Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

HDD проблем...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    19
    #16

    Re: HDD проблем...

    Амиии да направя и аз едно предложение. Щом при работа с харда процесора ти скача
    на 100% ме навежда на мисълта, че може би не му е разрешен DMA канала на харда и всичката информация минава през него.
    Защо не провериш да ли е разрешен? Ако не знаеш как, това е пътя:
    My Computer->Proparties->Hardware->Device Manager->IDE ATA/ATAPI controllers->
    Primary Chanel
    Там има едно поленце Transfer mode, трябва да му дадеш стойност
    Ultra DMA 5 - Ultra100 (a ako харда е Maxtor може да му дадеш Ultra DMA 6)

    Надявам се да съм бил полезен

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #17

    Re: HDD проблем...

    @ Voxter
    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    имам от 1 месец SATA Maxtor 7200/8mb
    Вярно, че е дълъг поста, ама човека с това е започнал...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #18

    Re: HDD проблем...

    ок последното нещо което направих по дъното беше да заредя дефолтските настройки... и да чукна на дърво поизтормозих го и максимума който стигна на интеръптовете беше някъде около 6% което като гледам компютъра на съквартиранта е горе долу в нормалните стойности... сега мисял да бия един рестарт да изпържа процесора и да видя как ще съ държи... стискайте палци!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #19

    Re: HDD проблем...

    Така имам значителен напредък в разрешаването на проблема - при зареждане на дефолт-а на биоса пробламя го няма / поне за сега но все пак дръпнах терминатор 3 hdtv което означаваше 30тина минути циклене с около 2.5мб/с и не се появи/ но като го клокна проблема пак се появява интересното / и точно в това ще е някъде решението/ е че след като махна клок-а пак има проблем чак докато не дам на дефолт настройките на биос-а... какво ми представлява всъщтност клока вдигам процесорната честота на 200 /200 х 18 = 3600MHz/ за да не пържа рам-а не го оставям а ауто а давам честота на рам-а 400 /той е kingston 2x256/400Mhz тоест той си върви на 100% и не е изпържен/ на AGP/PCI давам честота съответно 66.66 и 33.33 нищо друго не барам. Тъй и като стартирам windows-a с този клок "hoston we have a problem".
    Ясно е че при клока не само тези 3 неща които аз настройвам се променят. И въпроса ми е какво друго се променя така че да мога да го променя на дефолт него и да си оставя процесора изпържен?
    P.S. Температурите на устройствата се качват максимум с около 5 градуса. Всъщтност само на цпуто стига чак до 5 градъса тъй че температурен проблем няма.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #20

    Re: HDD проблем...

    решх проблема... от звуковата карта е. Когато я махна няма значение дали е изпървена системата или не проблем няма. в момента карам на дънната НО ми се иска да карам на SB Live все пак по-добра е. Та въпроса ми е от къде идва тоя проблем с звуковата карта? Има ли начин да проверя дали PCI слотовете нещо не са в ред? На 33.33 ли трябва да оставя PCI слотовете когато пържа системата ? И какво става когато вдигна честотите на PCI слотовете?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #21

    Re: HDD проблем...

    Ами то на PCI картите пак си има някакъв процесор, и по този начин (чрез вдигане на честотата на PCI шината) си го овърклокваш. А както сам каза, знаеш какви са последиците при клок....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #22

    Re: HDD проблем...

    еми при сменянето на PCI слота проблема изчезна... може да е бил от това че картата не е правила добър контакт, може също пистите да са били прецакани... както и да е всичко е ок върви перфектно дори и изпържен тъй че проблема е решен... Мерси на всички които се отзоваха оценявам го ! Благодаря!
    P.S. emos 10x my man !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #23

    Re: HDD проблем...

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    На 33.33 ли трябва да оставя PCI слотовете когато пържа системата ? И какво става когато вдигна честотите на PCI слотовете?
    Да не се опитвай да вдигаш PCI сложи си звуковата платка и я остави на 33MhZ


    Пиши как се държи...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #24

    Re: HDD проблем...

    Dash незнам какво ставо но за сега всичко е ок НО когато изпържа цпуто / то вече принципно си стои изпържено/ и сложа pci слота на 33.33 и почва пак да ми прави онези гадни проблеми оставя ли го на ауто и няма проблем. Та незнам ама щом 33 е нормалното просто незнам защото просто на 33 прави проблеми. Мнгоо просто стана ама все пак ми е интересно за какво става на въпрос. И най-вече КАКВО става с машината ми?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #25

    Re: HDD проблем...

    Ами освен нещо да не успява да се синхронизират клоците като са на 33-пци и повече на процесора.
    Ама да вдигаш пци си е доста рисковано, и за звуковата и за хардове и за кво ли не.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #26

    Re: HDD проблем...

    еми да и аз така си мисля че има някакво несъответствие при клока на честоите. и пак има малко интеръптове но не надвишават 12 НО както и да е може някой ден да пробвам не на ауто а на по високи честоти на PCI. А не ми е ясно как качването на честотите на PCI може да повреди харда ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re: HDD проблем...

    ами и харда се управлява от PCI контролера , както и останалите у-ва , звук ,флопи , cd/dvd и тн. ,
    Още повече че SATA хардовете не са толкова издържливи както IDE-тата. Много SATA са заминали заради клок - не издържат шина от 37 мх и нагоре ( това го казвам от наблюдения и от музея на SATA дискове при мен )
    Но пък при 33.3 да се дъни - има някъде другаде проблем !!! ( тя по принцип е стандартната шина , а не 32 MHz )

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #28

    Re: HDD проблем...

    ама той определено не си е заминал... по скоро не е проблема в него което за съжаление открих в последсвие /и за това и темата ми се казва така/ НО както каза интересното е че на 33.33 се дъни... е за това съм го остаявил на ауто. Но ми е интересно при честота на процесора 200MHz и на PCI оставено на ауто колко всъщност е честоата на PCI слотовете ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #29

    Re: HDD проблем...

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    ама той определено не си е заминал... по скоро не е проблема в него което за съжаление открих в последсвие /и за това и темата ми се казва така/ НО както каза интересното е че на 33.33 се дъни... е за това съм го остаявил на ауто. Но ми е интересно при честота на процесора 200MHz и на PCI оставено на ауто колко всъщност е честоата на PCI слотовете ?
    Eо ти един линк към честотите на шините:

    http://www.hardwaresecrets.com/article/190

    Най добър овърклок може да постигнеш ако имаш отделни настройки за FSB , Memory clock, AGP clock и PCI.

    А стандарта за PCI e 33 Mhz не 33.33

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #30

    Re: HDD проблем...

    dash мерси за сайта и за поясненията НО на сайта са доста подробно описани историята на pci. НО мене ме интересува всъщност при 200 честота на процесора pci на каква честота е. Там не видях да го пише мерси все пак. Моята цел вече не е да постигна добър клок защото още не мога да оправя бакиите от последния клок който правих ок стандарта е на PCI е 33 а не 33.33 НО на моето дъно пише като опция 33.33 за това казвам 33.33. Нямам опция да го свалям под 33.33 имам опция да го вдигам което вече разбрах че не е добре... Както и да е явно никой не може да ми каже /или не иска/ от какво ми идва проблема и как мога да го реша - ок няма проблем, позакрепих го дори си стои изпържен без да се появява Проблема тъй че благодаря пак за оказаното съдействие и мисля че е време да оставим тази тема да започне своето естествено падане надолу към history-то и от там в кошчето. И ако ми позволите ще завърша с думите с които започва всеки средностатистически клокерски наръчник - Оувър клока е ОПАСЕН!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе