Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

MODEMS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. milko
    Guest
    #16

    MODEMS

    Аз пък мисля, че забравяме един много важен проблем и това са телефонните линии. Преди време бях на дуплекс и връзката ми се разпадаше през всеки 10 мин.(btc, usr sportster)и тогава смених сума ти модеми като

    прословутия давиком 33.6, моторола 55.6 (между другото на предишната ми линия тя вървеше най-добре)и какви ли не още, но накрая един приятел ме посъветва да си прекарим права линия (струваше ми между6-10 лева и месец чакане)и накрая всичко се оправи. Сега използвам USR Sportster33.6 и връзката ми е бетон, в смисъл че няма никакви разпадания. Иначе скороста при download е около 3.5-4.00кбайта




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #17

    MODEMS

    Milko - ti bashta ti maika - kaji kak napravi tova bogougodno delo s prekarvaneto na pravata liniq ot dupleks, che s moq dupleks veche se strelqme ot balkonite basi.



    Kaji kude otide /address/, kum kogo se oburna, kakvi dokumenti trqbvat za tova - vuobshte mislq che shte e polezno da spodelish opit tuka vuv foruma.




  4. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #18

    MODEMS

    Hе искам да иронизирам Ghost, а съвсем сериозно да питам: как да накарам модем да се върже на по-ниска скорост от най-високата възможна? Много често имам проблеми когато софтуерните модеми 56к се опитват да се връзват на скорости над 33,6 на аналогова линия.




  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    MODEMS

    Mi ogranichi si skorostta na porta na 28800 ili daje na 19200 i gotovo...

    Za dupleksa i pravia - ako stava kajete i na men kak, che i az sam se izpokaral sas sasedi




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #20

    MODEMS

    ADMIN - kakvo ti izpokarvane - az sus toq chuk edva ne se biq - lqga si govedoto i ostavq telefona otvoren i hurka svinqta niedna do sutrinta basi - kolko gumi e smenil na smotanata si jigula samo toi mai im durji broikata :-))



    Taka che mene jivo me interesuva kak stava tozi nomer v tazi nasha smotana durjava i oshte po smotano BTK







    Променено от Ivory® на 03/02/2001 02:19:45

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #21

    MODEMS

    ADMIN - predlagam da otvorish ama na vidno mqsto nov post - "Kak da si napravim telefona ot dupleks - > prav " ili neshto takova - che tva sigurno e bolka na mnogo hora




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #22

    MODEMS

    Йеее Ivory®, ти си бил много зъл бре! При мен нещата минаха доста по-гладко, разбрахме се мирно и тихо за часови зони на приоритет и ги спазваме вече 2 години и нещо.

    За хората от Люлинска губерния има шанс. Сега се пуска в експлоатация нова централа crosspoint. Тя не е нова, а някъде в центъра е сложена цифрова и старата се монтира в Люлин. За мен това е идеално решение, имаш към 4Kb/s неограничено само с 1 импулс на обаждане. А и Бизнес Мрежи и Комуникации имат 2 точки за радиомодеми тук при доста изгодни условия.




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #23

    MODEMS

    Az si go upgrade-nah telefona de, struva 6 kinta, uslugata se vodi smqna na nomer, pishete izrichno v formulqra prav- analogov da ne stanat izcepki, ako ima svobodni chiftove moje da imate prav post do 10-15 dena, zavisi ot myrzela na tehnicite i administraciqta i kolko oshte kato vas iskat da si opravqt telefonite.

    Predvaritelno si vzemete kljucha ot tabloto ot domoupravitelq che moq go beshe kashiral i duhnal na selo.

    p.s. az oshte iztrypvam ot trqkane otkym sysedite sled 1:00am

  11. milko
    Guest
    #24

    MODEMS

    Ivory, ако не си убил съседа при някоя престрелка, върви и го помоли да подпише някаква кратка бележка, която да служи като декларация, че вече му е писнало от тебе и не те иска като дуплекс повече. Мисля, че той би го направил това с удоволствие. Виж, не мога да ти дам някаква особено подробна информация как да си прекараш дуплекс, понеже не съм от София и не знам съвсем точно как стават нещата. Но все пак отиваш с тази декларация в районния клон на БТК(ако можеш вземи и самия съсед с теб и гледай да изглежда отчаян)и подаваш молба за прав телефон. Отначало ще те мотаят много казвайки ти, че няма свободни "двойки" и ще ти искат да си прекараш нов прав телефон, което разбира се струва много. Но трябва да бъдеш особено упорит и най-вече намери си "някой познат", който е вътрешен в БТК, защото без това не вярвам да се оправиш. Някакви особени документи не трябват и таксата май е между 6 и 15 лева в зависимост от района. Просто ти дават да попълниш стандартни бланки със стандартни въпроси. Опитай се да намериж кварталните техници, които съответно отговарят за твоя район. Мисля, че ако говориш с тях, биха ти помогнали.Виж, определено не е лесно да си прекараш прав телефон, но пък от друга страна си заслужава, понеже едни техници работещи в БТК, веднъж ми разясняваха подробно как някои тел. възли и скапани тел. релета всъщност ти прецакват самата връзка.

    А те бяха определено добри и имат опит в тая област. Опитай се и ти желая успех.




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #25

    MODEMS

    Za God

    Admin otgovori na waprosa, no ima i edna malka podrobnost - kogato zadawa6 predelnata skorost mezdu modema i porta, e hubawo da go naprawi6 za wsjaka wrazka pootdelno. T.e. ot DUN wika6 properties na saotwetnia connection, ottam konfiguracia na modema i t.n.

    Trjabwa da go naprawi6 imenno za wrazkata za6toto neinite settingi imat (?) prioritet nad globalnite - naprimer, ako zadade6 ograni4enie ot control panel => system => modem rawno na 19200, a za dadenata wrazka -33600, kogato se wrazwa6 6te e w sila 33600...






  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #26

    MODEMS

    Да сте чували случайно за AT команди и S-регистри на модемите ... :о)




  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #27

    MODEMS

    az imam modem Davicom 33.6 Int ISA ... ia kajete kak moje da se pusne na po wisoka skorost??



    mitkohr

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #28

    MODEMS

    Za modemi s Rockwell chip namaljaneto na skorosta stava v menu modems -> settings ->

    tam njakude e poleto za AT komandi i pi6i at+ms=11,1,x,y (ne sa to4ki a zapetaiki da ne gi oburka6) kudeto "x" e minimalnata skorost na kojato da se vurzhe, a "y" e maximalnata skorost na kojato da se vruzva a tova sa opredeleni stoinosti (ne mozhe6 da pi6e6 naprimer 19824 i tn.) vizh gi v rukovodstvoto na modema ili opakovkata mu. Ako iska6 da se vruzva na opredelena skorost pi6i "x" i "y" s ravni stoinosti,no ako pi6e6 goljama skorost i liniata e prekaleno 6umna vuobste njama da se vurzhe, a za 56k Motorola sa nesto ot roda AT%b ama za tjah ne sum siguren vizh gi v knigata v AT razdela




  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #29

    MODEMS

    БТК - Баси Тъкмо се Конектнах...



    ____________________

    A Steve Morse Fan!!!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #30

    MODEMS

    i prodyljenieto AMD - A Ma Dropi

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам CPU, LAN, Modems
    От Ozy във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-06, 09:26
  2. Vruzka na 2 PCta 4rez modems
    От IBM4o във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 18-11-03, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе