наред за по-дълъг период от време. За това си мисля че може да е от не добър контакт някъде. Набедих рама. Но наистина може да са някоко проблема.
    А какво мислите за настроиките на рам паметта ?

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    Ако палиш машината с изваден LAN-кабел, има ли подобрение ?
    Ако "ДА", лепнал си някаква гадинка, която при включване на компютъра се свързва към някакъв адрес и "даунлоадва още нещо". Съответно извадения кабел не и позволява да го прави. ... Не че извадения кабел е решение, а просто е лесна и бърза диагностика за конкретната хипотеза.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Отговор: Проблем вероятно от рам-а

    Интересно предложение наистина. Ще го пробвам при първа възмоножност. Защото всъщност трябва да изгася компютъра за известен неясен период от време зада пробвам. Още сега ще отидя да си взема цигари и ще пробвам да го загася и да тествам дали е от това.

    - - - Обновено - - -

    Проверих, лан кабела не влияе

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем (вероятно) с рутер
    От Bibi във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 18-04-09, 22:41
  2. Отговори: 14
    Последно: 11-11-05, 15:06
  3. Странен проблем, вероятно вирус
    От Stiliyan във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 20-10-05, 23:13
  4. Отговори: 9
    Последно: 15-11-04, 23:00
  5. Проблем с WAV файл «Кодек вероятно»
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-04, 17:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе