Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

Избор на хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #1

    Избор на хард диск

    Здравейте. Започна да ми се скапва харда и явно ще трябва да купувам нов. Компютъра е старичък и дъщеря ми го използва за интернет и някои игри - league of legends,magic the gathering,torchlight. Дъното е M2N-MX. Какъв хард е добре да купя / поръчам да ми поставят /в диапазона от 500 ГБ до 1 ТБ. И един лаишки въпрос/ ама толкова разбирам/ - това дъно поддържа ли SSD дискове и ако поддържа струва ли си да му сложа такъв за операционната система и какъв да бъде. Идеята е да използвам компонентите и при един евентуален ъпгрейд някога. Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Избор на хард диск

    Ако е WD да е "син" ако е Seagate да е с 3 год. гаранция модел 1000DM003.
    SSD има с различен интерфейс. Може да сложиш sata например. Може да не работи с пълните си възможности ако дъното не е със sata3 но пак ще лети.
    Не можеш да сложиш mSATA. Като гледам слотовете PCIe май може да се сложи не че са по-джоба на всеки.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 27-01-14 в 21:06.

  4. ncl
    ncl е офлайн
    Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Избор на хард диск

    PCIe варианта няма смисъл да се разглежда в случая. А може би е по-добре и да не се избързва със ССД. Тепърва ще падат цените там и ще има все по-добри предложения на все по-ниски цени. 1 TB WD Blue ми се струва оптимален вариант.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #4

    Отговор: Избор на хард диск

    ЕХ,ей това е WD green-2tb.Tъкмо му свърши гаранцията и ЗАМИНА!С 1.5 ТБ БЛУ РЕЙ АУДИО и FLAC 24/192 ,които събирах години!Каква красота,какво изящество.пОСЛЕ защо сме записвали на ДВД-ТА!! Заради това ще да е

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Избор на хард диск

    За SSD ако не държшиш на обема слагай смело. компютъра ти доста ще се забърза. Ако пък имаш излишни пари, най-добрия вариант е SSD + обикновен за да имаш и обем и скорост. Не взимай СИН WD - според мен в момента или хитачи или тошиба, или зелен, червен, черен WD - само да не е син.
    За зеления WD имам поне 5-6 1-2 ТБ които са монтирани в DVR-и, за които не знае, че кажа, че там натоварването е жестоко - примерно 8 камери записват нон-стоп едновременно, че и 24/7 отделно когато доста се препълни старите записи не трият... До сега с зелен WD проблеми съм нямал. Някои са поне на 3 години...

    п.с. ХДД освен от калпава изработка в много от случаите (60-70%) се развалят от токови удари. Да натиснеш ресет бутона докато диска работи също е токов удар...

  7. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #6

    Отговор: Избор на хард диск

    Да ползвам темата.Трябва ми външен диск 1Тв и се чудя какво да избера - тошиба,
    хитачи,сийгейт,адата или друг.Погледнах в Никем и Жар и Вали.Моля Ви за мнение.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Избор на хард диск

    Вземи нещо с голяма гаранция.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Избор на хард диск

    и аз да си кажа моето поредно: "най-добре хитачи"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и аз да си кажа моето поредно: "най-добре хитачи"
    вече са Toshiba. Hitachi отдавна няма.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    вече са Toshiba. Hitachi отдавна няма.
    важното е да не е WD
    raziel66 одобрява това.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    важното е да не е WD
    най вече да не е

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Избор на хард диск

    Тошиба трябва човек да е луд да си купи. По-голям боклук не съм виждал. Дори да е само кутия на външен твърд диск - пак за нищо не става. Имах един такъв външен, харда си беше зелен WD, но платката на тошибата каза "бау" малко след като мина гаранцията. Иначе имам 3 твърди диска на wd /3х 1тв и 1х 4тв/ и хитачи 1тв, което нещо дава сигнали, че ще лети към кофата, като първият по време wd е още от 2007 и си работи нормално. Имам един seagate на настолния от може би 2004, като компютърът да му се събира да е изключен две седмици на година. Лично аз бих препоръчал ако ще е хард, да е seagate или wd. Опитът ми го е казал и не бих препоръчвал нещо, което да се издъни. :D

    Честно казано останах и неприятно изненадан като отворих второто си вайо и се оказа, че вътре са натикали миризливо хитачи и май ще си ходи, защото подобно на външния дава наченки...

    ПП И за тошибата не съдя само по кутията на веншния, имали сме и телевизор, приятели пищяха от лаптопите им, какво ли още не. Просто повече никога не бих дал пари за боклуците им.
    Този пост е редактиран от smigle87; 11-03-14 в 10:27.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: Избор на хард диск

    Ето един луд да ме видите тук!
    Ама като луд да вметна че най-много дискове начупени имам Seagate следвани от WD - естествено най срещаните са сред моя опит!
    Не може генерално да се заключава по марки... А и едно е електрониката на външна кутия и друго самия диск как се държи и колко ще издържи!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от smigle87 Виж публикацията
    Тошиба трябва човек да е луд да си купи. По-голям боклук не съм виждал. Дори да е само кутия на външен твърд диск - пак за нищо не става. Имах един такъв външен, харда си беше зелен WD, но платката на тошибата каза "бау" малко след като мина гаранцията. Иначе имам 3 твърди диска на wd /3х 1тв и 1х 4тв/ и хитачи 1тв, което нещо дава сигнали, че ще лети към кофата, като първият по време wd е още от 2007 и си работи нормално. Лично аз бих препоръчал ако ще е хард, да е seagate или wd.

    Честно казано останах и неприятно изненадан като отворих второто си вайо и се оказа, че вътре са натикали миризливо хитачи и май ще си ходи, защото подобно на външния дава наченки...
    Колега не говори наизуст. 2007 wd бяха най-доброто. После станахa SG, после Hitachi ( които вече са Toshiba ) После Самсунг (които вече са SG).След това стана едно наводнение и стана голям проблем. Хардовете не бяха това което бяха.
    Всичките намалиха гаранциите на 1 -2г, По накупиха се фирми и тн и сега мога да ти кажа че WD & SG даваха до скоро най-чести дефекти, Тошиба от скоро е на пазара като име , но аз от 30 харда купени за период от 9+ месеца , нямам нито 1 с проблем. Но не мога да кажа същото за WD & SG.
    Отделно от 2005г професионално се занимавам с HDD.
    Като имаш толкова хардове за хвърляне - хвърли към моята кофа

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Отговор: Избор на хард диск

    абе я ако имате нещо железно, за фърляне, дайте и на мен. Че в събота ще карам едно ремерке, към пункта.

    Техно, наводнението беше, точно преди три години и няколко месеца. Точно WD бяха наводнени. Но тъй като те правеха части и, за останалите, общо взето всички марки бяха засегнати. Иначе при WD проблемите не бяха, заради наводнението изобщо. А нормални, маркови Няма ден да не видя поне 2-3 от техните умрели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на качествен външен хард диск до 1TB
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 44
    Последно: 18-01-23, 21:45
  2. Избор на нов хард диск
    От maxx271 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 57
    Последно: 03-02-15, 14:31
  3. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 14:25
  4. Помощ при избор на преносим хард диск
    От boishin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-07, 22:26
  5. Избор на Хард Диск...
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-05, 09:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе