Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с вирус!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #1

    Проблем с вирус!!!

    Привет,
    проблема е следния - сестра ми е кликнала на някакъв е-мейл, който е натресъл паразит ...
    Операционната система е 7-ца Хоум Премиум, антивирусната е майкрософтска (MSE)...
    антивирусната казва, че го е хванала (трянски кон) и че го е махнала (поиска ми рестарт)
    обаче след рестарта - никаква промяна
    следствието от вируса е, че няма десктоп (има само таскбар), като кликнеш на "Старт" менюто няма абсолютно нищо...
    не може да се пусне "Task manager"-а, в момента го проверявам с AVG и съм на 87%... "виждат" се дяловете на хард диска, но когато отворя даден дял не виждам нито един файл...
    ...май ще трябва да се форматира диска и нова инсталация, но както винаги трябва да се спасят файлове...
    Всяка помощ ще е от полза - в смисъл как да си "извадя" необходимите ми файлове?!
    Благодаря предварително!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328905395[/time]_________________________________________________

    Сканирането приключи...няма намерени вируси...все още нямам достъп до информацията на диска (все едно е празен)...а иначе ми показва, че не са празни дяловете...м*мка му!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Re:Проблем с вирус!!!

    Закачи диска на друг комп и виж дали се виждат файловете иначе софтуер за възстановяване пак на друг комп и става по-сложно за обясняване...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Проблем с вирус!!!

    ползвай друг файлов мениджър, а не windows explorer

    (примерно total commander, а за още по-сигурно, стартирай някоя Live OS и през нея...)

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #4

    Re:Проблем с вирус!!!

    сетих се за това...в момента съм го закачил на моя компютър и сканирането беше от него...Троян ремувър-а намери 2 броя буболечки и уж ги оправи...преименува ги с разширение.вир и аз преди секунди ги изтрих...пак не виждам нищо от съдържанието на нито един от дяловете...

    .....

    и с тотал командер не се вижда нищо...

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Re:Проблем с вирус!!!

    Троянец едвали ще направи такива бели... На друг комп пак ли не се виждат файлове?
    Ако не се виждат то не значи че не са там физически (на диска) но ще се наложи да се възстановяват със специализиран софтуер!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #6

    Re:Проблем с вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    ....
    Ако не се виждат то не значи че не са там физически (на диска) но ще се наложи да се възстановяват със специализиран софтуер!
    Някакви предложения за подходящ софтуер...информацията на единия дял е фирмена и положението е "изуй гащи"
    ....
    Мисля да пробва с това: GetData Recover My Files Professional

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Re:Проблем с вирус!!!

    Зареди си от Hiren's BootCD хп и от него си копирай каквото ти трябва , преди две седмици на един приятел за три дни два пъти го лови тая гад , като единия път се мъчих повече време да го изчистя отколкото да преинсталирам . Вируса се зарежда преди антивирусната и тя го засича но не може да се справи . Интересното е че той ми казва че като отвори един сайт за стари монети и от там се забива тая гад . Антивирусната е НОД 32

    ПП. Сега прочетох че си го качил на друг компютър и не виждаш и там нищо , а дали не си прецакал нещо с Троян ремувър ? При мен от Live OS си се виждаше всичко .

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #8

    Re:Проблем с вирус!!!

    Идея си нямам какво се случва...просто се опитвам да извадя базата данни на една програма, защото тя мие най важна от всичко на лаптопа...пуснал съм гореспомената от мен програма и тя ми отвори главните папки на диска...сега съм пуснал рековъри...да видим какво ще възстанови...

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Re:Проблем с вирус!!!

    Колко време имаш за да си върнеш данните?
    Не ми се е налагало скоро да възстановявам данни от hdd и не се сещам какво съм използвал...
    Но ако не свърши работа твоето приложение сега гледам в архивите си имам програми като: Lost&found, Easy Recovery, Restorer 2000 pro, REST2514 ...
    Hiren's надали ще свърши работа но може да пробваш няма какво да губиш....
    НЕ записвай нищо на поразения диск!

    п.п. НОД32 съм е зачеркнал от списъка с антивирусни поради слабата си защита откъм външните носители (мое наблюдение и не ангажирам никого)

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #10

    Re:Проблем с вирус!!!

    време имам до утре вечер...след това става страшно, в момента тече възстановяването...ако не помогне съм подготвил диск и Wondershare LiveBoot CD 2012...и след това идея си нямам какво да правя...

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Проблем с вирус!!!

    Колега не си ли чул, че има фирми които с това за занимават... Възстановяване на информация... Ако естествено потребителя при опитите си за възстановяване не е оплескал тотално нещата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Re:Проблем с вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    време имам до утре вечер...след това става страшно, в момента тече възстановяването...ако не помогне съм подготвил диск и Wondershare LiveBoot CD 2012...и след това идея си нямам какво да правя...
    Сега прочетох за този софтуер - изглежда обещаващ.. но дано помогне!
    Ако имаш скайп пиши ми на моя, че там по лесно ще комуникираме... Имаш време, мисли спокойно и не прибързвай, аз утре сутрин ще съм пак на линия...

  16. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #13

    Re:Проблем с вирус!!!

    Забравих за безбройните досадни "буболечки" - след като и у дома преминах на защита с корпоративна версия - с клиентската версия на Symantec Endpoint Protection 12.1. А аз съм е зачеркнал от списъка с антивирусни, поради слабата си защита откъм всякакви носители - всички останали други алтернативи...Просто ми омръзна те все да се дънят.

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #14

    Re:Проблем с вирус!!!

    това което казваш ми е познато и там където имах този проблема всички файлове бяха скрити. Проблема накрая се оказа намирането на всички иконки в старт менюто. Но за да се изчисти добре пусках combofix + MBAM. После от някъде изнамерих Unhide.exe и нещата горе долу влизаха в добър вид.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #15

    Re:Проблем с вирус!!!

    Пробвах през команд промпт attrib -h -r -s /s /d c:\*.* - почна да ми листва файловете, като пред всеки от тях имаше надпис acces denied...красота

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем може би с вирус
    От hunter79 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-08, 13:45
  2. Проблем с вирус - Помощ
    От get във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 29-08-07, 11:02
  3. проблем с HDD или вирус???
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 18:45
  4. Проблем след вирус
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 18:01
  5. Проблем с изчистване на вирус
    От Riki888 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-04, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе