Резултати от 1 до 6 от общо 6

проблем с HDD или вирус???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #1

    проблем с HDD или вирус???

    Здр знаещи и можещи,

    снощи едно събитие ми събра очите и реших да ви споделя проблема.

    На HDD Maxtor 60 се появяват файлове и директории с произволни имена и разширения (разбирайте последователност от знаци без никакъв смисъл - с произволна дължина, но м/у 8 и 12 знака).

    Първоначално бяха 10-на, със статус hidden.

    След рестарт станаха 20-на, като има и такива дето не са hidden.

    Въпроса ми е: е ли възможно това да е проблем на HDD -FAT таблица, клъстери или друго, и ако да - как да го реша?

    При проверка при стартиране на WinXP ми казва,че диска не е Win формат. Иначе след зареждане на системата го виждам като лог. устройство и мога да правя операции с нормалните файлове-копиране, преместване и тн. Не мога обаче да изтрия "ненормалните" файлове, защото "files not found".

    Иначе HDD е подозрителен поначало. Взех го преди 3-4 месеца,имаше проблеми и го форматирах. Впоследствие за целия период на работа в около 10% от стартиранията на компа този хард го нямаше като лог. устройство, но се появяваше след рестарт.Аз си мислех, че дъното се ошашавя, щото имам 2CD-ta, HDD с два дяла, 1 проблемен хард и 2 виртуални CD-ta, т.е мислех че е тъпа колизия на Win-a.

    И за капак чичко Нортън казва- нема гадове! Компа няма интернет и не участва в мрежа от никакъв вид.

    Казвайте какво да правя, като формат и други манипулации, свързани със загуба на инфото не са желателни, а по- скоро са приемливи само като крайна необходимост.

    Благодаря на отзовалите се предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    проблем с HDD или вирус???

    Тествай хард диска със Фирмената програма за диагностика на Мaxtor- казва се Powermax!! Пусни всичките тестове и ще разбереш дали има проблем с харда. Така както казваш обаче ми се струва, че този хард не е съвсем добре. Да не е случйно от плоската серия на Мaxtor, мисля че серията се казваше Dimond.....по плоски са от обикновенните хардове, бързи са, безшумни, но за съжаление много често дефектирват!!

    Друга добра програма за диагностика е Spinrite 6.0, може да тестваш диска и с нея!

    Пиши какви са резултатите!!

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    проблем с HDD или вирус???

    според мен проблема е в диска. навремето имах един такъв, който някой го беше форматирал с Utility от Maxtor и бяха записани някакви неща в boot record - някакъв start manager. Не си спомням как го оправих, но след 2-3 формата диска си проработи нормално и работи и до днес..., а това беше преди 4-5 години



    та, както е казал g_velev - пробвай с Powermax, но имам чувството че всичко ще е наред там...



    един въпрос :



    - чува ли се тракане от диска ?




  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #4

    проблем с HDD или вирус???

    Мисля,че опитите ми от снощи по решаване на проблема ще ви заинтригуват,затова започвам да преразказвам"борбата неравна" ;-)

    Първо буутнах с Линукс Тиликс и не видях проблемния хард.

    След това буутнах под дос-виждаше се коректно, като се виждаха и несъществуващите файлове и директории.

    След това буутнах със WinPE(Bart) и му дадох Disk Check.След половин час на "джуркане"-тестове, пре-линкване на несъществуващи файлове и такива с некоректна дата (time stamp- май не споменах, че проблемните файлове бяха с извънземни дати - от 1980 до 2069г!!!)и други подобни операции процедурата завърши.

    Рестартирах със доброто старо XP и с радост установих, че няма и помен от проблемните файлове(е, един има, колкото за цвят :-))) )

    След това реших да разделя харда на две с Партишън Меджик 8 с идеята, с този процес да се модифицира и таблицата. Процесса протече без проблеми, ама тоя един файл си стои непокътнат.

    Теста с Powermax- и кратък и основен не дадоха индикация за съществуващи проблеми. Характерно стържене или по силен шум - не произвежда.

    Та това е засега, ще продължа да наблюдавам този HDD с особено внимание.

    Благодаря за идеите! И да не ви се случва.

    Айде със здраве!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    проблем с HDD или вирус???

    един въпрос :

    - чува ли се тракане от диска ?

    <div align="right">Originally posted by Zaphod B*-*03/02/2005*:* 13:27:17</div id="right">

    [/quote]

    През май 2004 имах подобни проблеми с неразпознаването на харда.След рестарт ту се разпознава тук го няма.Имах 1 на 30ка разцепена на 2 .На по-млкия дял ОС .Сложих през декември 2003 Макстор 80ка Diamond plus 9 неразцепен само за филми и за някои програми.До май всичко си беше наред и започнаха проблемите с разпознаването н харда.В последствие спря да зарежда Win XP.Докато се чудих взех, че го преинсталирах всичко ОК и след спиране и нов пускане на РС то пак не зарежда.Накрая откачих и захр.кабел и интерфейсния на 80 ката и Вина си зареди.Оказа се , плочите на 80 ката притракват.Смениха ми го беше гарнционен.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    проблем с HDD или вирус???

    правиш 2 пъти low lewel format full с помощта на powermax и проблема е решен

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с вирус!!!
    От lord_ice във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 14-02-12, 21:42
  2. Проблем може би с вирус
    От hunter79 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-08, 13:45
  3. Проблем с вирус - Помощ
    От get във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 29-08-07, 11:02
  4. Проблем след вирус
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 18:01
  5. Проблем с изчистване на вирус
    От Riki888 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-04, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе