Резултати от 1 до 15 от общо 15

требе ми съвет за cad/cam конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #1

    требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    здравейте,

    требе ми съвет за cad/cam конфигурация, която ще се ползва основно за cam, демек ще смята яко. не съм професионалист в хардуера и цените му, та затва се надявам некой да предложи нещо добро в рамките на 1200 лв без ддс. харда не ми требе да е голем- некъде около 40г мисля, че ще са достатъчни. цепеуто ми се ще да е към 2,5 гхц, рама дай към 1г и видеото към 128м/128б. за дъното си немам на идея, разбийш. говорим без телевизора, само за пецето. требе ми скорост на сметките. та кажете мое ли се сглоби нещо таквозе на тая пара?

    ааа, и съм наясно, че са смешно малко парите за професионална конфигурация, но толко ми отпускат.........дори ми отпускат 1000 лв, ма аз мисля да се вмествам в 1200 лв......та така де, моля за съвет за cad/cam конфигурация.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от bahti
    тва не го разбрах
    Никой няма да ти помогне,на теб компютър не ти трябва-трябва ти БУКВАР!

    П.С. Гледам не питаш само тук ,

    Аз се чудя от кой от двата форума ще те изхвърлят първо

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #3

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    моля да спрем с офтопика. ако некой има нещо по темата- моля да помогне, ако нема- да не дращи за разнообразие, демонстрирайки мила ентелегентност

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #4

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    добре де, да го кажем, че треба да тръгна от това дали съм на интел или на амд, немам представа кое е по-добре за преобладаваща cam работа, което си иде да подскаже, че е много сметки.
    та парите в долари по компоненти съм ги разделил така:
    mb- 130
    cpu- 200
    fan- 10
    ram- 100
    hdd- 60
    fdd- 10
    cdrw- 25
    video- 120 pci или vga? и как да разбера дали поддържа opengl
    case- 35
    lan- онборд
    sound- онборд
    навсякъде може да мърдам с по 5, 10 долара. идеята е да се получи към 700 долара без ддс.
    дайте идея за интел-базирана и амд-базирана система. аз мисля за нещо като това:

    амд:
    EPOX » 9NPA+ - s.939, NForce 4, PCIExpress, 8channel audio, GbLan, 4x S-ATA RAID, IEEE 1394A, ATX цена: 108.00$
    AMD » K8 AMD64 3200+ s.939 BOX, 512MB, Venice цена: 183.00$
    вентилатора нема значение, щото е бокс, а това значи, че процесора си има нали? пък и нема да клоквам
    2бр. Kingston » DDR2 512MB/533 цена: 54.00$
    HITACHI » 80.0 GB, Hitachi, SATA, 7200rpm, 8192к цена: 58.00$
    флопи кво да е
    цд записвачка ква да е
    GALAXY » GF 6600GE- PCI Express, 128MB DDR3, 128bit, TV OUT, Dual DVI цена: 118.00$
    кутия ква да е

    интел:
    EPOX » 5EGA+ - s.775, I915G+ICH6r, 800, VGA, PCI-Ex,GBLan, SATA, PCIExpress,SB-8ch, ATX цена: 120.00$
    Intel » P4 630, 3.2Ghz, 2048k, LGA775 цена: 194.00$
    другите неща са същите.
    цените са от stealtech

    някакви мнения по тея системи? има ли лошо съчетани неща или нещо да може да се смени с по-добро? и коя според вас да предпочета?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    bahti, имаш големи грешки: NForce 4 дъната, а и всички други А 64 дъна са на DDR, не на DDR2, хехехех де да беше!!! Значи първо за такива приложения 1 ГБ РАМ е малко, поне 2х1 ГБ. 400 НХц ДДР ти трябва!!! щом няма да клокваш. Според мен и това което съм виждал, а и съм си приказвал с хора които се занимават с такива работи, по-добре е да си вземеш ИНТЕЛ. Той е за работа. Сега някой може да каже, че пиша глупости и т.н., но това е моят опит и виждане. За GAME АМД, за работа сериозна ИНТЕЛ!!! При интел ще имаш и по-евтинката ДДР2 памет . Да ти кажа, че дори и да не клокваш вентилатора ИМА ГОЛЯМА ЗНАЧЕНИЕ, още повече, че при тези сметки, като захапе да смята 3-4 часа примерно нещо и проца е на 100% load, ще те питам колко градуса ще дигне с тоя оригиналният вентилатор. Не казвам да си вземеш някакъв хипер макс скъп вентил, но поне да има малко мед по него и с по голяма перка. Стабилно захранване ти трябва за такава машина дори и да не клокваш 350 В Фортрон заедно с една хубава кутийка, за около 50 $ или малко отгоре си взимаш. Хубаво е ако отзаде е с 12 см. перка да дърпа повечко въздух, но с малки обороти. 80 Гб са си вече доста малко, поне 160 ГБ, пък ти искаш и САТА, там цените са по-други, трябва да помислиш. И ХИТАЧИТО не е 58, а 68 $(80GB HITACHI 7K80 /SATA2 /8M 60.50 62.50 65.00) това е от МОСТ, но без ДДСто! Записвачката да е ДВД, никви CD или КОМБО!!!
    Ами това за сега. Дерзай!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    @Ludia с много неща съм съгласен с теб , само с едно не съм
    В зависимост от това колко време имаш да чакаш - и селерон 2,53 Д смята иделано с Аутокад 2005 ( повечко време ама върши работа .) Амд-то определено ще сбори вяско Силиронче на аутокад , да не говоря че е го задмине с пъти. Нещата отдавна ен са такива . имам познат който си купи А64 3200+ за кад система и вече не ще да чуе за интелските цени и прехвалени сметкови функции.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #7

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    В 1200 лв няма ли да може да вмести едно AMD X2 3800?

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #8

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от the_unique
    В 1200 лв няма ли да може да вмести едно AMD X2 3800?
    Ако е само за процесора-да,ще стигнат,даже ще има и да почерпиш
    а за цял компютър е все едно да си вземеш варбург и да му сложиш двигател на Ферари.

    С две думи-не може!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #9

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Бях ги гледал че са около 500-600лв.... Не е чак толкова много... Особено след като не иска кой знае каква видео карта и голям хард... Така че малко тъпо изказване направи... http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32939 393$ + 200$ за 2GB Ram + http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32618 - 82$ и ... може и да си прав, но ако е с 1,5GB RAM стигат ... http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32350 - $52 видео карта и около $50 за кутия и около 70-80 за хард диск...
    Стават 850$ с 2гб рам и съответно 800$ с 1,5гб... Хард диска ще е между 120 и 160гб... За ддсто - нали става дума за фирма не могат ли да си го вземат?

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #10

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от the_unique
    Бях ги гледал че са около 500-600лв.... Не е чак толкова много... Особено след като не иска кой знае каква видео карта и голям хард... Така че малко тъпо изказване направи... http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32939 393$ + 200$ за 2GB Ram + http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32618 - 82$ и ... може и да си прав, но ако е с 1,5GB RAM стигат ... http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32350 - $52 видео карта и около $50 за кутия и около 70-80 за хард диск...
    Стават 850$ с 2гб рам и съответно 800$ с 1,5гб... Хард диска ще е между 120 и 160гб... За ддсто - нали става дума за фирма не могат ли да си го вземат?
    @the_unique
    $800 без ДДС по курса за днес май не е равно на 1200лв
    Също така ти гарантирам ,че тия "около $50 за кутия" ще излязат доста повече.


    П.С. Убеден съм че доста хора от форума се сещат кой е точния избор за подобна конфигурация,но като мен мразят наглоста,така че @Bahti :worry:

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #11

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Според мен и това което съм виждал, а и съм си приказвал с хора които се занимават с такива работи, по-добре е да си вземеш ИНТЕЛ. Той е за работа. Сега някой може да каже, че пиша глупости и т.н., но това е моят опит и виждане. За GAME АМД, за работа сериозна ИНТЕЛ!!!
    Това мнение ми прилича на идващо от времето, когато на атлоните им викаха котлони
    Обаче беше отдавна Сега двуядрените Интели са котлоните, а съответните двуядрени А 64 харчат доста по-малко ток. Съответно и изборът на кутия/захранване става по-лесен. А тестовете за скорост на работа с паметта показват, че с вградения си контролер А 64 постига с ДДР 400 почти същия трансфер, който иначе се достига с ДДР 2.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #12

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Хм отдавна не бях гледал курса на долара... Той взел че по - скъпнал... Аз още го мисля за 1.6.... и все пак ако се по ореже още малко може и да стане без ддс 1200... Както и да е.... Он си знае ;-)
    @G_R_U: Поздрави! Нищо лично! ;-)

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #13

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    момчета благодарско за дискусията.......без вас едва ли щех да се ориентирам в тая мътна река с джелезото (както казват братята руси ). общо взето се спрях на п4 630 или пд 820 (според парата която в крайна сметка че ми дадат). а за другите компоненти ще е според офертата на фирмата, от която ще го вземем. абе нема да стане така както ми се щеше на мене- аз да си го сглобя. както и да е.

    ако имате некъв съвет за дъна- давайте, щото след около десетина дни ще го вземем. по-скоро ме интересува ако има некви дъна, които не е препоръчително да вземем, за да внимавам, щото аз може да искам еди кое си дъно, ма като го нема у фирмата..............та така.

    @G_R_U: пич, ко бех некой неколтурен и прозд галош, щех да ти река "оди-го-дуай", ма азе нал съм ентелектоален и че зема и на тебе ти благодаря за участието в дискусията, щото разбирам, че без тебе немаше да я има. па за тайната конфигурация, дето ти и още неколко хора я знаят- хехе, айде ся....като съм усер, туй не значи, че не ползувам поставката за чаша, дето се показва от копченцето над флопито.......

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    bahti, пич накефи ме, скоро не се бях смял така, ЕВАЛА!!!*
    Инак по темата, пиши какво сте зглобили като машинка.
    ggurov, е не ми е мнението от преди 3 години, но тестовете колкото и да са показателни, споредм мен не е като да се види на място . Аз така най-харесвам. Както казах от лично това което съм виждал. Не че не съм с АМД и пак ще си взема АМД 64 (до 2-3 седмици). Не споря, може и така да е. Като взема ще видим. Аде със здраве.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #15

    Re: требе ми съвет за cad/cam конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    пиши какво сте зглобили като машинка
    абе ще пиша. само да не ме прецакат откъм парата за да мога да взема 630 или 820, па макар и с компромис в другите чаркове. зеха да ме натискат да земам некъв по-стар п4 че да падне цената. абе ще се разбере до десетина дни кво ще вземем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за конфигурация.
    От TpeBoMaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-12, 22:20
  2. Съвет за конфигурация.
    От MorGod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-02-08, 06:43
  3. Съвет за PC конфигурация
    От razziel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-07, 13:17
  4. съвет за PC конфигурация
    От casa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-07, 22:10
  5. Съвет за конфигурация
    От mr. green във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-06, 10:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе