Резултати от 1 до 15 от общо 15

FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    и по конкретно :
    FOXCONN
    3GTS005, PSU 350W PFC
    или
    DELUX
    SET PFC complect, CASE:MG432, 450W CE, silver/black, USB, black net, Intel TAC, 24+4 pin; KBD: DLK-5002, silver/black, white english and yellow cyrillic letters; Optical Mouse: DLM-346BP, silver/black

    гледах ги в http://leadert.com/components.htm

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    21
    #2

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    foxconn :Super:

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    432 е много красива кутия, голяма, захранването е хубаво и с 12см вентилатор, освен, че е 450В. В сет-а, освен кутията влизат клавиатура и мишка. Ето какво представлява: http://www.sunnycomputers.biz/press/PFC_complect.jpg
    Фокскона не съм го виждал наживо.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Неразбирам как изобщо може да става дума за сравнение м/у FOXCONN и DELUX ....... FOXCONN-а са светлинни години напред .....остави дизайна !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    да не говоря че някой foxcon ( по скъпите модели) са с Fortron захранване

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #6

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    да не говоря че някой foxcon ( по скъпите модели) са с Fortron захранване
    Този който съм написъл , такъв ли е ?
    Ако не е .Знаеш ли точно кой модел ?

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Неразбирам как изобщо може да става дума за сравнение м/у FOXCONN и DELUX ....... FOXCONN-а са светлинни години напред .....остави дизайна !
    В какво се изразяват светлинните години? След като не е в дизайн - значи става въпрос за захранване? Убеден ли си, че си наясно с Фокскон захранванията - тези, които се ползват в кутии, които не са с Фортрон занранване? Убеден ли си, че си наясно с по-скъпите захранвания на Делукс? Убеден ли си наистина, че Фокскон захранванията /не Фортрон, а Фокскон!/ са на светлинни години пред Делукс и то пред скъпите модели на Делукс???
    Мноого ламерско ще ме извиниш ти е изказването.
    Иначе за моделите с Фортрон... ако е 300В - по-добре Делукс 450В, ако е повече, по-добре Фортрона.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Светлинните години се изразяват в лична преценка, и в ренюмето на марките попринцип...... Лесно е да продадеш добре изглеждащ пластмасов боклук, Delux са богове в това. Стотици техни мишки и клавиатури виждам всеки ден... За тях не качеството, а цената са определящи. Факта че имат и "скъпи" кутии говори сам по себе си за марката.... Защото добрите марки имат само скъпи модели, и това неправи никому впечатлние..те са просто оправдано скъпи. Факт е че никой уважаващ себе си производител на кутии не предлага "комплекти" кутия, мишка и клавиатура ( за справка colorsIT ). Убеден съм че несъм наясно с чистите Foxconn захранвания, затова пък съм наясно с масовите Delux...... А и това захранване в посочената кутия само дето непише на него 1500W, като на ония касетофончета на пазара от по 20лв със STEREO SPEAKERS 2x1500 REAL !! :coolsmiley:
    Ламерско щеше да е изказването ако небяха ми минавали кутии Foxconn през ръцете, за да видя за каква изработка става дума, да забележа какво удоволствие е да неси режеш ръцете бъркайки в странно измислените кухини на боклука за 40лв с 2kW захранване....
    И на последно място несъм убеден кой-кого Forton 300W или Delux 450...., ама слагам каса бира за Fortrona и по една за двама ни в името на мира

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    И според мен Foxconn са доста по-добри, въпреки че точно този модел на Foxconn май не съм го виждал.

  12. TODD_BG
    Guest
    #10

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Аз лично съм с тази кутия http://www.foxconnchannel.com/picBig...e=e_TH-061.jpg от май месец тази година. Върви с фортрон 400W. Взех я за 95 долара с ддс. Преди нея бах с делукс модела дето прелича на БМВ и да ви кажа фокскона тежеше двапати повече от делукса без да има нищо вътре може би защото не е алуминиева кутията .

    Междо другото тези кутии на фокскон които са с фортрон захранване в спецификацията им пише FSP. Също тата фокскона има въздуховод за процесора и голям заден вентилатор за разлика от делукса. А и най-голямата превилегия е че няма едно болче вътре всичко е на модули.
    Аз от тази кутия съм доволен доста конфортно е на моя P4 3,4 Ghz.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Хмм да се изкажа и аз като лично заинтересован.Понеже ми предстои UPGRADE до 2 седмици и аз 2-3 седмци бях като ЛУД и си търсех подходящата кутия. Къде ли не ходих кво ли негледах. Първо си харесах ТЕРМАЛТЕЙК СОПРАНО, но 170 лева за кутия и то без захранване ми се струват АДСКИ МНОГО!!! АНТЕК гледах и ДЕЛУКС, МК(или нещо подобно), КОДЖЕН и други. но нищо което да ми хване окото, а още по-малко да* е функционално такак като аз искам. Първо се отказах от СКАПАНИТЕ КОДЖЕН - малииии тея са ЛУДИ. Имам тяхна КУТИЯ от преди 2 и половина години, що годе става и е широчко вътре на моето дънце НФорс 2 на ЕПОКС- пълен АТХ. Но новите са адски зле, пичовете са решили да осължът слотовете за 5,25" устройства както и за хардовете и така че като сложите дъното, но оставя място отстрани да си пухате малките гадни пръсти и да бърникате дето не ви е работа* . НЕЕ това са пълна скръб, същото и при ДЕЛУКС и МК. По случайност един авер вика иди еди къде си им виж кутиите. След 2 дена един авер имаше работа из града и викам да ме хвърли до там да им "хвърлим" по едно око на инвентара. Та поогледах и имаха точно 3 модела на ФОКСКОН. Най-ми допадна и се влюбих от първият път в модела 3GTH001. АЛУМИНИЕВА кутия, 12 см. перка отзаде, 400 В ФОРТРОН захранване, всичко се слага без едно болче, дънцето си има подлога и може да се вади когато ви кефне, Хардовете са разположени напречно на кутията. какво да ви кажа, много добре направена кутия, никъде нямаше остър ръб да се порежеш, кабели за предните USB и други са квалитетни. Кутията е СУПЕР широка вътре, без да да еогромна. Всичко е сметнато както трябва. Има си 2 чифта крака който са адски удобни за хора които си държат кутиите на земята* . Цената от магазина е 81 $ със захранването. Мога да кажа че ФОКСКОН кутиите РУЛИРАТ. Има и други подобни, като COOLER MASTER, но там не е така широко вътре(евтините модели до 80$-ЦЕНТУРИОН). ВЗИМАЙ ФОКСКОНА. само да добавя че GTS модела са с 3 5,25" отвора, докато GTH са с 4. така първо огледай кутиите тука http://www.foxconn.ru/cgi-bin/show_p...enclosure_list , a ето тук как е от вътре http://www.foxconnchannel.com/picBig...m?pName=TH-001 , а това е за 061 http://www.foxconnchannel.com/picBig...m?pName=TH-061 .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #12

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Благодаря на всички за мненията.
    Мисля да взема FOXCON-a.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #13

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Най-ми допадна и се влюбих от първият път в модела 3GTH001. АЛУМИНИЕВА кутия, 12 см. перка отзаде, 400 В ФОРТРОН захранване, всичко се слага без едно болче, дънцето си има подлога и може да се вади когато ви кефне,
    За кой фортрон точно става дума и в коя фирма си го гледал ... , че то само фортрона струва 88$*

    Аз лично се насочих към тази кутия:
    http://www.deluxworld.com/ebusiness/...&productid=251
    около 45 $
    някои ако има по-добри предложения с диплей...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Гореописаният модел 3GTH001. Това е ОЕМ вариант. ТИ май нещо бъркаш цените. Фортрон 400 В с 12 см. перка от магзин с ДДС идва на 63$. А този беше с 8 см. но пак 400 В. нещо са ти грешни цените. Ето да четеш и другият път да не пишеш глупости http://www.hardwarebg.com/forum/printthread.php?t=55905 .

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #15

    Re: FOXCONN или DELUX - коя кутия да си взема ?

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    ТИ май нещо бъркаш цените. Фортрон 400 В с 12 см. перка от магзин с ДДС идва на 63$. А този беше с 8 см. но пак 400 В. нещо са ти грешни цените.* Ето да четеш и другият път да не пишеш глупости* http://www.hardwarebg.com/forum/printthread.php?t=55905 .
    Ами цените ми не са грешни просто нзн за кой фортрон говореше щот блуе сторм например е още по скъп ... както и да е ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 30-06-13, 08:30
  2. продавам кутия - Foxconn TLA-143 - 30 лв
    От andi03 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 14-08-12, 15:55
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Foxconn sux
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 20:12
  4. Захранване на Foxconn 450W..???
    От batfilcho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-05, 01:20
  5. Foxconn 865A01
    От zizu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-04, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе