Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

батерии АА ААА зареждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #1

    батерии АА ААА зареждане

    Възможно ли е да се приспособи АА тип зарядно да може да зарежда ААА батерии?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Възможно е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #3

    Re: батерии АА ААА зареждане

    А по зле ли се зареждат от колкото с ААА тип зарядно?
    Или просто единствената разлика е в размера на батерията?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Ако зарядното е с процесор няма никакви проблеми да се зареждат АА и ААА батерии. Те и са си направени с гнезда за двата размера. Но, нма зарядни които пускат прекаленоголям заряден ток за ААА батерии(по точно не си регулират тока). Някои пък си има превключвател за ААА и АА. Разбира се ако заряднотот е от най бавните тока няма да е прекалено голям за ААА батерии, но не трябва такова зарядно да е с таймер защото ще изключи по-късно, когато батериите са се презаредили и не стваат за нищо.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #5

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Батерии R6UG *SIZE AA 1,5V * , R03 *SIZE AAA 1,5V както и други видове алкални батерии * * * * * * * *н е * * м о г а т *да се *з а р е ж д а т могат само да се превъзбудят като техният капацитет значително намалява
    Това става по следният начин . Има такива фабрични устройства *можете да поръчате от конрад електроникс.
    Но те са за един вид батерия
    Ако желаете можете да си на правите подобно.
    Вземате подходящ токоизправител 1,5в по възможност регулируем * последователно във веригата поставяте свето диод и *като спазвате поляритета *подбирате свето диода по каталог *за съответния ток ( който е една двайста от капацитета на съответната батерия) който пропуска и поставяте батерията .
    Времето за възбуждане е около 5 часа.
    Успех.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: батерии АА ААА зареждане

    @toto1,
    Човека пита за зареждане на акумулаторни батерии, а не за възбуждане на умрели алкални.
    @Shegobieca,
    Процеса на зареждане не зависи от размера на батерията, а от нейния капацитет. Ако имаш две батерии - едната АА, а другата ААА с еднакъв капацитет, процеса на заряд е абсолютно еднакъв, както и резултата. За останалото прочети поста на Юлиан.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #7

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Вълчо първо човека не уточнява какви батерии?
    Второ ако става въпрос за акомулаторни то те биват много видове трябва да се уточни?
    Трето на тях е описано какъв капацитет са и с какъв ток се зареждат.
    Да не говорим за литиево йонните за които едва ли имаш пълни познания.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: батерии АА ААА зареждане

    не си копувайте батерий Панасоник ААА 750 Милиампер часа зареждат се съвсем малко даже изобщо... за сметка на тва струват само 1 лв

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #9

    Re: батерии АА ААА зареждане

    относно Батерии Panasonic* пепоръчвам ULTRA POWER* type* S, M,L,XL,9V* сравнително евтини са.
    За по заможните препоръчвам POWER MAX* безупречни са.
    Ако имате достатъчно пари наи добре DURACELL .

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    не си копувайте батерий Панасоник ААА 750 Милиампер часа зареждат се съвсем малко даже изобщо... за сметка на тва струват само 1 лв
    Странно, телефонът ми е точно с такива и кара по 4-5 дни при към 2-3 часа говорене (за домашния говоря)...може да не съм разбрал какво искаш да кажеш заради многото правописни грешки и липсата на някои ключови запетаи , ако е така - сори.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #11

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Странно, телефонът ми е точно с такива и кара по 4-5 дни при към 2-3 часа говорене (за домашния говоря)...може да не съм разбрал какво искаш да кажеш заради многото правописни грешки и липсата на някои ключови запетаи , ако е така - сори.
    Ами искам да кажа ,че след 5,20 часа зареждане ,въпросните батерий се изтощиха за не повече от 5 мин. възпроизвеждане на мп3 плеар! Тва е ,може да съм попаднал на фалшификати ... / иначе зарядното си работи безотказно / ...това е с точки или запетаи се прекарах с два лева,защото си купих две ...и ето тък поставям точка .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Вълчо първо човека не уточнява* какви батерии?
    Второ ако става въпрос за акомулаторни то те биват много видове трябва да се уточни?
    Когато някой споменава термина зареждане, очевадно става дума за акумулаторни батерии.
    Когато става дума за размери АА и ААА, очевадно става дума за NiCd или NiMH акумулаторни батерии.

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    .....
    Трето на тях е описано какъв капацитет са и с какъв ток се зареждат.
    .....
    Това не е така! На батериите се посочва капацитета им и напрежението. Само реномираните производители като Varta и някои други посочват и зарядния ток за различните режими на заряд (0.1С. 1С и 4С)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    .......
    Да не говорим за литиево йонните за които едва ли имаш пълни познания.
    В това не бива да имаш съмнения! Познавам всички видове акумулаторни батерии (занимавал съм се професионално с зарядни устройства).

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #13

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Това дето го пишеш и децата го знаят. Колкото до размера* такъв размер имат и литиево Йонните, предполагам че ще ми обясниш поцеса на заряд разряд?
    Но аз ще те попитам за Калиевите батерии пък ако ми кажеш нещо за Йонисторните Батерии може би ще те похваля!!!!!
    Можеш да кажеш нещо и за електретите като алтернатива на батериите?????

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Това дето го пишеш и децата го знаят.
    Да, но очевидно е от постовете ти - не всички.
    Колкото до размера такъв размер имат и литиево Йонните
    Дай примери!
    предполагам че ще ми обясниш поцеса на заряд разряд?
    Излишен труд. Има го описан в Data Sheet на съответния производител. Справка:
    Но аз ще те попитам за Калиевите батерии пък ако ми кажеш нещо за Йонисторните Батерии може би ще те похваля!!!!!
    И за горивните елементи да започна да обяснявам няма смисъл.... разбирането за определен процес не свършва с научаването на даден термин.
    Можеш да кажеш нещо и за електретите като алтернатива на батериите?????
    Не са алтернатива! Те генетират напрежение при промяна на геометрията си, но не могат да натрупват и отдават енергия като обратим процес.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #15

    Re: батерии АА ААА зареждане

    Не виждам смислен отговор само цитати.
    Колкото до размера на литиево йонните ,има го в справочника.
    Преиди да задавате въпроси отговорете , нали сте знаещите и можещите.

    /Mod Edit Ско: Пич, ако имаш да кажеш нещо по темата за зарядните устройства за NiMH и NiCd батерии размер АА или ААА ще те изслушаме с интерес. Тук обаче не е място, където си мерим пи*ките с някакви си знания, които не са от полза на никого, ОК!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 05-10-15, 20:28
  2. замяна на батерии
    От krasss във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-10, 12:43
  3. Батерии MAX Power
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-08, 09:21
  4. Батерии за UPS
    От Usera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-03-06, 14:55
  5. Зареждане на Li-Pol
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 13-11-03, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе