Резултати от 1 до 15 от общо 15

17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #1

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    В началото се бях спрял на LG F700P - това което пише на сайта - красота.

    Случайно обаче се натъкнах на два изключително стабилни сайта PCADVISOR.co.uk и още един.На сайта на LG пише , че монитора е признат от TCO'03 - Как смеят да прават такива щуротий? На PCADVISOR пишеше , че монитора е пълен боклук освен TCO'99 супер постна картина, прости цветови и т.н. и най-важното , че не е FLAT.

    На другият сайт пишеше също , че тестващият имал съмнение дали е FLAT , но не каза категорично , също потвърди за TCO'99.

    Всъщност важно ли е дали е 99 ili 03 TCO?

    Другият монитор на който се спрях бе Phillips 107P50 има изискваните от мен 1024x768@100 и 1280x1024@85 пише , че е FLAT ИСТИНА ЛИ Е? - много се обърках вече навсякъде различно пише - както и да е да не даваме воля на емоцийте[] има и някакъв 107B50 който се различава по буквата B само, но не държи задоволителни

    разделителни способности и refresh rates.Във този форум тук пишеше ако си зимаш Philips да си зимаш някаква Brilliance професионална edition(За какво става въпрос?)- каквото не забелязах на сайта на Philips , между другото за Българската подсекция става дума . не знам дали има значение - при Creative примерно има - както и да е.Добри ли са въобще тези Philips монитори? - на този сайт имаше и много положителни и много отрицателни мнения за този Philips и не само за този модел , а за всичките като цяло... но бях изключително объркан от това затова моля само сериозни хора да дават мнения за да не се получава както в други теми много разбирачи и обикновенни FLOODER-и се обаждат и се получава тема с по 2-3 страници където в които можеш да прочетеш и за размножението на пингвините или пък някой иска просто нещо да се похвали без да отговаря на зададеният въпрос , а и в това което се отнася за мониторите е писано хем , че е добър хем , че не става.



    Това са двата монитора на които ми се е спряло полезрението , но аз почти нищо не разбирам затова може съвсем най-смотаните да съм подбрал.

    Това което търся е 17' Монитор CRT:

    Между 350 и 400лв.

    Да бъде FLAT(наистина)

    Да държи 1024x768@100Hz и 1280x1024@85Hz

    Да има поне TCO'99 в случай, че мислите че няма голямо значение дали е TCO'03

    Да дава хубава картина и цветове

    И най-важното да бъде минимално изтощителен за очите при 6-7 часова игра на StarCraft

    която върви единствено на 640x480 256 цвята.




    Мерси предварително.Надявам се ако не ви е досадно да ми отговорите и на въпросите с удебелен шрифт.Извинявам се ако съм бил прекалено претенциозен към аудиторията или нещо такова , но искам да знам че няма да съжалявам след като го купя защото имам доста лош опит с компютърните компоненти.Вярвам във Вас - потребителите на този форум, че сте най-компетентните и потенциално способни да дадат отговор на питането ми !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Погледни в "Техномаркет" Samsung" ите .Имат ТСО 03.

    Лятото купувах за офиса 17 инча модел 795 МВ .Беше около 260лв.Утре мога да ти кажа точно модела и цената.Освен това всеки четвъртък има 2,5% намаление.Ако имаш познат който си е купувал Прима карта от Мобил тел -имаше промоция с карта с 5% намаление.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    @olileli





    Купи си монитора дето най ти хареса. Бях изписал много неща, но си дадох сметка, че не съм компетентен - през ръцете ми я са минали 15-20 монитора, я не са...


















  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #4

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    @kris Samsung нямат нито един монитор който поне да отговаря на изискванията ми - без TCO

    @Zaphod B - мерси за твоето мнение отностно TCO , ще се радвам ако някой те подкрепи защото звучи малко странно , но е възможно да си прав , че съм наивен гледайки тия прости букви горе дясно на монитора искам просто да го чуя от още някой.. а колкото до купи най-евтиното - а не мерси, тоя монитор не го зимам колкото да имам с кво да си чета форума на www.setcom.bg не че е лош де

    Очаквам включвания.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...

    Да държи 1024x768@100Hz и 1280x1024@85Hz



    <div align="right">Originally posted by olileli - 01/02/2005 : 20:22:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако не беше това изискване, бих ти препоръчал NEC FE770

    Мониторът е наистина плосък, с TCO'99, pitch 0.25 (само!), 1024x768 на 85 Hz (само!), 1280x1024 на 66 (само!)... май много станаха несъответствията. Въпреки това, който е ползвал монитор NEC, ще ти каже за какво става дума - идеално е балансиран като цветове, решетката е практически невидима, не изморява очите. На всичкото отгоре е с 3 г. гаранция - ако намериш някъде подобен, погледни го и ще разбереш за какво говоря. Ценово е в посочените от теб граници, даже около долната, но ако наистина честотите са от решаващо значение - това не е твоят монитор! А за друг - не мога да те посъветвам (за съжаление) - само с такива съм работил напоследък... е, в момента съм с един SyncMaster 757DFX на Samsung... доста забележки имам, но не за това става дума в темата, нали ?



    Успех!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #6

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Моето скормно мнение е, че преди да избереш монитор, какъвто и да било той, трябва да погледнеш www.iiyama-bg.com . Най-скъпия им 17' модел е 347лв. без ДДС, но смятам че от това по-добро трудно ще намериш. Честотите дето подържа са следните:



    1600 x 1200 / 77 Hz

    1480 x 1024 / 90 Hz

    1280 x 1024 / 90 Hz

    1024 x 768 / 120 Hz

    800 x 600 / 150 Hz

    640 x 480 / 160 Hz

    "Абсолютно плоският кинескоп и честотната лента от 160 MHz осигуряват най-доброто възможно качество, което бихте очаквали."

    Дано съм ти бил полезен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #7

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Вие знаете ли изобщо какво е това TCO ??! Това са препоръки на шведското министерство на труда за защита срещу електромагнитни излъчвания, но не включват само това ами и ергономичните изисквания, екологичните изисквания и още бла бла бла... Цифрите зад ТСО са годината в която са влезли в сила тези изисквания, ТСО 03 е най строгия от останалите. Ясно е че ТСО не е критерии за качеството на монитора - поне за мен. И моето скромно мнение е че точно с качеството на монитора не бива да се прави компромис. Аз гледам честотата, колкото е по висока толкоз по добре. Не забравайте че и видеокартата има значение - не може с някой евтинак да подкарате най високата възможна честота на монитора.

    Имам лични впечатления от LG F700P тъй като вкъщи съм с такъв на едното рс- страхотен монитор за мен. По късно ще напиша какви честоти потдържа на 1024x768 и 1280x1024.



    Забравих - погледай малко монитора с периферното си зрение - забележиш ли премигване на картината зарежи този монитор.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #8

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    От 5 монитора LG700P в офиса три ходиха на ремонт в още първите 4 месеца.Аз в къщи съм с HP7550,TCO03 - 295лв. го взех бива си го.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    От всички бих избрал монитор Philips 105T60 - намя разлика с брилянс ( може и да има ама само на книга)

    а и цената му е под 300 лв с 3 г.

    много добри цветове - в сравнение с него смених три Philips 107P50 Briliance - защото не държаха 100 херца на 1024 х 768 - просто се виждаше как почват да "дишат" - картината постоянно се размазваше и после се оправяше- но не беше от видеокартата - на моя комп тя си държи 1024 х768 @85 херца на 15" Sony HMD-A100



    ами като видях днешните 17 си казах - оставам си смоята 15 -ка!!!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #10

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Като ще даваш толкова пари защо не се насочиш към някое 15"-17" TFT втора ръка? При положение че ще играеш Starcraft не вярвам по кофти цветовете му да те притесняват....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #11

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    @Tashov - 347 лева без ДДС ми отива твърде нависоко като сложиш ДДС то

    @bucho - за този F700P как дава цветовете на снимките?филмите?и какво ще кажеш по въпроса дали е НАИСТИНА ПЛОСЪК (кинескопа) ?

    @the_unique - въобще тия TFT боклуци или още нямат модел който да става за нещо или струва повече от всичката ми техника вкъщи взета заедно

    Искам да питам също така - тези две тънки линий на апертурната решетка дразнят ли с присъствието си или ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #12

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    LG F700P държи 1024x768@100Hz и 1280x1024@85Hz, за цветовете - ми за мен са си добри и реални (на снимките). Кинескопа е наистина плосък (пак според мен) - не само отвън (както HP7550) а и от вътре.

    Колкото до 2те тънки линии на ап.решетка LG-то е без такива. Но на други монитори с такива на които съм работил - свиква се и с времето преставаш да ги забелязваш.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    5
    #13

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Както казало кучето, жена и монитор се избират с внимателно гледане и пипане. Обаче дето се вика и по ТТ данни можеш да си харесаш нещо. Според мен iiyama е 100% най-добрият монитор на пазара. Само му виж параметрите. Кинескопа е безумно плосък. А като цяло е перфектен. Повече от ТСО99 не ти трябва.

    http://setcom.bg/news/forum/register...y9ji317gn61821



    и е 416 лв. с ДДС - обаче според мен като параметри по-добър няма да намериш за тази цена.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #14

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    @cmac

    е мамка ** де*ба незнам дали разбираш ама точно такива хора трябва да има повечко.

    "На правилно зададен въпрос се дава правилен отговор!"

    само мри мрънкят.може и нищо да не разбираш човеко златен ама като ми го кажеш по тоя начин - всички неща дето ме интересуват с два реда е как да не се бръкна и за 416 и как да не си го зема.Смятам да го купя тоя вече.Като го купя ако се окаже по-хубав от колкото говори цифрата 416 и повече от колкото сам очаквал ще те почерпя стига да не си труден за достигане.Айде със здраве всички.Темата да се направи заключена и важна когато cmac реши.Земам си почивка от форума , че много време стисках зъби да спазвам правила и отивам на хаваите

    Bye all.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    45
    #15

    17' CRT Монитор за 350-400лв. - помогнете

    Първите серии на LG F700P и LG F700B бяха с много добро качество. После обаче по стар нашенски обичай като се зариби пазара и започнаха да се внасят такива боклуци...От масовия клас в момента мисля Samsung с тръба Митсубиши са най-добри. Иначе за повече пари ИИяма или Сониквю, Може и Ейдзо.

    А за тест си има една безплатна програмка на Нокия за калибриране на монитори, ама никой продавач няма да ти даде да си играеш със стоката). Че току виж си разбрал какви боклуци се продават тук. Ако ще се работи на монитора повече от 2 часа на ден, то е задължително да е над средното ниво. Очите излизат доста по-скъпо после[8)]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 17-11-11, 01:39
  2. Помогнете за Монитор M2280D-PZ
    От mslav01 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-08-11, 20:48
  3. Помогнете за избор на ТВ монитор !!!
    От 76presley във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-10, 22:38
  4. Помогнете за избор на монитор ;)
    От Don_Corleone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 15-09-07, 19:55
  5. Помогнете да избера монитор
    От LZ4 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-07, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе