Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Помощ за избора на озвучаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #1

    Помощ за избора на озвучаване

    Здравейте!Поздрави на всички от форума.Нов член съм и от прочетеното ми стана ясно ,че тук има хора ,които наистина разбират от тематиката и мога да Ви се доверя в мненията.Пиша Ви по въпрос по който съм почети пълен лаик.Нуждая се от помоща Ви в избора на модели и комбинации за аудио система.Ще се слуша предимно музика и много по-рядко ще се използва за филми.Бюджета ми е около 1500-1600лв.Знам ,че не е достатъчен за "истинско"качество,но ще се правят компромиси.Предпочитанията са ми към по -детайлният и "кристален"звук за сметка на агресивното звучене.Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re: ПОМОЩ!

    Обмислял ли си да смениш заглавието на темата? Сигурен съм, че не би искал да чуеш какво мисля за него.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Антоне. Наскоро във форума пусна тема един от производителите на хай-енд в България.

    За жалост най-евтината комбинация от усилвател + колони е МАЛКО над парите които си посочил, но съм сигурен че ще получиш много.

    Погледни в темата на Гого, Бафълите "Кристалите" и усилвателя му 6С19П ("БЕР").

    В тази цена не влиза и източник на звук, но ще ти препоръчам ако нямаш да си купиш в началото бюджетен плеър (под 200 лева втора употреба естествено) който да замениш в последствие, ако не можеш на момента.

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,36749.0.html

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #4

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Антоне най добре разкажи по-подробно каква ти е идеята за озвучаване.
    Стерео ли ще е ... 5.1 ли ще е ... това бюджета само за колони ли е .... колони + усилвател + плеър ли ....колко ти е голяма стаята и колко големи искаш да са колоните - т.н.

    А CrossBlade май няма представа от Хай Енд ... а и за тези пари ... абе мани ... човека ти обяснява че е лаик .. ти му набиваш лампи при това правени ... хубаво че ти е приятел младежа дето ги прави .. ама прекалявате някак си в изхвърлянията.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Обмислял ли си да смениш заглавието на темата? Сигурен съм, че не би искал да чуеш какво мисля за него.
    Много почна да се заяждаш с незнаещите г-н Сарказъм. Не мислиш ли че след като аз те видях , скоро и админ ще те види и ще има последствия от арогантното ти държане тук. Никой не е виновен че не знае . Човека си пита нормално а ти го ковеш - като сме ти под нивото , прав ти път.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #6

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Благодаря за мненията до тук.За жалост бюджета ми е за всичките компоненти(колони,усилвател,плеър),големината на стаята е около 25 кв.м.Проблема е че не съм на ясно точно дали 5.1 има варианти ,естествено за тези пари да постигне що годе добър звук ,но по принцип идеята ми клони по-скоро към по-качествено стерео.Големината на колоните не са ми проблем,по възможност централните да са високи настолни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Аз да те питам по темата . ПРеди време ходих в "Призма" ЕСМ
    Имаха интересни ауидо решения , но нищо незнам за цени. Защо не се отбиеш на сайта им?
    http://www.prisma.bg/index2.html

    Имам познати там - може да питам за нещо определено ако те интересува.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Evlampio

    Защо вместо елементарни заяждания не предложиш комбинация от колони + усилвател на цената която е посочена (или малко отгоре както аз).

    За разлика от теб, автора на темата не е писал да е предубеден и за това да отрича техника без лепенки "жибиел" и прочие. Освен това ясно е написал че ще слуша музика - говорим за стерео, а не за 5.1 ...

    И още нещо: Жоро ми е приятел защото имам негови продукти и знам как работи - виждам ги на вид, ЧУВАМ ГИ КАК СВИРЯТ и ги виждам как са направени вътре. Сега заеби предубедеността си и предложи нещо, без да нападаш хората, които не мислят като теб.

    Освен това ако си в София, защо не минеш и да чуеш ?


  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #9

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    За мое съжаление съм от В.Търново и избора ми се ограничава до неща предлагани в Техномаркет и в покупки от сайтове за он-лайн търговия

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #10

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Антоне, при всички положения ще трябва да си направиш една екскурзия до София.
    Да дадеш 1600 лв за музика в техномаркет си е чиста проба благотворителност - няма какво хубаво да купиш от там.

    Та идеята ми е - мини през София някоя събота и пообиколи.

    Бюджета ти е малък за сериозна стерео система и няма как да вземеш хубав флоорстендър + хубав усилвател и ЦД за тези пари.
    За едно нещо само съм съгласен с CrossBlade - по добре купувай нещата едно по едно но да са читави - отколкото да вземеш на куп боклуци.

    Моя съвет е да се ориентираш към прилични буукшелв колони. В рамките които си посочил има избор - за около 1000 лв може да се чуят и 7ма или 8ма серия на фокал, или силвър серията на монитор аудио, или малките кефове, или 6та серия на b&w даже dynaudio пуснаха нова серия и най-малката Х12 може да ти се впише в бюджета ... но незнам дали Владимир има планове да ги внася.

    Говоря само за буукшелв колони, които за 25кв.м. са повече от достатъчни.
    Оттам нататък трябва или да се понапънеш още малко за усилвател , или да купиш настаро и усилвател и цд .. и като посъбереш пак пари да ги сменяш едно по едно.

    И не ме разбирай погрешно - това никак не е хай енд.
    Това е минимума за прилична системка, която ще те радва дълги години и която няма да искаш да изхвърлиш след 3 месеца.
    Другия вариант е да отидеш в техномаркет, да си дадеш парите ... и да се плюеш после самичък.
    Разбирам, че това ни са малко пари, но по-добре веднъж като правиш нещо да е като хората.
    Има една приказка - евтиното излиза скъпо

    И те така !


    CrossBlade слушал съм правени лампи и хорни на софииски гурувци - никак не съм впечатлен.
    А да наричаш тези неща Хай енд е смешно!
    Няма лошо момчетата да се занимават щом ги влече, лошото е претенциите, които имат и изказвания от твоя род.

    Но пък за всеки влак си има пътници - щом им харесва .. да се весЕлат !

    И те така !







  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    ..
    CrossBlade слушал съм правени лампи и хорни на софииски гурувци - никак не съм впечатлен.
    А да наричаш тези неща Хай енд е смешно!
    ...
    Така трябваше да започнеш. Едно е да си слушал и да не ти харесва, друго е да отричаш ей така. Аз пък съм точно на противоположното мнение за продуктите на някои ... слушал съм колони, усилватели, източници и кабели Обаче пък са много малко "марковите" техники в тази цена, които са ми харесали

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #12

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Благодаря Ви за мненията до тук.Молбата ми е обаче ако може да ме посъветвате за избор на компоненти от по-нисък клас,не робувам силно на маняшкото звучене.Смея да твърдя,че все още нямам" набитото ухо "на много вещ в тези неща.Ясно ми е че по принцип ми е ограничен бюджета и затова трябва да направя компромис.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Къде го пратихте човека пак...?Каза ,че е непретенциозен,лаик и т.н. Моето аудио се събира горе долу в неговия бюджет и си свири съвсем прилично(може да е далеч от върха,но какво от това - то върха се изчислява във безумни цифри).Има ли смисъл да се вманиачава,ако не е запален меломан?Mислите ,че няма да му харесат тея http://www.avitel-bg.com//?PageID=11&RecordID=358 ? Това толкова ли е лошо http://www.audiovideo-bg.com/article...p?ArticleID=23 ? И едно ДВД като за начало,човека спомена ,че ще гледа и филми от време на време,значи му трябва двд,а не ЦД-плеър .Ето че се вместваме в бюджета,че и остава. Посочените продукти са примерни,показани са като цена.И не бъркайте HI-FI със Hi-End .Всеки комплект цд+амп+колони може да е HIFI,но HI-End....не може всеки да си го позволи,а други не могат и да мечтаят.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Hi-Fi е точно определение, докато Hi-End не е, поради което с второто се спекулира широко, основно от Китайски производители

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ...И не бъркайте HI-FI със Hi-End .Всеки комплект цд+амп+колони може да е HIFI,но HI-End....не може всеки да си го позволи,а други не могат и да мечтаят.
    А къде сме го пратили? Дадох предложение за нещо което влиза малко над бюджета му, а не за система за много повече. Това че може да си купи и по-кофти неща с тези пари е ясно

    П.П. за гледането на филми му върши работа и ДВД за 60 лева Елит.

    Антоне, пиши после какво си взел

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Помощ за избора на озвучаване

    Evlampio, ти български знаеш ли? Какви са тези термини флоорстендър и буукшелв?
    Иначе от техномеркета си вземи едни усилвател Ямаха и някакви колони, но стоящи на земята. Като марка на колоните от Jamo нагоре. За тези пари неможеш да вземеш нещо по върховно каквото и да ти приказват всички останали. Вземах си и един CD плеър ямаха или нещо друго по твоя джоб, но да не е от най евтините китайски боклуци и ще си заформиш една добра системка за слушане. Няма да е върха на сладоледа, но ще свири досрта добре. Малките колонки, които ти препоръчват може да вадят много детайлен звук, но няма да вадят никакъв бас, а той е необходим дори за класическа музика. Ако се поинтересуваш ще разбевреш, че записът с най добър бас е не някое диско парче, а точно класическа музика. Нямакой можели да си представи празничната овертюра на Чайковски 1812 без бас? Ами нестава. Примери мога да ти давам много и ще ти кажа бас за диско музика се вади най-лесно, тъй като слушателите са най-непретенциозни. ЗАтова вземай си големи колони, с доста компромиси, но да са големи. Освен това high end звук в акустично необработено помещение няма. Като си избираш колони задължително трябв да ги чуеш, по възможност с музика която ти ще слушаш. трябва на теб да ти харесат, а не на продавача или на някой пишещ въ вфорума. Усливатела на го мисли много, докато повече ресурс хвърли на колоните. Те ще се най голямата спънка в качеството на звука и е добре да отделиш най-много пари за тях. За 1600лв може да се купи прилична аудиоситема. И аз искам hihg-end система ама няма пари. Наистина по-качествената техника не се продава в техномаркет, но пък за такава си трябва съвсем друг бюджет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избора...
    От vanko_na във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-12, 17:21
  2. Моля за помощ - избор за озвучаване.
    От binev_out във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-10, 08:50
  3. Озвучаване на голям магазин - помощ
    От stojnov_61 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-09, 23:04
  4. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 11:37
  5. Малко помощ за DVD home theatre system и озвучаване
    От Elayne във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 7
    Последно: 11-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе