Резултати от 1 до 4 от общо 4

Странен проблем със CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Странен проблем със CD

    Ще започна от начало... Имам едно старичко дъно MSI MS-6131 на което реших да сложа голям харад диск 80GB (Hitachi). За целта естествено трябваше да използвам моднат BIOS. Направих го... Проблемът обаче е че откакто сложих новия хард диск, CD-RW -то ми MSI 48x ми прави проблеми..
    Чете много трудно дисковете и на доста от програмите ми дава грешки. (в смисъл фаилът е повреден и не може да се използва). Първоначално мислех че прото дисковете са остарели или надраскали. Но когато започна да ми прави проблеми на 60% от тях включително и на чисто нови разбрах че не е от това... Отварял съм СД-то чистил съм лазерната му леща но не помогна... Основното съобщение за грешка което ми дава когато не може да прочете даден фаил е (Data Error (Cyclic Redundancy Check).
    А това което ми прави впечатление е че когато това се получава (сд-то не може да прочете даден диск) диода за харда и цд то ми светят непрестанно без да премигват.
    Остана само да кажа че харда и ЦД-то ми са на отделни канали и с отделни кабели. Харда е на примари мастер а ЦД-то на примари слеив.
    И още от начало BIOS-а си ги подкарва на ULTRA DMA 2...

    Ако има някои знаещ които може да помогне ще му бъда много благодарен!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Странен проблем със CD

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    Ще започна от начало... Имам едно старичко дъно MSI MS-6131 на което реших да сложа голям харад диск 80GB (Hitachi). За целта естествено трябваше да използвам моднат BIOS. Направих го... Проблемът обаче е че откакто сложих новия хард диск, CD-RW -то ми MSI 48x ми прави проблеми..
    Чете много трудно дисковете и на доста от програмите ми дава грешки. (в смисъл фаилът е повреден и не може да се използва). Първоначално мислех че прото дисковете са остарели или надраскали. Но когато започна да ми прави проблеми на 60% от тях включително и на чисто нови разбрах че не е от това... Отварял съм СД-то чистил съм лазерната му леща но не помогна... Основното съобщение за грешка което ми дава когато не може да прочете даден фаил е (Data Error (Cyclic Redundancy Check).
    А това което ми прави впечатление е че когато това се получава (сд-то не може да прочете даден диск) диода за харда и цд то ми светят непрестанно без да премигват.
    Остана само да кажа че харда и ЦД-то ми са на отделни канали и с отделни кабели. Харда е на примари мастер а ЦД-то на примари слеив.
    И още от начало BIOS-а си ги подкарва на ULTRA DMA 2...

    Ако има някои знаещ които може да помогне ще му бъда много благодарен!!!
    Да не му е дошло времето на това CD-RW.Пробва ли да ги отвориш дисковете другаде?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #3

    Re: Странен проблем със CD

    Ами не мисля че ми е дошло времето... Пробвал съм дисковете на други ЦД-та и общо взето няма проблем. Обаче ми направи впечатление че миналия ден един диск ВСД които го гледах на друг компютър и нямаше никакъв проблем като го пуснах вчера при мене имаше невероятно много "смущения" в смисъл картината се губеше(все едно гледаш кабелна при много кофти време). Единия вариант е диска да е надраскан. Другия ЦД-то да не може да направи хубав трансвер. А диска няма и драскотина... Та чудя се защо ЦД-то ми не чете или просто не може да прехвърли информацията както трабва...

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Странен проблем със CD

    ManiMani, това съобщение за грешка напоследък ме тормозеше и мен. Да не би да идва краят на света?

    Обаче, при мен проблемът е малко по-друг. Откакто сложих "Nero 7.0.0.0" - оттогава започнаха едни ми ти поразии - не са за описване. CD-RW-то ми почти постоянно драйфаше CD-тата - чисто нови, презаписваеми... хич не ги подбираше. Ако понякога се случеше да запише даден диск, при опит да сваля информацията на друг компютър, ми даваше споменатото от теб съобщение за грешка: Data Error (Cyclic Redundancy Check). Побеснявах, защото "Nero"-то си казваше, че няма проблеми и че диска си е записан нормално на еди коя си скорост. Глупости!

    За проба, сложих една друга програмка - "CDBurnerXP Pro 3" - и с нея проблемите ми изчезнаха.

    Това, което се опитвам да ти кажа, е да потърсиш решение на софтуерно ниво, защото проблемът едва ли е в хардуера. Но пък знае ли човек...

    Пробвай да си обновиш "firmware"-а на устройството. Виж тук: http://forum.rpc1.org/dl_all.php

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 17:05
  3. Странен проблем?!?!
    От rockboy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-06, 00:43
  4. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03
  5. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе