Резултати от 1 до 10 от общо 10

Препоръки за сушилня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1

    Препоръки за сушилня

    Здравейте ,мислим с жена ми да вземем една сушилня че миналата зима видяхме зор с дрешките на хлапето ,не съхнат .. но не са ми ясни тези принципи на конденза ,изпарението ... кое е по добре и какъв е точно принципа( по имената стигам до извода че за първия ще трябва комин ? ) конкретни марки и модели ако може да препоръчате ..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Препоръки за сушилня

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    Здравейте ,мислим с жена ми да вземем една сушилня конкретни марки и модели ако може да препоръчате ..
    От 1997 г използвам Колениано 1100 об със сушилня. Не съм се задълбочавал в принципа и на работа. Нека Бадр да го каже.
    Като я наблюдавам при сушене - върти се бавно барабана назад и напред , има нагревател , който нагрява , изпарената влага/ течност/ се изпомпва от помпа и изхвърля навън. Според програмата има 2 типа сушене - за бели и за цветни дрехи. Не го препоръчвам много типа на сушене на бели дрехи- сушат се при висока температура и има зор с гладенето.макар , че е архивна вече досега съм сменял само 2 та лагера, семеринга и 2 пъти бутна за отваряне на вратичката / но то си е фабричен дефект.В шприцовете на нови бутони се вижда капка въздух. Точно оттам се чупи после./
    при мен кондензата се изхвърля през маркуча за изпомване н водата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Препоръки за сушилня

    И аз съм мераклия за сушилня.
    Досега което съм разбрал е, че тези с конденз - тоест с резервоар, където се събира водата са по скъпи от тези, при които влагата се отвеждала. Как и къде се отвежда - не ми е ясно, но чак комин едва ли ще трябва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #4

    Re: Препоръки за сушилня

    Да се включа и аз в темата. Имам въпроси относно монтажа на сушилня. Може би ще я купя утре, но много неща не са ми ясни и това ме спира досега. Кой вид сушилни харчат по малко ток - с кондензиране или с изпарение? Харесах една Bosch WTA-2913 втора ръка. Тя е изпарителна и отзад има дупка за парата голяма почти колкото буриите за пушек на печките. Мога ли да ползвам тръбите, които се ползват за отвеждане на парата при аспираторите при сушилнята защото не виждам нищо друго подходящо като размер на пазара? Мога ли да отвеждам парата в комина защото няма място за сушилня в банята, а и няма и как да пробия такава голяма дупка в стената? Къде монтирате изпарителните сушилни и как отвеждате парата или каквото там излиза от нея?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: Препоръки за сушилня

    Струва ми се че влагата ще кондензира в комина и това дали няма да доведе до влага в стената на комина...После отвеждащата тръба сигурно трябва да е пластмасова, в метална сигурно ще кондензира.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #6

    Re: Препоръки за сушилня

    Да, явно тая работа с комина трябва да я забравя. Май освен да се отведе там където се източва мръсната вода от мивката няма друг начин.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Re: Препоръки за сушилня

    то ако излиза пара няма как да я отведеш в мивката .. май сушилня с кондензиране е по удачен вариант ,тя си има съдържател за събиране на водата .. но да се включи някой който е по наясно

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #8

    Re: Препоръки за сушилня

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    май сушилня с кондензиране е по удачен вариант...
    Да, но са много по-скъпи.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Препоръки за сушилня

    Eureca
    Потапяш края на изходящата тръба в съд с вода и влагата си остава в съда Майтап-майтап, ама не е лишено от логика, нали? Стига да се създава някакво налягане (в сушилнята да си има помпа за изкарване на отделената влага, както при пералните - за източване на водата), за да сработи процеса.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #10

    Re: Препоръки за сушилня

    Имам един спешен въпрос. Купих я и я пуснах. Сушилнята е изпарителна. Не е вързана още пуснах я в банята. Отзад излиза лека струя влажен въздух. Това, което ме притеснява е че отпред духа яко някаква друга струя въздух. Не е влажен, а леко топъл. Аз мислех, че дупките отпред са за да поема въздух и това духане е много стряскащо за мен. Нормално ли е или да я връщам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 520
    Последно: 14-04-24, 18:35
  2. сушилня Миеле
    От petarnankov във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-15, 08:59
  3. Сушилня в гардероб
    От vancheto2318 във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 17-01-12, 22:31
  4. Въпрос за сушилня!
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 17
    Последно: 26-12-07, 17:09
  5. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе