Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с ТХО на монитор IBM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #1

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Ми нещо му стана на тапия монитор,и капалдиса.Занесох го на ремонт и казаха че ТХО-то дало фира.Казаха ми да запиша отзад модела на монитора и по него да рася.След като минах през 2,3 магазина за чаркове ми казаха че монитора бил явно много нов и затова нямат точно за него (имаше за други модели ИБМ).Монитора е производство септември 1999.Та след като си го отворих сам и видял следното.Тука идва и въпроса ми.На ТХО-то ватре пише:



    FUA-17C004

    E73944

    2422 531 02348

    Samsung DMIC



    Ясно е че ТХО-то е самсунг ама кое какво е подяволите?Демек под кой от сичките номера трябва да тарся,за модела?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #2

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Аиде де даите поня някво предположение!!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Че монитор производство 1999г за ново производство ли се счита?

    Аз имам 1na 17инча Belinea,която е набор на твоя монитор и я смятам за баба Яга, но от друга страна ми струва само 15 Евро.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Проблем с ТХО на монитор IBM



    Samsung DMIC



    Ясно е че ТХО-то е самсунг ама кое какво е подяволите?Демек под кой от сичките номера трябва да тарся,за модела?



    Ще те посъветвам:

    1 да потърсиш по сервизите на Самсунг.Виж и в сервиза на "Техно Маркет"а.Там продават много модели Самсунг и във Варна сервиза им е в задния двор на "Техно Маркет".Не ми се вярва да произвежда сто модела ТХО та за 17 инчови монитори.Все на някой модел трябва да съвпаднат изводите и параметрите.

    2.Потърси в техническа книжарница /АБВ" / поне тук имаше преди време албум на руски "Ремонт мониторов" 1ли два томали не се сещам.Там има данни за ТХО та.

    3. Един руски сайт : http://rv6llh.rsuh.ru/rv6llh.htm за ремонт на монитори.

    Виж и тук също има :http://cxema.ru/ ремонт монитори

    4. Какъв е ефекта на повредата?Пробив във високоволтовата намотка или в умножителя?Ако е умножител не може ли да се изнесе навън? Напълно ли са сигурни от сервиза,че е повредено ТХО то.И дали въобще са пипали нещо.Огледай спойките на изводите на ТХО то,много често монитор дефектира от окислени с времето/лоши спойки/.На моята баба Яга ги презапоявах 2 пъти/ втория с много старателно остъргване на изводите със скалпел/.

    Ще поровя виз руските сайтове дано изкопча нещо.Успех в търсенето

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #5

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Абе там е работата че имам чувството че и те несам мн наясно.Щото оправят най вече ТВ-та и нямат си мн хабер с монитори.Ама тоя ми каза че слагал някав транзистор на ТХО-то,мачело се да качи напрежението ама нещяло.И тхо-то и транзистора бил изгорял.

    Ми както си гледам филм и монитора взе да... абе нещо като искрички взеха да преминават по кинескопа,и след малко изклучи.То в началото го правеше мн рядко и максимум за 1,2сек ама преди да изгори кам 30сек и капалдиса.И сегакато гу пусна се чува само "щтрак,щтрак" Все едно се включва и изключва

    Мерси за идеите

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Имаш ли представа, колко струва едно ТХО? Ще ти кажа - струва цената на монитора ти в няколко пъти. Така, че по-добре си купи друг монитор втора ръка и не си губи времето в търсене на резервни части за стар монитор, който не е сигурно дали ще работи като хората след ремонта.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    абе нещо като искрички взеха да преминават по кинескопа,и след малко изклучи.То в началото го правеше мн рядко и максимум за 1,2сек ама преди да изгори кам 30сек и капалдиса.И сегакато гу пусна се чува само "щтрак,щтрак" Все едно се включва и изключва

    намирисва ми на пробив в шийката на ЕЛТ то

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #8

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    ru-boy бе несъм мн съгласен.Има ТХО-та от 15лв до 150лв така че нищо не се знае.Пък и като го купя този "нов" втора употреба трябва да се уръся кам 100лв и не се знае дали няма да искара 6,7 месеца и да капалдиса.Така поне знам че като сменя ТХО-то ще ме кара дълго този (поне се надявам[:D])

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #9

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Номера на ТХО-то е :2422 531 02348 (поне до колкото си спомням стандарта за маркиране)



    А иначе не го търси по ТВ-Сервизите, защото там се доставят ТХО само за телевизори, а тези за мониторите са доста по-специални и скъпи защото имат други (различни от тези на телевизорите)параметри!

    Едно ТХО за монитор започва от 50$ и нагоре(поне така са ми казали), така че си направи сам преценката, дали си струва



    Успех!


  12. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #10

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    В момента в БГ се внасят разни ТХО-та дето са правени в китай, в интерес на истината на доста модели телевизори пасват и няма проблеми с тях. иди на Г.М. Димитров в Роял нещо си май се казваше магазина и питай, може пък да имаш късмет!

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #11

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">абе нещо като искрички взеха да преминават по кинескопа,и след малко изклучи.То в началото го правеше мн рядко и максимум за 1,2сек ама преди да изгори кам 30сек и капалдиса.И сегакато гу пусна се чува само "щтрак,щтрак" Все едно се включва и изключва

    намирисва ми на пробив в шийката на ЕЛТ то



    <div align="right">Originally posted by kris11*-*08/08/2004*:* 1036</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това, че се чува "щтрак,щтрак" означава че сработва максимално токовата защита(т.е. има късо някъде)! Ако хората са проверили и казали проблем в ТХО има голяма вероятност да е анодният кондензатор. При пробив в него или голяма утечка също се чува "щтрак,щтрак". Така се чува и при доста други неизправности!

    Ако нямаш опит с ремонта на такива неща и доверие на сервиза в който си го занесъл го занеси в друг сервиз за диагностика. Не вярвам да ти вземат повече от 20лв. за диагностиката.

    Успех!


  14.  
     
  15. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #12

    Проблем с ТХО на монитор IBM

    Имаш ли такива проблеми аз викам по добре да отидеш на църква!!!

    ТХО-то повреди ли ти се купи си нов монитор(ех ако монитора е голям и хубав търси ама иначе не си заслужава)



    //off

    А ако някой го интересува ТХО-то е една бобина която осигурява U на Анодите на монитора(става дума за кило волта)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Lcd монитор
    От patzi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-05-10, 18:48
  2. Проблем с монитор ?
    От ipnaid във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-07, 22:13
  3. проблем с CRT монитор
    От MiSteR във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 18-10-05, 23:01
  4. Проблем с CRT монитор CTX
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-04-05, 22:57
  5. Проблем с монитор.....
    От The_saint във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-04, 10:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе