Резултати от 1 до 10 от общо 10

Izbor na nov TFT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    36
    #1

    Izbor na nov TFT

    Предстои ми смяна на стария монитор и мисля да заложа на TFT дисплей!

    Главната причина е честото главоболие и преумора в очите с които ме измъчва сегашният ми CRT...

    Спрял съм се на 2 модела монитори и искам вашето мнение което можеби ще определи и избора ми...

    Мониторът ще го ползвам предимно за игри, предполагам че 16ms ще вършат работа...



    вариантите са:



    Samsung 510N 15" TFT яркост: 250cd/m; контраст: 450:1; ъгъл на видимост: 140/120; време за реакция: 16ms; TCO03 вход:HD15 ($239.1 no VAT)



    Philips 15" TFT, 150S5FG, 16ms 400:1 250cd/m2 TCO03 ъгъл на видимост: 150/110 61kHz ($229 no VAT)



    На мен samsunga май по ми харесва и като визия и като параметри, но ме интересува вашето мнение.

    Ако имате някакви други предложения в този ценови диапазон също биха помогали в избора ми...



    Слушам [:D]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Izbor na nov TFT

    NEC / MITSUBISHI LCD 1550X, 15" 339lлв+ДДС

    Brightness 250 cd/m#381;

    Viewing angle 170° horizontal, 170° vertical (at contrast ratio 10:1)

    TORO design, screen rotation by 90°

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Izbor na nov TFT

    За да не отварям нова тема и аз се присъединявам към въпроса на yuko.Става ли TFT за екшън ориентирани игри?Модел,време на опресняване,начин на включване към видеото и всички тънкости на този тип монитори.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #4

    Izbor na nov TFT

    Според мен разликата между 15" и 17" е пренебрежимо малка, просто 15" са за офис работа - А4 и т.н.

    Минимума е 17" все рак това не е ПС и ще се използва минимум 3 години, да не кажа и повече.

    Инече монитора се ГЛЕДА на място и който ти хареса, 16 МС е добре.



    Имам служебен 19" - СТХ - 25МС и става за игра и т.н. от една година го ползвам и е перфектен, но е доста скъп.



    17" на Самсунг са добри - по мое мнение!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    36
    #5

    Izbor na nov TFT

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">NEC / MITSUBISHI LCD 1550X, 15" 339lлв+ДДС

    Brightness 250 cd/m#381;

    Viewing angle 170° horizontal, 170° vertical (at contrast ratio 10:1)

    TORO design, screen rotation by 90°



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*27/02/2005*:* 00:48:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами като спецификация е добър но дизайна не ми харесва: http://www.gb.tomshardware.com/displ...ec_1550x_2.jpg Сигурен ли си за цената която казваш, защото аз го гледах в сайта на jarcomputers и цената му там е 355лв без ДДС.



    А относно интрфейса 2-та модела които съм посочил имат вход:HD15 това означава ли, че нямат DVI входове.



    kesten, ето един сайт в който има доста информация за ТФТ мониторите и сравнения с CRT: http://www.comexgroup.com/videosyste...d_ring2003.htm








  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Izbor na nov TFT

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">NEC / MITSUBISHI LCD 1550X, 15" 339lлв+ДДС

    Brightness 250 cd/m#381;

    Viewing angle 170° horizontal, 170° vertical (at contrast ratio 10:1)

    TORO design, screen rotation by 90°



    <div align="right">Originally posted by breiii - 27/02/2005 : 00:48:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами като спецификация е добър но дизайна не ми харесва: http://www.gb.tomshardware.com/displ...ec_1550x_2.jpg Сигурен ли си за цената която казваш, защото аз го гледах в сайта на jarcomputers и цената му там е 355лв без ДДС

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ще ти пратя линк на ПМ, за да не правя реклама на някого, разлика в качеството с и без DVI на практика няма.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Izbor na nov TFT

    Warning:



    Иди в магазина и тествай харесаният от теб монитор на всички резолюции като :



    640х480, 800х600,1024х768,1280х1024



    Виж как е текста на всяка от тях и където е наи добре - купувай

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Izbor na nov TFT

    iiyama 485e - 600 lw

    10 мс , 350 :1 , супер мониторче

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #9

    Izbor na nov TFT

    Нещо тази "ЯМА"[:D]не ми харесва...Какво ще кажете за BENQ като марка?Това което съм харесал е FP-71G с 12ms,500.1 и 349 лева с ДДС.Не може ли с нечия помощ да заобиколя проклетото ДДС?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Izbor na nov TFT

    Позволявам си да пейстна тази статия, която ми попадна. Моля да не се възприема като реклама на марката, за която става въпрос. За съжаление нямам преки впечатления от тази марка поради единствената причина - цената, което мисля е разбираемо. Но мисля, че всеки трябва много дълбоко да се замисли какво получава като технология за парите, които е готов да даде за продукта който е харесал. Разбира се това важи не само за мониторите, за които става въпрос в тази тема....[]



    EIZO FlexScan L578 и L778 – НОВОТО ПОКОЛЕНИЕ

    реални 12 ms, контраст 1000:1, 178#186; ъгли, реални 16.7 М цвята, SRS WOW аудио и оригинална ергономичност

    КОЙ ПРОДЪЛЖАВА ДА Е № 1?



    Ако стигнете до края, в сърцето ви ще има едно желание, а в главата един въпрос. Първичното желание за притежание и мъчителния въпрос “Какво още да искам от EIZO след L578 и L778?” До тогава...

    15.11.2004 г. Мато, Япония. EIZO Nanao Corporation представя два нови изключителни LCD модела от серията MultiEdge. Преди по-малко от 3 месеца EIZO ни изуми с рекордния 1000:1 контраст за моделите L568, L768, L788. Сега най-истинската компания за монитори в света отново дава пример в бранша с новите FlexScan L578, L778. Този път защо? Когато обикновеният потребител говори за LCD монитор, без никакво съмнение най-споменаваният параметър е времето за реакция, измервано в милисекунди (ms). Това е жалко, защото най-смисленият въпрос следва да е “каква е използваната LCD технология?” Времето за реакция се експлоатира изключително хитро от много производители на LCD панели и монитори. Истина е обаче, че твърде малко хора разбират какво точно значат прословутите милисекунди. Времената за реакция, които четем в спецификациите днес, са дефинирани стриктно според ISO 13406-2. Уловката е, че дефиницията там важи единствено и само при преход от черно до бяло плюс обратно от бяло до черно. Когато преходите са между други нюанси, времето за реакция може да бъде пъти повече. Както знаем, всеки пиксел се състои от три събпиксела за всеки от RGB цветовете. При подвижно цветно изображение, трите събпиксела правят преходи между нюанси на сиво, независимо един от друг и реалното време за реакция е равно на най-бавния преход. Тогава? Нужен е параметър, който да отразява реалността. И точно това се случва в EIZO L578, L778.

    В спецификацията на L578 и L778 ще видим

    ДВЕ ВРЕМЕНА ЗА РЕАКЦИЯ

    Едното е неадекватно дефинираното ISO 13406-2 време при преход черно-бяло-черно. За тези модели то е 16 ms. Другото време обаче е

    ГОЛЯМАТА НОВИНА

    То има стойност 12 ms и показва реалното време за преход между нюансите на сиво със стойност 31, 63, 95, 127, 159, 191 и 223. Защо две времена? Защото ISO 13406-2 дефиницията е: 1. непълна; 2. подвеждаща за потребителя. Защо второто време е съвсем реално? Защото EIZO прилага т. нар. overdrive техника за управление на транзисторите на LCD матрицата. Идеята е известна като Feed Forward Driving (FFD) още от 2001 г., но досега се прилагаше само в LCD телевизорите. Защо? Защото там изображението по природа е постоянно подвижно и е задължително да виждаме всеки кадър. Всякакво “размазване” поради дълго време за реакция би компрометирало недопустимо самата идея за LCD телевизор.

    12 ms РЕАЛНО ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ

    Различните нива на сиво се получават чрез прилагане на различно напрежение към молекулите на течния кристал. При хубавите LCD технологии по-високото напрежение означава по-светъл нюанс на сиво, а по-малкото напрежение – по-тъмен. При т. нар. Twisted Nematic (TN) технология е точно обратно. Традиционният подход (без overdrive) е да се зададе напрежение за постигане на желания нюанс на сиво, да се приложи към LCD клетката и да се чака, докато: 1. молекулите се преместят до новото си положение (новия нюанс) и 2. се установят в устойчиво положение. Това обаче е БАВЕН ПРОЦЕС.

    При FFD се прилага много прост и ефективен подход. При преход от по-светъл нюанс А към по-тъмен нюанс В първоначално се прилага напрежение по-ниско от напрежението, съответстващо на нюанс B, т. е. молекулата се “дърпа” с по-голяма разлика в напрежението от необходимото. Това ускорява процеса на преместване на молекулите на кристала към нюанс В. След това се прилага “стандартното” за нюанс В напрежение (по-високо от първоначалното) и яркостта на точката се “заковава” на желаната стойност. При преход от тъмно към светло е точно обратно – първо се прилага се по-високо от необходимото напрежение. С тестове са разработени бази данни с всички различни комбинации на преходи между нивата на сиво. Така прецизно са определени “пренапреженията”, които ще “местят” LCD молекулите възможно най-бързо при различни преходи. Трикът е, че всеки следващ кадър се помни в паметта на самия монитор. Нюансът на сиво на всеки следващ събпиксел се сравнява с нивото на сиво на същия събпиксел, но в текущия кадър. Двете стойности се подават към look-up таблици, които дават оптималното управляващо напрежение така, че преходът да е най-бърз. Истината е, че резултатът от тази впечатляващо проста технология е ЗАБЕЛЕЖИТЕЛЕН. Без нея на практика не би имало LCD телевизори. Още по-хубавото е, че LCD матрицата не се мени. Всичко става само с подходящо изпълнение на управляващата електроника на монитора.

    EIZO L578 и L778 са монитори, управлявани с overdrive и затова имат РЕАЛНИ 12 ms време за реакция.

    Каква е разликата между EIZO L578, L778 и 12/8 ms моделите без overdrive?

    1. 12/8 ms без overdrive значат 12 или 8 ms само при преход черно-бяло-черно. Преходите между другите нива отнемат реално 20-25 ms.

    2. 12/8 ms без overdrive в момента са реализирани твърдо по Twisted Nematic (TN) LCD технология. Тя е най-стара, има най-малки ъгли на видимост, т. е. силно изменение на цветовия тон от ъгъла на гледане, инверсия на яркостта по вертикал и следователно пълна невъзможност да се получат верни цветове. Нещо повече – масово се използват 6-битови матрици, т. е. 262 144 цвята, които се означават с 16.2M или 16М. Истинските 8-битови матрици се означават 16.7M. Ако сте си мислили, че разликата между 16.2М и 16.7М е 0.5, дълбоко грешите. Разликата е 16.5 милиона физически липсващи цвята при 16.2М спрямо реалните 16.7 милиона при 16.7М. Маркетинг трик? Да. Сами преценете дали работи. Дефектните пиксели при TN обикновено са светещи, което е силно дразнещо. За постигане на 8/12 ms с TN технология, ъглите на видимост са дори още по-малки в сравнение с по-старите 25-30 ms TN панели. Това пък е отговорът на въпроса “Защо старото ми LCD е със 160 градуса ъгли и 30 ms, а новото е с по-малки ъгли при 16 ms?”

    3. EIZO L578, L778 са с уникални LCD матрици, произведени единствено за EIZO. LCD технологията е PVA (Patterned Vertical Alignment). Ето защо имат

    СИМЕТРИЧНИ ЪГЛИ НА ВИДИМОСТ 178#186; В ХОРИЗОНТАЛНА И ВЕРТИКАЛНА РАВНИНА

    И

    ИСТИНСКА 8-БИТОВА LCD МАТРИЦА за реални 16.7 М (не 16.2 М!) цвята.

    Реалните 12 ms (при преходи между нюанси на сиво, респ. цвят) се постигат с overdrive при PVA технология. Следователно няма компромис с ъглите на видимост и броя възпроизводими цветове.

    С оглед на вярно цветовъзпроизвеждане, максималната яркост е перфектно установена на достатъчните 250 cd/m2. И както вече свикнахме с L568, L768, L788

    КОНТРАСТНОТО ОТНОШЕНИЕ Е 1000:1

    За контрастни и ясни статични и подвижни изображения, L578, L778 разполагат със C-Booster функция. Тя вдига контраста на светлите цветове в светли изображение и на тъмните цветове в тъмни изображения. Датчик на яркостта на предния панел измерва околната осветеност и автоматично регулира яркостта на монитора за оптимален визуален комфорт. Ако яркостта трябва да е фиксирана, се използва датчик от задната страна на панела. Той гарантира неизменно ниво на яркостта бързо след включване, при различна околна температура и в процеса на експлоатация. Без такъв датчик LCD монитор не може да има верни цветове.

    Какво друго в L578, L778? Обичайните, но за EIZO high-end настройки. За вярно възпроизвеждане на цветове, вярната форма и стръмност на гама кривата са решаващи. За вярна форма EIZO L578, L778 разполагат с 10-битова гама корекция. За вярна стръмност – гама коефициентът е променлив. За вярна настройка на ниво бяло са налични цели 14 стойности на цветовата температура: 4000 – 10000 К през 500 К, вкл. 9300 К.

    За визуално удоволствие при всеки вид информация имате 5 режима на работа. Всеки един от тях е комбинация от настройки на яркост, цветова температура, гама коефициент, цветови тон, цветова наситеност. Режимите се избират с бутон на предния панел. EIZO L578, L778 са съвместими със EIZO Screen ManagerPro – софтуер за пълен контрол на монитора от компютъра. И още. Със Screen ManagerPro всеки от петте режима може да се асоциира автоматично към избрано приложение. Когато кликате на прозореца на програмата си, мониторът автоматично мени параметрите си съобразно зададения режим. Един от компонентите на Screen ManagerPro, наречен DesktopViewer, ви дава ценна съвместимост с P.I.M. (Print Image Matching) – за вярно предаване на цветове между компютъра и принтера.

    Поемете въздух, докато разберете, че имате USB 2.0 хъб и обичайните за всеки EIZO LCD аналогов и цифров видео вход. В случая DVI-D. Може да свържете едновременно два компютъра и да превключвате с бутон всеки един от тях. И не се опитвайте да задържите дъха си. Той сам ще спре от изненада ако чуете звука на вградените колони на EIZO L578, L778. За разлика от тоновете модели с невзрачно качество на вградения звук, EIZO идва с истинска

    SRS WOW ТЕХНОЛОГИЯ

    Три технологии в едно: 1. SRS възстановява пространствената информация за истински 3D звук, 2. TruBass – за богати, наситени ниски честоти; 3. FOCUS за чисти високи честоти и голямо звуково поле.



    Заключение: Това е най-впечатляващата комбинация от параметри на LCD монитор до момента. Реално бързото време за реакция, големите ъгли и SRS WOW звука са перфектни за игри и филми. Изключителният контраст, вярното цветовъзпроизвеждане и богатите колориметрични настройки са ценност за графичните дизайнери. Overdrive технологията е незаменима в CAD приложенията и особено при работа с множество тънки линии при чести zoom-in, zoom-out.

    Какво още не е казано? Това, което е очевидно. Изключителната ергономичност на дизайна. За първи път при L578, L778 EIZO поставя стандартно новата

    ArcSwing 2 СТОЙКА

    Ходът по височина при нея е 104 mm. Уникалното обаче е, че движението по вертикал не е по права линия, а по дъга. Тази безценна екстра е съчетана с възможност за наклон до 65#186;. Може да фиксирате екрана вертикално на нивото на очите си. Може силно да го наклоните и свалите ниско до успокояващото положение на отворена в ръцете ви книга... За да бъде душата ви щастлива, може да въртите стойката на цели 172#186; наляво и 172#186; надясно. Тънките рамки вършат страхотна работа в двупанелен режим с dual head видео платки. Новата ArcSwing 2 стойка е налична също и за моделите L568AS, L768AS.

    А, да – каква е разликата между L578 и L778. Една разлика и едно следствие от нея. L578 е 17”, L778 е 19”. И двата работят при 1280 х 1024, следователно стъпката при L788 е малко по-груба – 0.294 mm спрямо 0.264 mm при L578. Всичко останало е абсолютно еднакво.

    Недостатъци – само един: ще са налични на пазара “чак” януари 2005 г. Сега има за какво да мечтаете...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Izbor na cpu I mboard
    От 43v3rs1d във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-13, 14:41
  2. Izbor na laptop
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 24-08-04, 20:22
  3. Izbor CPU i MB
    От lilos във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 24-08-03, 13:51
  4. Izbor na zahranvane
    От TBL във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-03, 10:14
  5. Vapros za izbor na tonkoloni
    От fenixsz във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 15-11-02, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе