Резултати от 1 до 9 от общо 9

Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #1

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Та работата е такава - мой приятел ще си купува нов компютър и проблема е, че винаги е разчитал на мен за съвет ) Това наистина е проблем, защото преди много четях и се рових по нета за информация, ама напоследък нямам никакво време и съм доста изостанал.



    Кое е съществено в случая при сглобяването на системета. Ами това е ще е домашено РС, без нужда от върхова мощност за игри, даже ще се пускат игрички много рядко, а пича си пада основно по стратегийки, жена му ще се мотка по интернет, ще си гледат филмчета и не им трябва супер 3D производителност. За мен по-важно в случая е надежнстта и по-ниското ниво на шум на системета като цяло.



    И така - какъв процесор да избера за да грее по-малко и да има нужда по-тих вентилатор? Какво дъно да избера - ASUS преди време имаха едни дъна дето контролират скорсотта на процесорния вентилатор - от това има ли ефект на практика и има ли други марки дъна и модели с подобна екстра? Какъв вентилатор да избера за съответния процесор и тези дето са box с процесора добри ли са? Каква кутия да избера? Знам, че тук цената е показателна, но трябва да има и добри решения и в средния и ниския ценови клас. За видеокартата предполагам ще я избера нещо от по-ниския клас без активно охлаждане на нея, но ако имате наблюдения върху някоя с добър и тих вентилатор, ще се радвам и за това на съвета ви.



    е, сега знаещите са на ход

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #2

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Като вентилатор за процесора бих ти препорчал Zalman не са много евтини, но са пък много безшумни и вършат чудесна работа, за мен тази марка е най-добрият избор. За видео карта един приятел има Radeon 9550 на Asus и ми каза, че вентилатора е много тих. Аз лично не знам дали е така, но други който имат такава карта биха казали дали са безшумни. Аз забелязвам на моят компютър, че основно шума идва от захранването и мисля скоро да предприемам мерки, тъй че и с това трябва да се съобразите.

  4. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #3

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Мислил ли си за варианта лаптоп? Отговаря на всички изисквания според мен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #4

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Избери за процесор Sempron, защото държи по-ниски температури и ще можеш да сложиш по-тих вентилатор.

    Или поне като пуснеш вентилатора на по-ниски обороти няма да има проблеми.

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    За тих вентилатор взимай GlacialTech SilentBreezeIII за AMD - 19db. Взимай Semptron като домашен и евтин вариант за CPU, вземи си безвентилаторна видеокарта (те са най-шумни в PC-то, когато са с перка), PSU със 120mm перка и можеш да си спокоен, че нощно време ще си чуваш само тракането на HDD-то

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #6

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    до тук ясно, основно вида на процесора ме тормозеше, защото на Семтроните не из знам характеристиките

    а за кутия/захранване някакви добри идеи? виждал съм захранвания на които вентилатора да е отдолу, а не отзад, което предполага де е голям и да работи на по-ниска скорост - идея за някакви модели?

    а има ли кутии, на които страничните капаци за са от някакви пластмаси които за поемат шума? в смисън на приемливи цени - зо 50$ кутия+захранване

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Трите стъпки, които предприех за да намаля чувствително шума на РС-то.



    1. Нов вентилатор на процесора (клолкнат T-Bred 2100@2700) - GlacialTech SilentBreeze - не го знам дали е I, II или III - избирах го по шума и въобще не гледах какво точно пише [:D]

    2. Захранване Sirtech със 120мм перка - доста по-тихо от стария ми Фортрон, въпреки че и двете захранвания имат термоконтрол на вентилаторите. Купи си каквото и да е марково захранване, но задължително със 120мм перка.

    3. Основния шумозаглушител - http://www.a1-electronics.net/Heatsi..._VGA_Nov.shtml

    Има 3 напълно безшумни перки, които могат да се изключат, а и отделно продават същия модел изцяло без перки. Става на почти всякакви видеоплатки. <font color="red">Edit later:</font id="red"> предимството на това охлаждане е че можеш да го поставиш на някоя по-мощна видеокарта, без да се налага да избираш между шум или производителност на РС-то. Аз го ползвам на GF4 Ti 4200 (стар модел, ама пече [B)]), а мой приятел - на nVidia 6800 - достатъчно бърза.



    Сега най-дразнещото нещо остана шума от харддиска, скоро и нещо ще го сменя единствено поради тази причина...



    Между другото имаше подобна тема във форума на Comexgroup. Мисля че не е учтиво да се дават препратки към конкурентен форум, но ще те посъветвам да погледнеш и там - има една тема "Тихо охлаждане на компа". Има един потребител (дрън дрън) от Бургас, който има Семптрон 3200+ и го охлажда с ThermalTake Fanless 103 ( безвентилаторно охлаждане на процесора, става за съжаление само на A64 и P4, иначе веднага бих ръгнал едно такова) и единствената му перка в РС-то е тази на захраването.

  10. Gadget
    Guest
    #8

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Като евтино и надеждно решение за PSU: Delux 300W

    С кутия до $30 с PSU. Виж примерно кутиите на Sunny Comps. Не е добре да е със странични PVC капаци. А и няма да имаш шум, ако изпълниш горното дето ти писах

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #9

    Въпрос за сглобяване на по-тиха система.

    Gigabyte R9550 128 бит е с пасивно охлаждане и е доста евтин....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за аудио система
    От DDVerni във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-12, 19:44
  2. Въпрос за аудио система 2+1
    От irr-lazio във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 10:50
  3. Искам ТИХА пералня
    От krasiika във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-08, 00:45
  4. Помощ при сглобяване на комп
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-08, 16:17
  5. Въпрос за DVD система
    От Rockwell във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 08-10-05, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе