Резултати от 1 до 3 от общо 3

замяна на батерии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #1

    замяна на батерии

    Имам следния въпрос. Разполагам с цифров фотоапарат CANON POWERSHOT - серията не е важна. Старичък е. Проблемът е в това, че акомулаторната му батерия рухна. А тя е една шантава - плоска с три извода, предназначението на които не е съвсем ясно. Със сигурност единият е нула . Същите батерии видях в Германия, но цената... 40 евро бройката! Направо безумие! Търся съвет как да приспособя обикновени акомулаторни батерии. Може и външен монтаж - е, малко неудобно, ама важното е да вършат работа. Иначе май по-евтино ще ми излезе да си купя нов фотоапарат, вместо две от оригиналните батерии. Просто държа на този фотоапарат. Ако може някой поне да ми изтълкува изводите на батерията, аз ще се опитам сам да намеря решение. Предварително благодаря на всеки, който би ми отговорил!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:замяна на батерии

    има неоргинални заместители дето са много по-евтини от канонските. потърси на търсачката иначе всички са с 3 извода а разликата идва от формата. Канонските батерии без проблем държат 3-5 години вероятно не си ги експлоатирал правилно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Re:замяна на батерии

    Лошото е че не си написал модела на апарата - веднага щях да ти намеря батерия в нета. В ebay има батерии директно от Китай, бях пазарувал преди 3 месеца батерия за ПДА която в бг струваше 50лв но в ибей само $8 заедно с доставката от Китай. Не можеш да направиш замяна на оригиналната батерия с обикновена, третия извод минава през електронна схема и следи за нивото на заряда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замяна на компресор
    От vayo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-14, 15:15
  2. Замяна на видео файлове в ДВД
    От yashkata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-10, 19:35
  3. Компресор - замяна
    От cameo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-10, 18:54
  4. Замяна на фреон R22 c R407C
    От carmen_bs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 09-10-09, 18:17
  5. Замяна на процесор
    От taralion във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-07, 20:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе