Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор на Хард Диск...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Избор на Хард Диск...

    Здравейте, решил съм да си взема HDD- Seagate Barracuda 200 GB/7200/ATA100/8MB.

    Кажете ми какви са вашите наблюдения за този хард диск и ако има някаква по изгодна оферта за друг модел или марка ми кажете за да знам да не се прецакам случайно. Най-сърдечно Ви Благодаря за мненията които ще изкажете!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Избор на Хард Диск...

    Предпочитам да е SATA / NCQ

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #3

    Избор на Хард Диск...

    Вчера ми казаха в една фирма че дават 5 години гаранция на Seagate... Избора ти сигурно е добър...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Избор на Хард Диск...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Предпочитам да е SATA / NCQ



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*18/01/2005*:* 14:22:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Каква е разликата ЗАЩО?



    В коя фирма каза че дават 5 години гаранция?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Избор на Хард Диск...

    Стантек дават 5 г.



    избора ми е точно заради 5-те години , и заради NCQ технологията - която прави тръсенето на данните мноого по-бързо



    относно SATA - определено е по-бърз от IDE - WIN XP направо лети , но минуса е че не можеш да си мъкнеш харда наляво и надясно ( не всички имат SATA контролер , кабел за данни и кабел за захранване )


  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #6

    Избор на Хард Диск...

    Преди няколко дни си взех ново дъно - GIGABYTE 7VT600P-RZ , харда който смятам да си взема няма да го местя от моя компютър, САТА май е по добре да взема...


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #7

    Избор на Хард Диск...

    Разгледах хардовете на Стантек, но там пише - Seagate Barracuda 200GB/7200/SATA/8MB , нищо не пише за NCQ???

    Или то има ама не пише?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Избор на Хард Диск...

    има - , обади се и ги питай за NCQ

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #9

    Избор на Хард Диск...

    Добре ще се обадя, а да питам от Стантек ли ще ми препоръчате да го взема? Искам да е с 5 годишната гаранция и по евтино де... Аз им писах е-маили ама само риск ми отговориха..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Избор на Хард Диск...

    след като съм ти ги препоръчал , значи от тях - едни от малкото даващи 5 г .

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #11

    Избор на Хард Диск...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">GIGABYTE 7VT600P-RZ</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това дъно не е и чувало за NCQ (доколкото съм чел и дъното трябва да го поддържа), така че няма смисъл, ако не мислиш да смениш и дъното естествено, да взимаш хард с NCQ.

  14.  
     
  15. AmD
    AmD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    1
    #12

    Избор на Хард Диск...

    Има SEAGATE SATA/7200/8MB с, и без NCQ. Seagate се хвалят, че дисковете им с NCQ на тестове са по-добри от дискове на 10к

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #13

    Избор на Хард Диск...

    Аз съм с 200GB Barracuda ATA100 8MB cache (дъното ми не поддържа SATA, пък исках да си взема първо хард - стария ми е 5GB) и съм много доволен. Взех го с три години гаранция обаче.

    Щом дъното ти поддържа си вземи SATA. И без NCQ да е няма значение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    76
    #14

    Избор на Хард Диск...

    Аз съм с Seagate Barracuda 200 GB/ATA100/8MB. С него съм от около 2-3 месеца. Нямам абсолютно никакъв проблем. Много съм доволен от работата му.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Избор на Хард Диск...

    да не забравяме seagate са създатели ide стандарта и са собственици на 90 процента от патентите за хард дискове.имам още 2 20мегабайтови на по 15г. са ама работят си.моделите баракуда пък винаги са били топ модели.останалите марки дефектират по-често.особено maxtor.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на качествен външен хард диск до 1TB
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 44
    Последно: 18-01-23, 21:45
  2. Избор на нов хард диск
    От maxx271 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 57
    Последно: 03-02-15, 14:31
  3. Избор на хард диск
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 06-12-14, 15:11
  4. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 14:25
  5. Помощ при избор на преносим хард диск
    От boishin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-07, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе