Резултати от 1 до 13 от общо 13

Разликата на тези две звукови карти каква е?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #1

    Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    SB 5+1Chanel, CMEDIA 8738,която е 10$ и Creative Live 5.1 PCI, OEM която е 31$.Та разликата само в поддържащите функции ли е или и звука е по хубав на Creativе-а?!!!Колебая се коя да си взема,но искам само добро качество на звука и да е 5.1 канала,не искам никакви други функции!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #2

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    То освен Creative, друга фирма прави ли звук?* * *

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Batfilcho, от личен опит мога само да ти кажа да избягваш вграденото на дъното аудио... освен ако не е на Creative... но такова още не съм видял...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #4

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Да,прав си ,че трябва да се избягва защото смуче от процесора и т.н. ,но тези две звукови карти не са вградени и знам и че Creative са най-добри,но дали разликата в звука ще е чак толкова голяма или е само във повечето функции,които Creative има,защото те са:SB Live! Synth A[DF80],SB Live! Sw A[DF80],SB Live! Synth B[DF80],SB Live! MIDI Por[DF80] и т.н. Само това ли съставлява разликата им или и звука?!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #5

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Заложи на Creative и няма да съжаляваш!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    За ценовия диапазон, който се коментира, Creative е за предпочитане. Макар, че аз съм доволен и от SoundStorm - вградения APU в южния мост на nForce2 ULTRA MCP-T

    Цитат Първоначално публикувано от badboy
    То освен Creative, друга фирма прави ли звук?
    И то не една: Turtle Beach, например. Има и други продукти, като започнеш от тези: М-Аudio, Hercules, до стигащите няколко хиляди долара професионални студийни решения...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Batfilcho, предположих че е вградена, защото за Creative си написал, че е PCI, а за C-Media - не си. А и те по принцип са си вградени по дъната...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #8

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Sorry,моя грешка ...не ,не са вградени и двете,но...коя по-...

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #9

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Какво ще кажете за това?

    http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...Q==#n.9.1.11.4

    Мислите ли, че си заслужава и е добра поне толкова, колкото Creative Live! (не Audigy)

  12. Gadget
    Guest
    #10

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Аз мисля точно обратното... не съм чул къв звук вади този TRUST, но като клас предполагам е от рода на някой Hercules със С-Media чип

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!


    @IvO

    Ами напоследък не съм виждал, ама навремето имах едно LX дъно с вграден Creative chip - вярно, че беше отдавна, ама мислиш ли, че бъркам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #12

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Не бъркаш- имаше такива дъна през 1998г.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #13

    Re: Разликата на тези две звукови карти каква е?!

    Creative имат да гонят VIA и ICEnsamble с Envy24HT чипа им. Creative в никакъв случаи не са лоши, но да се твърди, че са лидерите при PC аудиото е наивно и смешно.
    Audiotrak, TerraTec, M-Audio, Turtle Beach, Chaintech, и други произвеждат много добри решения базирани на скъпия Envy24HT и бюджетния Envy24HT-S. Последния се използва във Chaintech AV-710 например. Това е 7.1 канален звук за цена около $30. Поне на запад. Не знам в България колко ще е ако въобще я има.
    Колкото до тези две карти. Creative би трябвало да е по-добра. Само съм чувал, че драйверите им са леко нескопосани и е хубаво да се намерят моднати драйвери.
    Колкото до SondStorm на nVidia, това е много способно аудио. Не го подценяватйте. Лошите впечатления идват, защото производителите на дъна гледат да го направят по-достъпно и ползват леко калпавия codec на Realtek за цифровоаналогово преобразуване. Тоест чипа като такъв е отличен, но DAC-овете (Digital to Analogue Converter) леко омазват пеизажа. Е, дъната с Realtek codec ALC658 или ALC880 вместо ALC650 са доста добри, но все пак нещо с Envy24HT си остава най-доборото. Всъщност ако се използват цифрови колони и се избегнат DAC-овете на Realtek, качеството на звука си е страхотно.

    OFFTOPIC: Аз самия притежавам TerraTec Aureon 7.1 Space s Envy24HT. Картата е . Особено в комбинация с драйверите на Audiotrak.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква е разликата
    От medemi във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-14, 17:34
  2. Продавам колони 5.1 и звукови карти/2 бр./
    От michail1954 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-13, 19:59
  3. FTXS35J и G - каква е разликата....
    От ex-man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 01-11-11, 20:42
  4. Купувам Звукови карти за РС
    От ewgeny във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 24-02-09, 23:23
  5. Помощ- каква е разликата между тези DVD-плеари
    От maxobg във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-07, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе