Резултати от 1 до 8 от общо 8

захранване на външен модем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #1

    захранване на външен модем

    Имам следния случай: имам един външен модем (телефонен) на който обаче му няма захранването и незнам на какво напрежение работи. Т.е. интересува ме като купя адаптер, имам намерение да взема такъв от онези дето работят на различни напрежения, на колко волта да го пусна за да работи (не желая да екпериментирам с различни настройки и да чакам да "изпуши").

    Модемът е Webexcel 56000 Voice Fax Modem!

    Благодаря предварително на отзовали те се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    захранване на външен модем

    Първо погледни кутията на модема. Би трябвало да има етикет с необходимата ти информация. Имай впредвид, че е много вероятно захранващото напрежение да е променливо. А от описания адаптер няма да го получиш, без да си го отвориш и да го вземеш преди изправителя. Те обикновено са само с един филтриращ капацитет след изправителя и толкова им е и съответствието м/у превключвателя и действителността, но това е друга тема!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #3

    захранване на външен модем

    Проблема е че нямам такава кутия, взех го от един приятел на който не му трябва, а той го е взел от...Нали ме разбираш какво искам да кажа[]? Поради същата причина нямам и зхранване.

    Помислих че може би работи с постоянно напрежение защото куплунга където се включва захранването е точно като на едно радио което имам, което може да работи на батериии или на външно захранване с изправител като гореспоменатия. Не се притеснявам толкова дали напрежението от адаптера е точно същото защото предполагам че вътре в модема има някакви стабилизатори които да компенсират дребни разлики в напрежението. Е не очаквам да тръгне на 12V при положение че работи примерно на 5V, но разлика от порядъка на 0,5V предполагам че би могла да бъде компенсирана, ако онзи адаптер е толкова некачествен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    захранване на външен модем

    Проблема не е в 0,5 волта нагоре или надолу. А в това, че модема не работи само с едно напрежение, а с няколко. И си ги прави (с умножители за по-високите) от едно-единствено променливотоково захранващо напрежение. И след това си ги стабилизира.



    Edit:

    -----------

    Сега се освятках как съм те подвел! По-горе под "кутия" имах впредвид "корпус" на модема. Не може да няма (освен ако не е изчегъкана) табелка (лепенка) с данни за производителя, модела, серийния номер, дата на производство, изолационни норми, както и за захранващото напрежение. Пише ли АС 9V, или 9V~ (~9V) - захранващото му напрежение е променливо. E, aко пише DC 9V, или = 9V (като горната чертичка е пррекъсвана), то захранващото напрежеие е постоянно.

    Но има един основен признак - редно е всяка апаратура, захранвана с постоянно напрежение, да има означен поляритета му на захранващия си куплунг: + на корпуса, - на щифта (или обратно). Защото полярността има значение. А ако се захранва с променливо напрежение, няма означение, защото няка и какво да се спазва...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #5

    захранване на външен модем

    Според теб би ли тръгнал със захранване от друг модем, дори различна марка?

    Ако е така нека някой който е ползвал някога или все още ползва външен модем да ми каже какво захранване да взема.



    //off topic



    Модема ще ми трябва да за един dial-in маршрутизатор (дано се изразявам правилно) и затова ми трябва да тръгне 'щото маршрутизатора трябва да под Linux (ще ползвам една стара щайга за целта) и доколкото знам не много winmodem-и се поддържат, например имам Motorola SM56 Data Fax Voice, за който на сайта на Motorola има driver-и само за Suse, RedHat и Mandrake, а на мен ми трябва за Debian (пробвах да инсталирам пакета за RedHat ама не стана или не съм достатъчно кадърен). Та въпросния модем ми трябва да тръгне, надявам се че не е winmodem. Преди да ми кажете да използвам Freesco ще ви кажа че за нито един модемите горе (Webexcel и Motoroa) не пише че се поддържа от ядро >2.4.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    захранване на външен модем

    По принцип може.

    Ако куплунга е различен - сменя се.

    Все пак трябва да се знае изискваноро от модема и подаваното от адаптера напрежение. Отделно все пак трябва да се знае консумацията на модема. Ако иска повече ток, а другото захранване дава по-малко, то изходното му напрежение ще спадне и може да излезе от нормите за захранване на модема и той да не може да работи коректно - например да му светнат индикациите, но да не може да набира и др. под....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #7

    захранване на външен модем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Edit:

    -----------

    Сега се освятках как съм те подвел! По-горе под "кутия" имах впредвид "корпус" на модема. Не може да няма (освен ако не е изчегъкана) табелка (лепенка) с данни за производителя, модела, серийния номер, дата на производство, изолационни норми, както и за захранващото напрежение. Пише ли АС 9V, или 9V~ (~9V) - захранващото му напрежение е променливо. E, aко пише DC 9V, или = 9V (като горната чертичка е пррекъсвана), то захранващото напрежеие е постоянно.

    Но има един основен признак - редно е всяка апаратура, захранвана с постоянно напрежение, да има означен поляритета му на захранващия си куплунг: + на корпуса, - на щифта (или обратно). Защото полярността има значение. А ако се захранва с променливо напрежение, няма означение, защото няка и какво да се спазва...



    <div align="right">Originally posted by emos - 05/05/2005 : 11:04:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Погледнах го преди малко видях че пише само "DC IN" което ме навежда на мисълта че работи с право напрежение (извинявай че не съм споменал тази немаловажна подробност[Oops!]). Обаче няма никакъв надпис за това на колко V работи. А мисля че в повечето случаи външната част на куплунга е маса.



    Мислиш ли че ще тръгне 9V? Да пробвам ли?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    захранване на външен модем

    Ами как да ти кажа...

    Ако се поразгледат елементите му, бих могъл да ти кажа. За ориентир са стабилизираните напрежения. Обикновено се стабилизират с чипове от 78хх серията. 7805 стабилизира 5v, 7808 - 8v, 7809 - 9V, 7812 - 12V и т.н. до 24V. За да работят тези чипове, е необходимо нестабилизираното напрежение, подавано към тях, да е поне 2V по-голямо. Друг ориентир са номиналните напрежения на филтриращите капацитети преди тези стабилизатори. Тък е малко разтегливо кое и колко, защото стандартните напрежения за кондензатори са 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V (и пак 63, 100, и т.н.).

    Накратко - трябва да му се подаде напрежение, което да не е по-високо с 2-3-4 волта от най-високото, стабилизирано и използвано в модема.

    А ако нямаш никакви стабилизатори (LM317, uA723 също са популярни), ти остава да огледаш чиповете и по означенията им да провериш в спецификациите им с какви напрежения се хранят. И подаваш такова, каквото е необходимо за работата на този, с най-високо захранване..

    Успех!



    P.S. Написаното от мен не бива в никакъв случай да има задължитрелен за теб характер, а само насочващ и познавателен! Не би ми било приятно, ако прочета, че аз съм те накарал да подадеш еди-какво си напрежение и модема е изпушил! Не съм те и карал. Написах това, което аз бих направил в подобна ситуация!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам външен модем Accorp 56k
    От ruNNer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 03-04-07, 17:57
  2. Windows 2000 и външен модем
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-03, 00:22
  3. Външен модем и ХР проблем
    От momchilcha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-03, 21:22
  4. Питане за захранване за модем USR33,6 !?
    От Milanoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-02, 12:26
  5. Захранване за модем ZyXel
    От krasi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-02, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе