Резултати от 1 до 5 от общо 5

Странен проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Странен проблем!

    Имам следния проблем и се чудя да се притеснявам или не.



    До преди 20тина дни имах конфигурация Дюрон 1000, gForce2MX с дъно Asrock KT880. Всичко си беше нормално, с изключение на това, че при някои режими на видеокартата 3Д/2Д се чуваше странен тих шум. Нещо като свистене. Не се получава при смяна на резолюции или опресняване, а според зависи. Вероятно това което е на екрана оказва влияние.



    Какво става сега. Вече съм със Sempron 2600+ и Асус Ati 9550GE със същото дъно. Проблема отново е наличен. Ако опитам клок на процесора само чрез FSB шума се усилва. Не се влияе от това дали картата е клокната или не. Нямам нищо друго качено на дъното, не ползвам вградена звукова карта. И от някъде звучи това нещо и ме притеснява. Компютъра е стабилен, не грее всичко си е ОК.



    На какво според вас може да се дължи освен на дъното и трябва ли да го сменям. Някой друг срещал ли е подобен проблем? Решения?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Странен проблем!

    по-силен ли е звука, когато на екрана има по-светли цветове? на чисто бяло не "свисти" ли най-силно?



    ако да, ослушай се дали всъщност звука не идва от монитора...

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Странен проблем!

    според мен "свистенето" го издава захранването.

    да се пробва с друго захранване.

    ако изчезне звука - всичко е ясно..[B)]



    успех !

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #4

    Странен проблем!

    Звука гарантирано не го издава монитора, защото съм го изключвал. Ще пробвам захранването. Ще го извадя и ще проверя дали звука идва от там, защото в момента нямам второ захранване. Ако не е от там ще постна пак въпрос. Мисля да сменям дъно, въпреки че моето е с 2 години гаранция.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Странен проблем!

    захранването по дъното няма какво да свисти нито по видеото погледни колко вата е захранването.ако е по-малко от 300 го смени задължително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 17:05
  3. Странен проблем?!?!
    От rockboy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-06, 00:43
  4. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27
  5. Странен проблем!!! HELP!
    От Raziel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-03-04, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе