Резултати от 1 до 10 от общо 10

Обслужване на мастиленоструен принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Обслужване на мастиленоструен принтер

    Това е втората глава на принтера. Първата беше от демо версиите и изкара съвсем малко. Принтера отдавна казва, че няма мастило, но си печати. Въпроса е: да го остава да се свърши мастилото или да дозаредя. Има ли опасност, като се смесят двете мастила?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Хей - кажи какъв е този модел уникален принтер дето не спира да пе4ати като му свърши мастилото ?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Има принтери на които като им свърши черната мастилница, започват да смесват зелено и червено и пак докарват черен цвят. Ако драйвера на принтера ти показва статуса на мастилниците виж на какво ниво е черната глава, на моето HP Deskjet F4180 ако мастилото падне под 10% и се започва с едни съобщения...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    HP Deskjet 920C е. Това със съобщенията и при мен ги праща. Цветната много отдавна е свършила и аз съм му "казал" да печати само черно-бяло. Тя е пълнена не от мен и затова печати и печати. Първата я пълних аз с мастило за почти 20 лв. от "Office 1" и разпечати 20-30 листа и приключи т.е. според мен изсъхна. Не знам мастилото ли е такова "бързо съхнещо" или майстора. Затова за втората питам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Нямаш проблеми - главата е на мастилницата - така че като вземеш нова ще печати - BTW - - HP отряза възможността да печатиш с празни мастилници при новите модели ...

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #6

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    здравейте не знам дали трябва тук да пиша но не сьм много на ти с фурумтие, и така имам притер комбиниран сьс скенер Canon pixma MP220 мастилото му беше на свьршване купих заредих го но не знам как да му обесня че вече има мастило и да спре да изписва че няма всичко си печата но си мисли че няма някои ако знае някакв трик моля да ми пише на sergo_scorpions@abv.bg че надали ще откриа саита отново благодаря предварително

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Хей - кажи какъв е този модел уникален принтер дето не спира да пе4ати като му свърши мастилото ?
    Примерно HP DJ690, 610. Печата си и с празна касета. Това е.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Canon ползва чипове на мастилниците които не са вградени във някои от съвместимите мастилници и това е проблема да ти цикли че е празна ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #9

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    В този ред на мисли да попитам и аз. Имам Канон I 560.
    Вариант 1: Като му кажа да печати цветно и от опциите му избирам вид на хартия, оптимизация за печат и всички екстри за бавен и качествен печат, на снимката като че ли няма черно /червенее/. На същите настройки от опциите, като печати само текст, буквите излизат червени. А преди тези опции бяха по подразбиране и печатеше снимки доста добре, дори на обикновенна хартия.
    Вариант 2: В опциите му казвам да печати само черно и няма проблем-тектовете и картинки ги печати черни (черно/бели). Смених му пълнителите /всичките/, преинсталирах драйвера, но няма резултат. Дали е нещо от главата и как да разбера? Също така, може ли да се почиства главата по някакъв начин?

    п.п.: Сега ползвам фото хартия "HP everyday photo papier" или нещо подобно. Но както казах, преди печатеше и на обикновенна хартия, а сега и на двете (обикновенна и фото хартия) прави един и същ проблем.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re:Обслужване на мастиленоструен принтер

    Имаш много опции за чистене на главата които идват със софтуера на принтера

    Maintenance tab=>Deep cleaning

    !!! Хаби много мастило при чистенето и може да се наложи да го повтаряш

    Пусни му един паттерн тест за да видиш как ти излизат цветовете на него

    Черно, Циан,Маджента,Жълто - ако имаш дупки в паттерна имаш запушени дюзи на главата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за мастиленоструен принтер
    От em4000 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-13, 18:07
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-04-10, 20:47
  3. Отговори: 1
    Последно: 27-08-07, 02:20
  4. Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер
    От NikolayBach във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-05, 17:48
  5. Препоръчайте ми мастиленоструен принтер.
    От dust във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-04, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе