Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    4
    #1

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Някой знаели как да отпуша глава на мастиленоструен принтер?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Като любител - слагаш я във ваничка /чашка/ с водичка. Поне за 24 часа. Да не е накисната, а да опира в тензухче, марличка, гъбичка. след това се нежно забърсва с парцалче(бебешки гащи, потниче)

    Ако не стане - повтаряш и после изхвърляш.



    Иначе може във ултразвукова ваничка - отпушва дюзите, но не е за домашни условия[]

  4. silverfox
    Guest
    #3

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Ако не стане с вода аз ползвам спирт. Ама не с парцалче, ами яко киснене понякога помага. Само не слагай чаша, която после ще я ползваш за пиене. Мастилата са отровни и не се махат лесно. И преди кисненето махни мастилниците, че става мазало )

  5. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #4

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Дали със соирт или с вода - зависи от принтера.

    НР са със спирт, Канон - с вода. Поне толкова занм от личен опит, но преди всичко защо не пробваш с опциите на принтера за почистване на главата.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    ето рецепта от www.google.com .. :



    " Старата глава на вашия принтер може отново да бъде върната към живот, като се почисти с един от описаните по-долу разтвори:

    1. 10%-оцетна киселина, 10%-спирт и 80%-дестилирана вода, или

    2. 10% - глицерин, 10% - спирт, 80% - дестилирана вода.

    Ако в главата все още има годно за употреба мастило, разтворът се налива върху салфетка или памуче и се поставя непосредствено под дюзите. При празна глава е най-добре тялото да се потопи изцяло в разтвора и да се запълни отвътре. При упорити засъхвания можете да оставите главата в сместа ден-два, след което, преди новото зареждане с мастило да я продухате внимателно с въздух в двете посоки.

    Първият от разтворите е приложим само за цветни глави, докато вторият се използва и за цветни и за черни."





    и да черпиш по бира ! [:D]



    все пак - моето мнение(като химик, де..) - пробвай първо с разтвор №2 - изглежда ми По-Малко Агресивен...



    <font color="orange">добавено</font id="orange">



    Не съм пробвал нито една от двете рецепти.. - просто се опитвам да помогна ..



    както се казва обикновено : - "at your own risk"..., "we are not responsible for any damages.."



    [:D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #6

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Аз моята преди всяко презареждане и правя почистване на дюзите. Правя си разтвор от топла вода и спирт (80%-10%) и го наливам в пластмасова капачка от буркан. Поставям главата с дюзите в течността (не потапям корпуса) и я оставям така известно време - 30 минути е достатъчно ако не е засъхнало мастилото, а ако е засъхнало мисля, че трябва да потопиш цялата глава и да я оставиш повечко време. След това старателно подсушаване. Слагаш мастилото и си готов.

    Дано да сме ти помогнали. Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #7

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    Старият ми Канон го пробвах, като поставих главата върху напоен с вода памук. Държах го достатъчно време, за да се отпуши. Вярно е, че имаше резултат, но не особен. Качеството на печат необратимо се влоши и се наложи принтера да стане парашутист...



    Интересна е идеята на Zaphod B. Заслужава си да се пробва.



    А за напред, си пускай по един, два реда печат поне на 3-4 дни. Профилактично

  10. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #8

    Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер

    [B)] И Аз имам една запушена глава на канон, преди 4-5 години пробвах да я пълня с туш, тогава ми се струваше хитър начин "да прецакам системата"[8D] само че след ден-два работа прецакан беше....

    Въпросчето е дали горните рецепти биха имали успех и срещу запушване от туш и тампонно мастило и има ли смисъл да търсия старата глава?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за мастиленоструен принтер
    От em4000 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-13, 18:07
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-04-10, 20:47
  3. Обслужване на мастиленоструен принтер
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-09, 21:50
  4. Препоръчайте ми мастиленоструен принтер.
    От dust във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-04, 16:30
  5. Глава за принтер на HP
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе