Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

Въпрос относно DVD-записвачките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    12
    #31

    Въпрос относно DVD-записвачките

    И 'се пак извода от гореописаните топици за проблемите с LG е, че "виновни" са някои версии на фирмуера, а с други се оправя. Ше видим по-натам... аз за сЯ имам цялата колекция от фирмуери и ако се наложи ше ги "въртя" [:D]

    P.S. (edit) Още едно ревю LG GSA-4163B (от CDRInfo):


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    76
    #32

    Въпрос относно DVD-записвачките

    Аз съм Lite-On SOHW-1633s. Много съм доволен от нея. До сега съм изписал около 30 DVD-та без никакъв пробелем. Имах проблем единственно с подложките на Принко. Също много ми допадна и възможността да се ъпдейтва до по горен модел.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #33

    Въпрос относно DVD-записвачките

    Така, да ударя една четка за LG-то... [:D]



    Пристига един приятел от Немско, вкарва коли - все хубавички, с Голф 5-ца на 3000км. Добре де, ама диска с навигацията останал там.... Намираме същия диск от един Туарег, пъхам го в Yamaha CDRW-to да го копирам и Неро-то ревна - error ала-бала.. Слагам го в останалите устройства - същата работа. Пускам едно ClonyXL и хоп - SafeDisk. Викам си - това е лесно, като да вземеш на детенце близалката... Копирам си го на Yamaha-та както трябва, обаче копието не ще да бачка... Почвам да ровя из нета и какво излиза: швабите сложили последна версия SafeDisk 3.20 (която за съжаление Ямахата не копира), като защитата освен това е и модифицирана... Поразгледах няколко форума - един-двама викат - на ЛГ не ставало, ставало на Плекстор....

    Почвам да псувам като каруцар, но решавам да си направя едно-две копия както пише в Alcohol 120% че би трябвало да се копира SafeDisk 2/3 защитен диск... същата процедура повтарям и на другата си DVD писачка - Toshiba SD5112.... пак не тръгват...



    Докато продължавам да псувам LG-то решавам да си направя едно копие на ЛГ-то както аз си знам, а не както са писали умните глави.... копието от ЛГ-то тръгна от раз във возилото... сега трябва да се извинявам на писачката за псувните [B)]

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #34

    Въпрос относно DVD-записвачките


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    17
    #35

    Въпрос относно DVD-записвачките

    Аз пък си взех Plextor -716 A и утре ще го пробвам как е да се надяваме че всичко е наред.Между другото някой има ли такъв и какви са му вижданията с него

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Въпрос относно DVD-записвачките

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз пък си взех Plextor -716 A и утре ще го пробвам как е да се надяваме че всичко е наред.Между другото някой има ли такъв и какви са му вижданията с него



    <div align="right">Originally posted by Astor*-*03/03/2005*:* 00:16:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако имаш възможност пробвай на "Принко" и "Оптикал сторидж" и кажи записаните дискове на 4х, след това дали имат проблем с четенето. (при възможност ги тествай на други оптични устройства)

    Иначе Plextor си е номер 1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    12
    #37

    Въпрос относно DVD-записвачките


  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #38

    Въпрос относно DVD-записвачките

    И аз реших да си купя едно LG 4163B.Вчера я монтирах и реших да я пробвам.Понеже съм свикнал да работя с Неро,пък и гледам със записвачката ми я адоха с диск на който имаше неро я пробвах с тази програма.Забелязах ,че не ми разрешава да записвам на скорст по-голяма от4х -независимо от вида на дисковете.Ама все пак реших да я пусна да запише един диск Ridata DVD-R 8x записа се добре,тесвах го за грешки с DvdInfo пак всичко е ОК.Големите проблеми започнаха след това,записах следващия диск ,обаче се оказа ,че има много нечетими сектори според DvdInfo,а от следващия диск започна да ми дава съобщения за грешки още по време на самия запис.Последнато което беше Focus or tracing error Което знам,че не никак хубаво та се чудя да я мъчали още с друг софт за запис или с друг фирмуер или да им я връщам или пък ще ми дадете някой друг съвет.


  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #39

    Въпрос относно DVD-записвачките

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И 'се пак извода от гореописаните топици за проблемите с LG е, че "виновни" са някои версии на фирмуера, а с други се оправя. Ше видим по-натам... аз за сЯ имам цялата колекция от фирмуери и ако се наложи ше ги "въртя" [:D]

    P.S. (edit) Още едно ревю LG GSA-4163B (от CDRInfo):





    <div align="right">Originally posted by mitku*-*08/02/2005*:* 11:19:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Никога съм нямал LG, но тази марка никога не ми е вдъхвала доверие по отношение на каквато и да е електонна техника. (лично мнение)

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #40

    Въпрос относно DVD-записвачките

    напълно съм съгласен с мнението на pat,но след като си я купил смени фирмуера.по-рано видях мнението,че с смяната на фирмуера решава този проблем.НО едва ли трабва някой когато си купи у-во. да решава проблеми на производителя.КАТЕГОРИЧНО ТОВА Е МОШЕННИЧЕСТВО.ПРОДАДЕНОТО У-ВО ТРЯБВА ДА РАБОТИ С ПОСОЧЕНИТЕ ПАРАМЕТРИ БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ПОТРЕБИТЕЛЯ ДА ИЗВЪРШВА

    НИКАКВИ РЕМОНТИ ПО НЕГО.смяна на фирмуера е вид ремонт.при това доста опасен.ами ако тока спре в този момент.кой тогава ще плати у-вото

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #41

    Въпрос относно DVD-записвачките

    Странно... моята LG4163 работи с оригиналния фимуер (A01) и досега съм нямал проблем със скоростите - откакто съм я взел записвам на: eProformance 4x и 8x -R (printable), Traxdata -R 4x и 8x, Traxdata +R, Traxdata (printable) +R и -R, Dysan -R (printable). Всичките медии ги разпознава коректно. За краткото време през което имам писачката съм навъртял 40-50 диска вече. Единственият проблем, който ми направи че скапа един Traxdata +R, на 30-ия процент даде tracking or focus error. Когато погледнах диска отдолу обаче, точно на границата, докъдето е стигнал записа, имаше малко петно... явно че самата медия е била дефектна... При моя познат, който е с LG4120 и имаше 2-3 скапани диска със същата грешка, проблема се реши много просто - спряхме да купуваме скапаните Dysan-и и оттогава никави проблеми.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #42

    Въпрос относно DVD-записвачките

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">моята LG4163 работи с оригиналния фимуер А101</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    След като снощи записвачката ми прецака един диск пробвах А102 положението се влоши ,сложих и новия А103-още по зле започна да ми дава "focus or tracing error".И си върнах А101 Днеска от 2 диска Траксдата -1 се записа ,а другия като го тествах с DvdInfo имаше нечетими сектори.Вече се чудя какво да правя,за запис използвам Неро последна версия,каете някоя друга програма за печене.Пробвал съм с CopyToDVD нямаше ефект.Много бракувани дискове различни марки дори и от скъпите.


  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #43

    Въпрос относно DVD-записвачките

    дими отивай и я връщай проблема не е в софта с който записваш.ама хора по рано мисля се изразих ясно по отношение на долнопробни марки двд/рв тогава ви казах че ремонтирам хардуер информацията която ви дадох е от постъпили за ремонт cd и dwd.много логично след като във форумите се обсъжда lg-4120-4160 focus or tracing error да не би за месец или два да се научили да правят нещо повечe та по новия им модел да е по добър.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #44

    Въпрос относно DVD-записвачките

    badr все пак има хора които казват че нямат проблеми и не вярвам че са толкова лоши ама щом казваш - имаш повече опит.Ама при условие че им я върна каква да си взема нямам пари за Плекстор.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Въпрос относно DVD-записвачките

    Вземи си NEC 8.5GB DVD ND-3520A, не поддържа DVD-Ram, но за мен това няма никакво значение, така или иначе не използвам този стандарт. Цената е олкото на LG-то, но не съм чул някой да се оплаква от тях. Аз съм с по-стар модел - ND-2500A - имам го от почти година - нямал съм проблем (засега [] ), надявам се и за в бъдеще.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  2. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  3. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе