Резултати от 1 до 11 от общо 11

Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #1

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Спрял съм се на HP LaserJet 3015, но ненам дали ще върши работа. Трябва ми да може да сканира, принтира, копира и факс. Гледам, че има факс, но повече ме интересува дали софтуера HP Laser Fax, който върви с него ще върши работа. Идеята е освен от PC-то, където е вързан принтера да се пращат факсове, това да може да става и по мрежата, като да не е необходима допълнителна интервенция от базовото PC. В смисъл да може да се праща факс от кое да е PC директно с въвеждане на телефон и получател. В мрежата е пълно с програми за тази цел, коя от коя по некадърно написани и не вършат изцяло тази работа (става дума през модем). Намерих една добра, но й търся алтернатива. Ако тази с HP-върши работа, се взима директно HP-то. Мнения и препоръки? Някой притежател на такова нещо или по-добра алтернатива на горното? Не е важно толкова да се праща факс от самото устройство, колкото това да става по мрежата. Благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #2

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Гарантирано този модел който си харесал може да изпраща факсове по мрежата, както и моделите HP PSC 3030 и HP PSC3380. Не съм ги пробал, обаче като са вързани към компютър. Всички иначе изпращат факсове и сканират по мрежата с принт сървър JetDirect 175x

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Ползвам от три години Canon Multi PASS C70, включително и в този режим - факс по мрежата.

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Трябва да е лазерен и бърз, щото ще се скъса от работа

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #5

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    HP PSC 3015 - месечно натоварване - 7000 стр. -

    HP PSC 3030 - месечно натоварване - 7000 стр.

    HP PSC 3380 - месечно натоварване - 10000 стр.

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    PSC са мастилни, а посочените модели са LaserJet



    Сега говорих с TechSupp на HP и ми казаха, че е проблем пращането на факс мрежово на цялата серия 30xx. Необходима е доп. интервенция на базовото PC за изпращане на факса, което е неудобно. Предлатат ми друг модел, но е твърде скъп и не е предназначен за нуждите ми.



    Сега въпросът ме е софтурен: Предложете програма за факс, да праща факсове през факс апарат (в случая HP LJ 3015), която да работи мрежово с нейн си принтерски драйвер

    За предпочитане са безплатните решения, но май на практика такива няма. Shareware вариантите вършат работа




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #7

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Съгласен съм със забележката за PSC (PrintScanCopy), но сме пускали такива принтери да изпращат факс само че с принт сървър. Проверено е.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    @Гаро 3015 не може да сканирва от книга , само от лист - помисли и за това

  11. Gadget
    Guest
    #9

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Мда така е. Тва не е от значение. Важно е да не заема много място. Утре от HP ще пробват и варианта с JetDirect 175x print server да ми кажат и те става или не става. Друг е въпроса, че много се оскъпява. Като гледам цената на Jet-a e около $160, а тук предполагам повече. Има ли врътка 3015 да стане принт сървър софтуерно без допълнително устройство?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    HP за нищо не става.. ще се раздрънка на 2рия ден ако печатиш много. (изхвърлих 3) Е това е истината има всичко което искаш, мрежово решение:

    http://www.office.xerox.com/perl-bin...l?product=CC20

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Питане за print/scan/fax all-in-1 решение

    Един нотариус има тук край мен с HP LaserJet 3015 и не се оплаква, даже е доволен.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. къде ми е Print screen-a?
    От rude_ във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-06, 16:27
  2. Print pod DOS
    От b_altindag във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-02, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе