Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помощ при избора на RAM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Помощ при избора на RAM

    Реших да си сменя Ram-а с нещо марково и хубаво, но възникна въпросът какво да купя. По долу съм приложил четири линка към четирте памети на които съм се спрял. Много ще съм благодарен ако някой ме посъветва на кой избор да се спра. Има и още един проблем, който ме вълнува, а именно може ли да се очакват проблеми с някоя от изброените памети, т.е несъвместимост със системата и т.н. Питам защото веднъж вече имах проблем с марката Infenion 512mb. DDR400. Системата забиваше и въобще не вървеше гладко и безпроблемно. Моля ако някой има наблюдения или нещо някъде е чел и знае, дали може да се очакват проблеми, нека ми отговори. Машината ми е :



    AMD 3000+

    Asus A7N8X-E Deluxe

    Seagate 120GB. SATA

    MSI Radeon 9800 Pro

    PSU LC Power 420W



    Kingston: http://www1.alternate.de/html/shop/p...IAID7A#tecData



    G.E.I.L.:http://www1.alternate.de/html/shop/p...IAID84#tecData



    OCZ:http://www1.alternate.de/html/shop/p...IAIDMH#tecData



    OCZ:http://www1.alternate.de/html/shop/p...IAIDN1#tecData

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Помощ при избора на RAM

    kingston е световно призната марка от висок клас, която често се използва и в тестови системи (например от известните сайтове tom's, anand и т.н.)



    признавам си, че за ocz не съм чувал изобщо, но при положение, че в компютърния бизнес цената малко или много е ориентир за качеството не може да не ти е направило впечатление, че kingston е и най-скъпата.



    аз бих си взел нея

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Помощ при избора на RAM

    И аз съм за Kingston.

    Особено за системи с двойна памет - задължително да се вземат комлект двойка, а не 2 какви да е.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    Помощ при избора на RAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И аз съм за Kingston.

    Особено за системи с двойна памет - задължително да се вземат комлект двойка, а не 2 какви да е.



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*23/04/2005*:* 13:02:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Какво имаш в предвид под двойна памет ?!? МОже би Dual Chanel ?!? Дуал-а или тръгва или не, няма зна4ение каква е паметта ! Няма смисъл да се иръсваш за КИТ. Посо4ените от теб памети са маркови до една но са скъпи4ки, ако имаш достатъ4но пари сам си избери няма да сбъркаш! Ако трябва аз да си купувам какво ще направя в скоро време с подобна на твоята система ... бих си взем А-дата ! Успех !

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #5

    Помощ при избора на RAM

    Вярно е ча са малко по-скъпички, но съм решил да е или G.E.I.L или OCZ. A-DATA е доста хубава памет, но на всякъде са сочени тези двете марки като фаворити. Малко само ме претиснява факта, че в сайта на Асус при марките памети който са посочени от пройзводителя като тествани, не съществуват такива на OCZ. Значи ли това, че просто не са тествани или от Асус не ги препоръчват за свойте дъна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избора...
    От vanko_na във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-12, 18:21
  2. Помощ в избора .....
    От lacezar във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 03-07-12, 08:15
  3. Помощ при избора на DVD!
    От vulkan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 17:55
  4. Помощ за избора на озвучаване
    От anton4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 28-07-08, 20:11
  5. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе