Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Проблем с монитор

    От известно време наблюдавам странен дефект в изображението. Появява се една лека сянка в дясно от всяко изображение, линия или текст. На какво може да се дължи това. монитора е на година и половина. В гаранция е, но налага ли се да го нося или може да е нещо от настройките или жегата. Евентуално повредата къде може да се крие, да знам да се преориентирам да сменям своевременно мониторчето.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с монитор

    Специфичен проблем на Riva Vanta & TNT серията (vanta / vanta lt/ tnt2 /tnt2 M64 /tnt Ultra / tnt pro /
    сложи си друго видео и ще видиш че не е от монитора- това е проблем с видеопаметта - често контролерите и прегряват и се появяват тези сенки . Наистина е отвратително и много дразнещо - със времето ще се появи по-силно и по-силно.

    ?Най вероятно ти е спрял вентилатора на видеокартата и от там е заминало всичко.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #3

    Re: Проблем с монитор

    Хубаво, обаче моята видеокарта е ASUS Radeon 9550GE. Чистак нова е. Вентилаторчето си бачка нормално, паметта е хладна. Това го наблюдавам от близо месец, не се е усложнило положението, но смятам да взема мерки. Ще пробвам с друга видеокарта, преди да замъкна монитора на сервиз .

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Проблем с монитор

    Този проблем също се получава ако ползваш удължител на видеокабела. Не вярвам да е това (би се досетил), но съм го виждал и затова пиша.
    //редактирам
    Може да ме сметнете за луд, но съм виждал и проблем с ориентацията на монитора.
    При N-S или при E-W се получаваше тоя ефект при един модел на Belinea. Т. е . влияеше магнитното поле
    на Земята някак си
    Подобен ефект може и да е от някакво друго поле наблизо.
    Идеята ми е - ако е местен мониторът - пробвай да го върнеш на мястото му. Припомни си всяка промяна от
    момента на ефекта - може и нов климатик да е причината.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Проблем с монитор

    Чувал съм, че точно такъв проблем с образа се получава при изсъхнали кондензатори вътре в монитора.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем с монитор

    Radeon9550 още не съм виждал да прави так , пък и който и да е radeon
    Това ми мирише наистина на кабел , както предположи @WISE

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #7

    Re: Проблем с монитор

    Баш си е кабел, според мене. Имах подобен проблем с trinitron монитор, смених кабела (с такъв с феритни накрайници) и работата заспа.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re: Проблем с монитор

    Кондензаторите, за които споменавам по-горе, са на веригите на видеоусилвателите. Намират се на малката платка, която е набучена на кинескопа. Не ме питайте за подробности. Така ми казаха тука някакви "експерти".

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Проблем с монитор

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    От известно време наблюдавам странен дефект в изображението. Появява се една лека сянка в дясно от всяко изображение, линия или текст. На какво може да се дължи това.
    Това е така наречения ефект "двоен образ". Дължи се на отразени сигнали в кабела. Причината може да е в остарял кабел, на който са се променили характеристиките, лош контакт на конекторите, "студена спойка" в конектора - въобще нарушено съгласуване между изхода на видеокартата и входа на монитора. Предлагам да опиташ най-напред със смяна на кабела. Ако нещата не се променят, опитай леко разклащане на конекторите в двата края, като наблюдаваш поведението на монитора. Ако и това не помогне, тогава причината трябва да се търси в картата или монитора.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #10

    Re: Проблем с монитор

    Ще видя какво мога да направя. Не съм ползвал никакви удължители на кабела. Оригинален си е и даже идея нямам как се сменя без да отворя монитора. А е много кофти пломбиран, че е гаранционен. Това за контактите ще опитам довечера като се прибера от работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Lcd монитор
    От patzi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-05-10, 18:48
  2. Проблем с монитор ?
    От ipnaid във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-07, 22:13
  3. Проблем с CRT монитор CTX
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-04-05, 22:57
  4. Проблем с ТХО на монитор IBM
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-04, 23:25
  5. Проблем с монитор.....
    От The_saint във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-04, 10:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе