Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

DVD записвачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #1

    DVD записвачка

    Приятели подскажете най добрата DVD записвачка на пазара в момента

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #2

    DVD записвачка

    то това е оносително ! по ринцип вси4ки са добри но зависи на каква бройка ще попаднеш ! ако изкаш добро съотношение цена/ка4ество мисля 4е LG и NEC са подходящи ! но има дале4 по скъпи върху тях нямам поглед...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    41
    #3

    DVD записвачка

    PLEXTOR PX-712SA - устройството е SATA, има го и с паралелен интерфейс.



    тук ревю.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    DVD записвачка

    @T.Spasov

    Кажи колко пари максимално си готов да заплатиш за да ти дадем адекватен отговор.

    В ценовия диапазон до 100$

    1. - LG 8.5GB DVDRW GSA-4163B, Ram 5x, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 40x24x40x



    2. - NEC 8.5GB DVDRW ND-3540A, +R 16x, -R 16x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x



    Единствената причина поради която слагам LG-то на първо място, е че не можах да накарам NEC-a да прави overburn на DVD (не точно този модел, но предполагам че и този ще се държи по същия начин). Иначе работи перфектно.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    DVD записвачка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...не можах да накарам NEC-a да прави overburn на DVD (не точно този модел, но предполагам че и този ще се държи по същия начин). Иначе работи перфектно.

    <div align="right">Originally posted by Pat - 26/06/2005 : 14:43:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">NEC са си проектирани и направени да работят перфектно! Имал съм забележки към тях за овърбърн и максимална скорост на запис за дадена медия (вярно, за CD-RW - NR_7200A). От представителството им в Англия ми отговориха, че техните устройства правят такива записи, които могат да бъдат прочетени на всяко друго устройство, т.е. 100% съвместимиi. И за целта си тестват 100х (примерно) медията на каква максимална скорост дава горните резултати. А по отношение на овърбърн - къде това е специфицирано?!? В коя книга? В никоя! Затова и не правят овърбърн.... Подозирах такъв отговор, и затова и не ги питах за четенето на subchannels - намерих си инфо, че такова животно за тях няма! :-0

    Така, че: за сигурна и легална работа - NEC. За универсалност и гъвкавост (т.е. и нерегламентираното rip) - LG. Още повече, че за 2-3$ в повече се закупува Retail версията, която си е комплектована с нелош софтуер!



    В ценовия диапазон 120лева с ДДС аз бих намесил и LiteOn. От LG се отличава с това, че не поддържа DVD-RAM, но пък мога да кажа, че техните фърмуеъри стават и за Teac (т.е. Teac са си LiteOn). Това ми го каза приятел, чиито бизнес е такъв (видеопродукция). Другото, което ме посъветва, когато щях да си купувам писачка, бешв да подмина Plextor. Може и на кофти бройки да е попадал, но повече от 3-4 месеца не е издържала....

    Това от мен. Имам Lite-On DVDRW SOHW-1653S, ревю - тук. Доволен съм, нямам забележки, освен тази, че зарежда ТОС за до 15-на секунди, но с това се свиква.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #6

    DVD записвачка

    Имам LG GSA-4163B но нещо не пише както трябва!DVD-RW не се чете на обикновено DVD четец иначе си работи!В момента ми хваля LITEON. По принцип няма значение колко пари ще дам!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #7

    DVD записвачка

    Щом не са от значение парите взимай Plextor и не му мисли, просто те са най-добрите. Ако искаш изчакай малко, скоро в БГ ще се появи и най-новият модел(освен ако не се е появил вече) РХ 740А и го вземи него. Аз съм с такава записвачка и трябва да ти кажа, че просто е нещо невероятно. Никакви проблеми, било то с четене, запис и т.н...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #8

    DVD записвачка

    Малко странно е, че LG-4163B прави проблеми...Отделих доста време (януари месец още) за преглед на ревюта, тогава LG-то беше обрало всички награди на редакции и т.н. Тогава ми направи впечатление много добрата съвместимост на тестваните медии с други устройства, въпреки че болшинството бяха писани на по-висока от номиналната скорост за запис. Лично моето опече доста дискове за standalone DVD-та и не съм имал никакви оплаквания. Мога да заявя същото и за записа на CD-та. Все пак съм се съобразявал и с използваните носители, т.е. боклуци като принко и подобни не съм допускал до фурната. Гледам че сега хвалят нов Lite-On и Pioneer, базиран на Lite-On-а.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #9

    DVD записвачка

    Waffle Man можеш ли да кажеш с какъв софт печеш? Прави ми проблем с новото NERO 6.0.6.14! С по старата версия пече добре! Пече добре и СD- та!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #10

    DVD записвачка

    С NERO,разбира се, мисля че беше версия 6.6.0.12.

  13. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #11

    DVD записвачка

    Я кажете колко DVD-та издържа една записвачка? Тоест колко DVD-та може да се запише на една обикновенна записвачка примерно LG, преди да се скапе тотално.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    DVD записвачка

    По принцип на повечето CD/DVD ROM/RW устройства им дават по спецификация около 100 000 часа работа, от които само 10% в режим на писане или запис (MTBF - 100000 Power On Hours (Duty Cycle 10%). Това конкретно е за LG - GSA-4163B.



    P.S. Но всичко пак опира до късмет и бройка...Преди 3-4 дни комшията се оплака че му "изпищяло" LG-to - като по-горе споменатия модел, пуска си компютъра човека и уж ДВД-то там, обаче нито иска да чете нито да пише....Сега е на ремонт. Добре, че поне все още е в гаранция.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    DVD записвачка

    Plextor e около 10000

    Liteon - 2000-3000

    NEC, LG - 3000-5000



    Статистически данни от площад Славейков

  17. PGI
    PGI е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #14

    Re: DVD записвачка

    ами, какво да ти кажа.от всеки има по нещто вярно от писаното по- горе!
    100 % пълна сигурност от това на каква марка да заложиш , няма, освен на скъпите модели ката PLEXTOR I PIONEER разбира се!
    аз сам със LG GSA4163B от април месец и да ти кажа , 4е моге да има не6то вирно от писаното от mxcolev, защтото ми казваха че лг-то давало дефекти и ми препорачваха NEC3520-тогава бе6е актуален на пазара, но от друга страна от там кадето си взех този модел на LG-то ме увериха че новите зареждания от този модел не давали дефекти, и се оказа така!!! FIRMWARE na DVD-RW ми е 101, после след месец и не6то излезе сащтата записвачка с по- нова версиа 103 почти еднакви са един приятел иа има. Досега Ниамам никакав проблем около 70 DVD подлижки сам записал, вклю4ително и RW-та на ISO компилации
    или на UDF стандарт разли4на големина до 4,7 GB, двуслойни не сам, щтях да пробвам за една игра (BARD's TALE) ама се отказах не могах да намериа , пък и ми казахаче са на цена около 7-8 лева.ЗА цена от 74 долара сега може и да е по ниска под 100 лева избора е добър.Записвал сам с NERO от версия 6.6.0.12 до сега(платинум) и Alkohol120-za MDS формати . Никакав проблем.Мога да ти пожелая успех, ако не си я купил вече , а и на останалите ако се интересуват новите не6та са за предпочитане, както за хардуер така и за софтуера!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: DVD записвачка

    Цитат Първоначално публикувано от PGI
    100 % пълна сигурност от това на каква марка да заложиш , няма, освен на скъпите модели ката PLEXTOR I PIONEER разбира се!
    От това разбирам, че 100% пълна сигурност има само при скъпите модели като Plextor и Pioneer, нали така! Въвеждаш абсолютна категория, която веднага ти казвам, че не е достижима: и Plextor, и Pioneer не "държат" на яко натоварване - MTBF се случва и да е под 300 часа! Не ми се коментира източника на информация, но щом пиша това, има защо. :coolsmiley:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. BLU-RAY записвачка за PC
    От centrino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-08, 16:49
  2. CD записвачка
    От kasis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-06-06, 18:20
  3. DVD записвачка
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 19-08-05, 19:10
  4. DVD записвачка
    От kris11 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 30-05-05, 08:26
  5. Записвачка...
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-04, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе