Резултати от 1 до 7 от общо 7

PCMCIA wireless карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #1

    PCMCIA wireless карта

    Трябва да си взема някаква Wireless PCMCIA карта и се чудех кои предлагат функционалност на добра цена( не повече от $50). Трябва ми за лаптоп.

    Гледам че има и някакви Wireless USB адаптори те по-добри ли са от Wireless PCMCIA карта по цена/качество.

    Ако е по-скъпа картата ще мога ли да засичам безжични мрежи от по голямо разстаяние?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: PCMCIA wireless карта

    Аз имам Belkin Wireless G Notebook Network Card (PCMCIA) и не мога да се оплача. Взех я за под 40 долара, което според мен е приемлива цена. Не бих се спрял на USB-карта, защото нещо напоследък много се "злоупотребява" с тези портове и все не достигат като брой (като качества не знам)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #3

    Re: PCMCIA wireless карта

    Ето ти ефтино решение :

    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=29173

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: PCMCIA wireless карта

    ОК и аз имам едно въпросче...

    Значи намирам се в студентски град и ме интересува с безжична мрежа ще мога ли да имам интернет с някаква нормална скорост (поне 10к?)...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    20
    #5

    Re: PCMCIA wireless карта

    Може естесвено, но zависи къде е рутера към който искаш да се вържеш. теzи карти на лаптопите иzдържат до към 70..80метра пряка видимост или не пряка в рамките на един блок пак става.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: PCMCIA wireless карта

    в reset.bg също има

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: PCMCIA wireless карта

    Цитат Първоначално публикувано от peterkac
    Трябва да си взема някаква Wireless PCMCIA карта и се чудех кои предлагат функционалност на добра цена( не повече от $50). Трябва ми за лаптоп.

    Гледам че има и някакви Wireless USB адаптори те по-добри ли са от Wireless PCMCIA карта по цена/качество.

    Ако е по-скъпа картата ще мога ли да засичам безжични мрежи от по голямо разстаяние?
    Значи ако искяаш карта с по голям обхват има Senao 200mw(23dB) за 802.11g ама имай предвид че ще ти гълта повечко ток то батерията. Цената няма да е кой знае колко висока. Виж това, но е саом за 802.11b което не е много приемливо.
    http://www.videomaxavs.com/bg/specif...6&view=vendors
    Аз ти препоръчвам да не скачаш на по мошни карти, а да си взееш една стандартна и толкова. Аз има BELKIN USB Wireless G Network Adapter. По принцип PCMCIA картите са по евтини от тези на USB. Но USB картите си има предимство че могатпосредством удължиел да се местят за по добър обхват. За лаптоп може да се вземе и mini PCI карта и става все едноси имаш вградена стига даимаш такъв слот, не всички лаптопи имат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Belkin Wireless pre-N pcmcia card – ПХРОДАДЕНО
    От thuban2010 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-10, 12:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 23-08-08, 22:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-05-07, 07:51
  4. съвет за PCMCIA карта
    От fireball във форум Технологии
    Отговори: 0
    Последно: 05-06-06, 10:00
  5. PCMCIA Wireless Увеличаване на обхвата
    От peterkac във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 01-03-06, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе