Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

TFT vs CRT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #1

    TFT vs CRT

    Ще помоля само най-компетентните хора да дават мнение по въпроса,тъй като това може да окаже влияние върху избора ми.TFT или CRT.Кое е по безвредно за очите про продължителна работа, а и като цяло...Също така 17" или 19" TFT?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #2

    TFT vs CRT

    TFT са практически безвредни, но наистина качествените модели, които можеш да използваш за кажи-речи всичко са значително по-скъпи. Все пак повечето TFT модели в ценовия диапазон 600-900 лв. са достатъчно добри и за игри.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    TFT vs CRT

    igulated, 600лв за 15" е наистина над средната, но без подобна уговорка диапазонът, който си дал не е много показателен, а пък за 17" изобщо да не става дума...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #4

    TFT vs CRT

    мда, действително забравих да уточня, че става въпрос за 17". От собствен опит съдя, че за около 700 лв можеш да си намериш повече от приличен TFT монитор. не съм спец, разбира се, но съм пробвал достатъчно.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    5
    #5

    TFT vs CRT

    Значи както казало кучето - 30" е най-добре :-)

    Колкото по-голямо, толкова по-добре. По принцип, но зависи за какво. Иначе не скачай на много рекламни изречения от типа 8 милисекунди и т.н. Обикновенно не са самата истина, и когато ги стигат става дума за зверски тъпи настройки на екрана.

    15" - разумна цена за качествено ТФТ - 500-600 лв.

    17" - ... - 700-800 лв.

    19" - ... - под 1000 лв. просто не вярвай че е добър монитор - има ги, но са я за изложение, я съвсем бюджетни монитори.

    и друго - TFT без DVI - няма смисъл. Поздрави и успех в търсенето

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    TFT vs CRT

    Определено ТФТ.

    А иначе за цените: Аз съм с LG 1730S който в момента е около 600лв крайна цена. За половин година - никакви проблеми и съм си много доволен. А и няма DVI. Така и никой не можа да ми каже какъв точно е проблема да е с аналогов вход монитора. Само от рода на горното бяха: TFT без DVI - няма смисъл щото брата на сестрата на зетя на балдъзата така каза.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #7

    TFT vs CRT

    Ще кажа нещо само по повод изказването на ХаМаВ. Това да имаш TFT и да го ползваш през D-Sub е като да имаш кола с водороден двигател, а ти да я караш на бензин. Захранваш една напълно дигитална технология с аналогови входни данни. Сам си прави заключенията. Ако си видиш монитор вързан към DVI бас хващам, че ще побързаш да се снабдиш с такъв.

    Колкото до съществото на въпроса..за мен, засега най-добрия избор си остава един хубав 19" CRT. Няма проблеми с опресняването, не маже, няма изгорели пиксели, голямо изображение. Сега...аз го ползвам за дизайн. Ако ще стои на бюрото и на него ще се попълват документи, наистина бих се замислил за LCD.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    TFT vs CRT

    еднозначно TFT с dvi.CRT имат опасни за очите излъчвания

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    TFT vs CRT

    или все едно да имаш кола на бензин ама да и сложиш газова.

    Разлика между картината между цифров/аналогов вход не видях. Ако си дизаинер сигурно има разлика но за мен като потребител който ползва: интернет, игри, филми не ми трябва dvi

  12. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #10

    TFT vs CRT

    Я така както сте загрели си кажете мнението за този панел:

    http://www.iiyama-bg.com/product.php...bul&id=E485S-B

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #11

    TFT vs CRT

    az pak sam s LG 1510S ot 2 god. niama DVI i si pravia vsichko na nego, v rabotata sam s 17" Samsung 173n i pak sam dovolen,a ako vidia po-dobar sigruno shte napravia razlikata ama za sega taka shte karam

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    TFT vs CRT

    makaveli17, за мен все още CRT 17" или 19" за игри и филми е 100 пъти по-хубаво от LDC TFT, поне при сегашните технологии. ЛИЧНО мое мнение. Понеже на работа ги гледам по цял ден, и си личи кое е добро и кое не. ЗА работа и за офис приложения LCD TFT са по-добрият вариянт, най-вече заради почти никаквите облъчвания и по-добрите цветове. НО ЦЕНАТА им е ДОСТА СОЛЕНА за момента, а и си имат още кусури за оправяне, особенно ако ще се ползват и за гледане на ТВ.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    2
    #13

    TFT vs CRT

    И все пак ако си купуваш тфт за игри кое е най-важното!

    Казаха ми да търся 12 мс за достъп иначе не ставал за плейване!

    Аз пък се чудя дали не трябва да е под 12

    Мерси предварително!


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    TFT vs CRT

    Има 17-ки на BenQ (бившите Acer) с 8мс достъп. Екстра били.

  18. TODD_BG
    Guest
    #15

    TFT vs CRT

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">или все едно да имаш кола на бензин ама да и сложиш газова.

    Разлика между картината между цифров/аналогов вход не видях. Ако си дизаинер сигурно има разлика но за мен като потребител който ползва: интернет, игри, филми не ми трябва dvi



    <div align="right">Originally posted by XaMaB*-*06/02/2005*:* 1318</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Неси прав аз имам SAMSUNG 172T (17''). Има и двата интерфеиса и DVI и DSUB и разлика определено има. Дори да не я видиш превилегията която ти дава DVI е че контрола на монитора се поема от видео картата и не ти се налага в различните разделителни способности да натискаш бутона AUTO за да ти се центрира изображението при DVI то винаги е центрирано. А и да ти кажа на аналоговия интерфейс съм си закачил външен тунер на AVERMEDIA и с помоща на един бутон мога да превключвам между двата интерфейса така получавам и телевизор. Относно колко мили секунди трябва да бъде ами моя го дават под 25 и до сега не съм видял нещо да се е размазало. Е се пак преди година и половина го купих за 1600 лева.[:D]



    п.с. Забравих да кажа че има говорители в поставката и също така разполага със стойка за стена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе