Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

препоръки за HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #1

    препоръки за HDD

    ще закупувам HDD след празниците,

    спрял съм се на MAXTOR, ATA133, 60GB, 5400, 2M цената му е около 110-115$,

    алтернативата е IBM ATA100 40GB, 7200, 2M , цената е приблизително същата

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #2

    препоръки за HDD

    Maxtor. ИБМ-ките на 7200 имаха доста проблеми поне 20гб-вите версии. прегряваха. А Махтор на 5400 е бърз колкото повечето дискове на другите производители на 7200 и дефектират рядко поне по мои наблюдения.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #3

    препоръки за HDD

    takam..... opredeleno bih vzel MAXTOR-a. 1-vo che e ATA 133, vtoro che e 20 GB po-goliam i 3to - ima sushtite modeli, no na 7200RPM, koito sa s okolo 10-20 dolara po-skupi... az imam MAXTOR ATA 133 80 GB, 7200 ot dva meseca i sum izkliuchitelno dovolen. Po-princip si zarejdah driverite v pammetta, no tozi hard e chudesen i pochti ne se zabeliazva niakakva razlika... tova mnenie go pisha s ugovorkata, che ne znam kak vurvi IBM-a, no sum chuval, che ako ne sa SCSI dodta chesto praviat greshki, a i se zabeliazva pregriavane... Moga samo da ti kaja, che niama da sburkash s MAXTOR, dori da e na 5200RPM...

    P.S.

    Abe chestno da ti kaja vzimai si edin SCSI Controller i niakoi Seagate Cheetah SCSI i da te niama hehehe



    M.A.F.I.A.



    Edited by - Kovalski на 31/12/2001 14:10:54

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    препоръки за HDD

    Kovalski, какво ще рече това:



    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>...Po-princip si zarejdah driverite v pammetta... <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    ???




  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #5

    препоръки за HDD

    taka de malko netochno.... zarejdam(zarejdah) si Iadroto na Windows v RAM pametta, za da ne mi pravi SWAP ( Paging ) fail... za uvelichavane na System Performance-a



    M.A.F.I.A.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #6

    препоръки за HDD

    Я ме открехни как става това. Не, че имам пейдж-файл, но искам да знам, че ми е интересно!!!

    А за диск аз бих се замислил и за Barracuda 4. Флуидните лагери са си мания....



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    препоръки за HDD

    Надявам се ivo80 да ми прости за offtopic-a, ама ми е интересно как става тоя номер под Win9x. Аз лично забранява(м/х) swap-а.

    Пробвал съм да го слагам (за swap файла говоря...ей!...;-))) ) в RAM - drive...лоша работа - по-добре е да се забранява...

    Е, ако има и други начини, ще се радвам да ги чуя...;-))))




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #8

    препоръки за HDD

    ami tova se praveshe ot edna programka... sega po XP znam che stava s pomoshtta na Tweak XP ot TotalIdea Software....



    M.A.F.I.A.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    препоръки за HDD

    За WInXP e ясно:



    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\DisablePagingExecutive"=1



    Все пак, мерси! ;-)








  12. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #10

    препоръки за HDD

    Вече имах възможността да сравня последните "произведения" на Maxtor с предходни такива. Иде реч че последните серии на Maxtor са с буква "L" за разлика от предходните които бяха с буква "H" (напр. 5Т040H4). И моите общо скромни впечатления са: новата "L" серия е ужасно шумна и дори "акустичният мениджмънт" не е в състояние да понижи шума при работа, за разлика от предходните "H" дискове.

    Като трансфер са абсолютно идентични и не мисля че е поради отсъствието на ATA133 на моята машина (имам само АТА100).

    И малко умни размишления: при логически трансфер от почти 25MB/s, кому е притрябвала АТА133 (133МB/s), за физическият такъв няма да говориме защото е под 10MB/s и не е нормален режим на работа на кои да е диск (с изкл. кеш).

    А сега е ред на съветът ми. Ако е възможно да си намериш от някъде да кажеме 5Т060Н4 или 5Т080Н4 ще рече 60/80GB купувай смело и не се плаши. И с и без принцип, дисковете с повече от една "плоча" са по бързи от еквивалентни такива със само една.

    И защо ли тези "L" дискове са с дизайн вече виждан от Quantum. Тука му е мястото някой да ме упрекне "А бе ти не знаеш ли ...", знам, но все пак защо. Какво му беше на старият дизайн.




  13. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #11

    препоръки за HDD

    Просто тези дискове се правят в заводите на Quantum. Много по-лесно е да смениш лепенката, отколкото поточната линия. Времето ще покаже кой от двата дизайна ще остане.

    Що се отнася до ATA/133 - знаеш,ли че скоро ще пускат и AGPx8. Познайте причината от един път!

    И определено не купувайте IBM 7200 - имах няколко случая, вярно с 30GB, когато се счупваха за няколко месеца.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #12

    препоръки за HDD

    Аз съм с Seagate Barracuda III и съм си много доволен от него. Както сам си забелязал, мненията се въртят около една марка, така че няма какво толкова да го мислиш.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  16. X
    X е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    78
    #13

    препоръки за HDD

    Vzemi "Maxtor" s 20 gb po golqm nqma da ti trqbvat 4ak tolkova tiq

    7200 oborota.Ako si kupi6 IBM shte go napulni6 mnogo burzo i shte sagalqva6 za izbora.IBM ne sa 4ak tolkova po dobri ot Maxtor 4e da se li6ava6 ot 20Gb.






  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #14

    препоръки за HDD

    http://hardwarebg.noxis.net/cgi-bin/...1171&SID=17355



    има цели 150 поста по темата. Има и поне 10-12 диска тествани с HD Tach...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #15

    препоръки за HDD

    imam 1 vapros4e

    imam Quantum HDD 4gb i iskam da si vzema nov

    to cqloto mi PC e za upgrade ama vsi4ko s vremeto si!

    pitah v edna firma za tozi maxtor 60gb ATA133

    i te mi kazaha 4e nqma da tragne na moeto dano (ATA33)

    i 4e parvo da si vzemam novo dano

    vqrno li e tova?moga li parvo da si vzema HDD, a po kasno i novo dano i CPU ?






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръки LCD 32''-37''
    От delirium във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-12, 15:22
  2. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 16:30
  3. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 22:55
  4. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24
  5. DVD player с USB - препоръки
    От PePe® във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 19-11-06, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе