Резултати от 1 до 6 от общо 6

HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #1

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    Здравейте

    Знае ли някой как могат да се записват 700MB CD-та на записвачка Hewlett Packard 8100? Ползвам Easy CD Creator 5.0 и Nero. Като сложа 700MB CD го разпознава като такова, позволява ми да сложа инфо за 700 MB тръгва да записва... Записва го, казва че всичко е OK а после CD-то става единствено за часовник или за подложка за чаши ( Някой знае ли рецептата?? Благодаря предварително.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #2

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    Може да се стори глупаво, но проверил ли си дали записвачката поддържа запис на 80-минутни цд-та, или само на 74-минутни.



    Ако да, то ползвай Неро. В опциите му задай максимален запис на 80 мин. и печи.



    Друга хипотеза, ми може програмите просто да не поддържат тази записвачка. Провери и това. При един приятел, напр. И нерото и Адаптека пищят, че не поддържат записвачката (някакво Сони), но въпреки това записват с нея.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #3

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    Писачката по принцип не поддържа запис на 80 мин CD-та.. НО!!това е само по принцип. Когато сложа 80 min CD го разпознава софтуера също позволява да се пише. Успявам да записвам audio CD-ta на 80 мин CD-ta натъпкани до горе обаче с data дисковите проблем (. А напоследък повечето рипнати филми са на 700MB-ви CD-та. Трябва да има начин, неможе аудио да пише а data не.




  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    Според страницата на Nero записвачката ти не поддържа overburn,т.е. не можеш да записваш повече от 74мин на 74мин диск и съответно от 80мин на 80мин диск.Това е една от основните слабости на HP писачките, неведнъж съм го писал във форума че това са едни от най-слабите записвачки за мен, последния път една чисто нова не искаше да приема 80мин Princo и от 4-5носителя едвам само на един успях да запиша нещо,от фирмата я смениха със същия модел и той правеше същите проблеми, а въпросните дискове си вървят на каквито и да е други писачки. Но конкретно по проблема ти: възможно е при запис на филмите, да ти трябва малко повече място от 700Mb , и понеже записвачката ти не може да сложи и 1Кб в повече на медията, а повечето медии позволяват да се "донатъпкват" в повече просто да не може да се затвори диска и затова данните да не можеш да ги четеш. А за аудиото нямаш проблем, лично аз на 74мин ТДК съм писал по 77мин и 30сек музика, като накрая Nero-то винаги ми дава грешка при затварянето на диска, но аудиото си свири без никакъв проблем до края на диска. Ама при данните не е точно така. Като пуснеш Nero-to, иди на Choose recorder, избери записвачката си и виж все пак на Overburn дали имаш отметка. Според мен това е единствено логичното обяснение защо не можеш да пишеш 700Mb филми (на 700Mb носители разбира се), а музика можеш, въпреки че самия ти казваш че програмата ти дава OK при края на записа, което само по себе си означава че диска би трябвало да е затворен нормално. Възможно е да се получава нещо от софтуера, лично моето мнение е че Nero-то и Adaptec-a не трябва да се ползват на едно PС, поне при по-старите версии на Adaptec-a имах проблеми на различни конфигурации и от тогава лично аз не я използвам вече. Nero-to е достатъчно кадърна програма и предлага доста възможности, като изключим запис на защитени дискове, и невъзможността първо да запишеш аудио тракове на един диск, и после да запишеш някакви данни - както правят мултимедиийните музикални дискове напоследък, ама за това пък си има CDRWin



    А пък най-финалното мнение - не купувайте HP записвачки, големи дървета са, минали са ми достатъчно през ръцете, за да мога да ги намразя така





    Edited by - eddie на 22/01/2002 10:16:45

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    eddie, при мен няма конфликт между:



    win on cd 3.8

    easy cd creator 5.02

    clone cd 3.3.1.1

    nero 5.5.5.1



    единствено условие: easy-то се слага първо, иначе direct cd-то казва, че не поддържа съответната записвачка ( при мен nec 7700a )




  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD

    directcd... уфф мразя го това





    все пак мога да дам един съвет на EX-DJ: ако PC-то ти не е запечатано изкарай си записвачката, сложи я на някой друг компютър и запиши един диск

    за да не си махаш всичкия софтуер за запис от твоето PC (още повече ако имаш вече directcd трудно ще го разкараш), така ще разбереш със 100% сигурност дали проблема е изцяло в записвачката или нещо друго. Аз все си мисля че може би става нещо от софтуера....



    лично за мен най-добрата комбинация е Nero, CloneCD (ако записвачката ти се поддържа) и CD-R Win, и BlindWrite Suite заради BlindRead



    Edited by - eddie на 23/01/2002 09:18:54

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за запис на подложка 700MB
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-06, 14:18
  2. Отговори: 6
    Последно: 13-11-05, 13:32
  3. Проблем с Acrobat Writer 5!
    От hakinen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-04, 20:02
  4. запис на DVD филм на 700Mb CD подложка
    От rums във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-04, 10:43
  5. CD WRITER-a mi pravi problemi nad 4x
    От poznai във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-02, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе