Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Tv tuner

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #1

    Tv tuner

    Имам проблем с тунера ... Немога да си оправя звука ...
    PixelView/Pro/Ultra ... това е модела ... а звуковата ми карта е VIA AC97 вградена.
    Единствено звук тръгва с оригиналната програма PlayTV 3.4 TV ... а с нея немога да компресирам и 1ч ми излиза около 20 гб. Компресирам го но мястото ми на харда свършва и няма как да си правя записи.
    Ако някои може да помогне ... /PV-TV304P+ DsTVAudio Conexant 2388/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    Re: Tv tuner

    Щом с оригиналния софтуер нямаш проблеми със звука, то ползвай FLY TV, Тя ползва стандартния драйвер на тунера и по този начин няма да имаш проблеми със звука! Хубавото е че програмата има редица настройки за запис с компресия, това което търсиш!

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #3

    Re: Tv tuner

    значи добре расъждаваш, но в действителност не се получава така :
    Philips SAA713x chip not found! Generic WDM card will be used.
    това е положението с Fly.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Tv tuner

    winamp_tv plugin ?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #5

    Re: Tv tuner

    Пинакъл ПиСи тиви ПРО - пич това е тиви тунера - всичко друго е компромис - пробвал съм ги всичките -

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #6

    Re: Tv tuner

    @Chaser* Кои пинакъл имаш предвит,аз имам 110i и е гола вода.*

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #7

    Re: Tv tuner

    ааааааа не 110i - със сигурност - някъде към 180 $ го взех преди 2 год. Доволен съм - да -
    мисля да си купя даже и писи карта за сателитна телевизия на Пинакъл

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #8

    Re: Tv tuner

    Е аз знам, че ако си купя друг може и да имам по добър резултат, но факта е че дадох парите за тунер няма 10 да купувам.
    Та неможе да няма начин да се накара това нещо да работи.Ще поизчакам някой които се е ровил като мен .. ама е направил нещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    29
    #9

    Re: Tv tuner

    тя темата се обърна ама и аз съм с пиннакле 100и
    като го купих така се бях наточил за настройки и проблеми а се получи обратното
    и ми мина мерака по тунера

    само като сканирах си избрах държава Афганистан и почти всички канали бяха със звук . после донагласих другите канали и всичко е ОК.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #10

    Re: Tv tuner

    Цитат Първоначално публикувано от flipz
    Имам проблем с тунера ... Немога да си оправя звука ...
    PixelView/Pro/Ultra ... това е модела ... а звуковата ми карта е VIA AC97 вградена.
    Единствено звук тръгва с оригиналната програма PlayTV 3.4 TV ... а с нея немога да компресирам и 1ч ми излиза около 20 гб. Компресирам го но мястото ми на харда свършва и няма как да си правя записи.
    Ако някои може да помогне ... /PV-TV304P+ DsTVAudio Conexant 2388/

    Компресирането е много лесно.Трябва да си си инсталирал драйвера за картата.Използвай VirtualVCR (последната версия засега е 2.6.9 и я има в Нета) като кепчъринг софтуер.Това е версията на VirtualDub специално създадена за кепчъринг на видео - независимо дали от VHS или от TV,и с нея най-малко се губят кадри по време на самия кепчъринг (за разлика от оригиналния VirtualDub).Инсталирай си и PICVideo MJPEG Codec версия 3 напр. (има я заедно с лекарството в Датата).Това са 3 кодека,от които трябва да използваш PICVideo MJPEG 3 Direct Show Compressor v.3.0 със настройки:
    Quality: 18 или 19 (превъзходно качество!)
    2 Fields If More Than : 288 (ако кепчъринга е на 720:576 - т.е. PAL)
    Това е най-бързия и качествен кодек за кепчъринг в реално време засега и компресията му в зависимост от зададеното качество е в границите на 8:1 до 12:1,даже и повече.
    След това следва кодиране,в каквото си поискаш - MPEG2 (DVD) или MPEG4 (DivX или XviD) и готово-о-о-о!!! ...Ура-а-а-а-а!!!

    Ако нещо не ти е ясно,или ни можеш да намериш кодека - свиркай на PM,ще ти го изпратя,или ще ти обясня допълнително.А ти,да речем условно,ще черпиш...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #11

    Re: Tv tuner

    Цитат Първоначално публикувано от flipz
    Е аз знам, че ако си купя друг може и да имам по добър резултат, но факта е че дадох парите за тунер няма 10 да купувам.
    Та неможе да няма начин да се накара това нещо да работи.Ще поизчакам някой които се е ровил като мен .. ама е направил нещо.
    Защо не послушаш dark и последваш линка в сигнатурата ми? Проблеми със звука много лесно се решават с плъгина.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Tv tuner


    @barnie ако си тоя barnie дето е писал plugin-a, три пъти ура за теб на всички наоколо го препорачвам, няма недоволни до сега

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #13

    Re: Tv tuner

    flipz, сори ама в моя пост съм объркал името на програмата и затова не е станало
    Програмата която ти трябва е ChrisTV 4.70 Professional, ето ти и лимк:
    http://www.chris-tv.com/download.html
    с нея мисля че ще постигне6 нужния резултат!


  17. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #14

    Re: Tv tuner

    Цитат Първоначално публикувано от dark

    @barnie ако си тоя barnie дето е писал plugin-a, три пъти ура за теб на всички наоколо го препорачвам, няма недоволни до сега
    Аз съм, така че ако някой има проблеми може да пита и на Български. Тук може и да не го намеря и отговоря, но на forum.tv-plugin.com със сигурност.

    flipz, пробва ли?

  18. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #15

    Re: Tv tuner

    @barnie
    Има и запис вече, така ли? Ще го пробвам значи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Tv Tuner
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-04, 14:23
  2. TV Tuner
    От spun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-04, 02:55
  3. TV Tuner
    От shulio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-09-03, 21:50
  4. Чип на TV tuner ????
    От ivop във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 12-02-03, 16:58
  5. TV Tuner ATI
    От maks във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-01, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе