Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем със записване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Проблем със записване

    Здравейте !
    Имам един странен проблем и реших да пробвам в добрия стар сетком
    Става въпроса за дубликат на цд-та. Системата представлява нещо от този сорт
    http://www.esystor.com/shop/IPS003.a...D%20Duplicator

    Какъв е принципа?
    Първо се копира един "мастър" диск (то се записва върху харддиска на тази системата, напълно обикновен ИДЕ диск)
    От там след това се стартира копи процеса и всичките цд/рв ромове тръгват да записват. Записват се на 4 скорост в ДАО режим. Когато диска се запише няма никакъв проблем - по размер, брой на файлове, икони и т.н. отговаря на оригиналният цд имидж. Когато обаче се сложи записаното цд в някой цд-ром се получава следният ефект.
    Например отварям някой тхт файл - вътре всичко на маймунки, опитвам се да отворя някой .гиф - не го отваря, архивите дава че са корупт, ехе-та и мси не се стартирват и т.н. Щом сложа мастер-а в цд-то няма никакъв проблем.

    На какво може да се дължи това?
    Имиджа се копира без проблем, настройки има за скорост за четене, записване, има за сверяване (което минава успешно)
    Поне ако може да ме ориентирате за нещо.
    Същото го писах и на съпорта и чакам отговор...

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем със записване

    С коя програма пробваш ?
    ако си с неро се опитай да направиш Copy disk
    ако пак ти даде грешка - имах един такъв случай много одавна , и се оказа вирус в машината и всички дискове записани се оказваха окъкани. ( може да звучи много тъпо , но не е зле да си чекнеш системата )

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #3

    Re: Проблем със записване

    Това чудо всъщност компютър ли е? А памет има ли си? Защото все някак информацията трябва да се буферира и ако е с някаква стандартна памет, сигурно има начин да се тества. Твърдия диск, щом е стандартен, също може да се тества с компютър, но ми изглежда по-малко вероятно.
    От друга страна, ако след записа се сверяват дисковете и тестът е успешен, по-скоро на проблем в оптиката прилича.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Проблем със записване

    опаааа, написах доста неща, но след като видях линка ги махнах... в случая става въпрос за нещо доста по-различно от компютър. това си е една мулти-"печка". на изхода имаш проблеми по-скоро заради оптика или нещо от рода, защото това не е компютър. аз не съм виждал на живо подобен репликатор и не мога да взема отношение, като дори не става ясно освен 8 cd-rw и един hdd какво има...

    изчакай отговора на support-a или на някой, който е пипвал подобно "чудо"

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Re: Проблем със записване

    Дръни си CD-CHECK
    http://www.elpros.si/CDCheck/

    Сравни 2 копия и ми кажи дали са еднакви. Освен това провери ги за CRC грешки.

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re: Проблем със записване

    По начало ги поръчахме без хардове, защото излизаше по 300$ парчето. Изрично ги питах дали може да ползваме наши харддискове, при което те ми отговориха ..без никакъв проблем..
    Ще сравня няколко копия на записаните и на "мастер цд" , ако има грешки..?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със записване на CD лаптоп Тошиба
    От ockac23 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-03-12, 00:58
  2. ПРОБЛЕМ СЪС ЗАПИСВАНЕ ВЪРХУ ФЛАШКА
    От salico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-12, 11:51
  3. Записване на CD с Lightscribe!!!
    От lord_ice във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 18-05-06, 08:48
  4. WEB :: Записване на звук
    От fuoco във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-06, 11:46
  5. проблем при записване на диск
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-03, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе