Резултати от 1 до 7 от общо 7

ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    ATI RS482 - VIA K8M800
    Това са два чипсета, с които обикновено се правят малки и евтини дънни платки за AMD процесори, които имат интегрирано видео, звук, мрежа и разни други периферийни интерфейси.
    Ползвам платка с такъв чипсет VIA K8M800. Много съм си доволен от нея, но ми липсва TV-изхода и тъкмо сега по Коледа бях планирал да я сменя с една друга с чипсет ATI RS482. За мое съжаление, в последния момент чух доста лоши отзиви относно производителността на тоя чипсет ATI RS482 спрямо този на VIA и сега съм пред голяма дилема какво да правя. Аз самия предварително предполагах, че ATI RS482 е по-бърз от VIA K8M800, но чух категорично мнение на един търговец, че е точно обратното. Понеже съм станал мнителен напоследък, реших да се допитам и до форума. Надявам се някой да има преки впечатления и да ги сподели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    категорично смятам че ATI-чипсета, особено като видео-производителност ще е доста пред VIA-та...по скоро бих се опасял да съвместимост и стабилност при дъно с ATI чипсет...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #3

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    Re-benching the ATI RS482 did not suddenly move the ATI chipset to the front in performance, but it does demonstrate that the ATI RS482 and the NVIDIA GeForce 6100 perform about the same in most benchmarks. The performance is certainly close enough that OEM's will have no overriding reason to choose one or the other chipsets based on a performance advantage. The good news is that buyers can choose either solution based on price or features and get pretty comparable results. NVIDIA has closed the integrated graphics performance gap, but they haven't surged ahead as many expected.

    Either the ATI Radeon Xpress 200, with the new RS482 core, or the NVIDIA GeForce 6100 will provide business users, internet browsers, and casual computer users with competent graphics. Both chipsets do a decent job in most of the things for which we use our computers. Where both chipsets fail is with recent gaming. They can provide playable frame rates on all but the most demanding games at low resolutions with "eye-candy" turned off, but they will disappoint any serious gamer.



    ...т'ва 'ко ти помага нещо...

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    За производителност на самите чипсети не знам, предполагам, че разликата няма да е голяма, но относно производителността на ATI X200 и на VIA-та съвсем спокойно мога да ти кажа, че VIA-та е много назад.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    Взех платката с ATI.
    Обаче, това което се получи като резултат, противоречи на всичките ми очаквания
    1. Производителност - тази с ATI е чувствително по-бавна. Така, като недоказани първични впечатления, ми се струва, че това идва от по бавния интерфейс към HDD
    2. Нестабилност - след около 5-6 часа работа, компютъра изведнъж започна: съобщения за грешки, замръзване на мишката с промяна в цветовете на екрана, рестартиране и др.

    Тъй като реших да разследвам проблема докрай, взех още една такава платка с ATI чипсет и още много други компоненти - памети, дискове, процесори и сега през празниците ще си направя по-достоверни тестове с двата вида платки, тъй като всички останали компоненти ще бъдат абсолютно еднакви.

    // Дънните платки за които става въпрос са MSI K8MM-V (VIA) и MSI RS482M-IL (ATI)

  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    Когато ATI за пръв път направиха чипсет с вградено видео 9100 се държеше също много бъгаво. Щяхме да връщаме дъното. Но 1-2 седмици след това пуснаха нови драйвери и всичко се оправи. Та си мисля, че и сега проблема е в бъгави драйвери. Виж за нови драйвери в нета.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: ATI RS482 - VIA K8M800 - някой сравнявал ли ги е ?

    Всички проблеми с платката с ATI чипсет изчезнаха, когато най-накрая, съвсем случайно включих диска, който е SATA2 в режим SATA1. Същия "проблем" при другата платка го няма. Генерално може да се каже следното за тези конкретни платки:
    - тази с VIA определено е по-бърза - горе долу едни и същи неща се изпълняват с около 10-20% по-бързо
    - тази с ATI има много по-мощен видео-чип и най-вече има TV-изход, а на мен точно това ми трябваше

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой знае ли...?
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-13, 11:22
  2. Продавам дъно K8M800-m2 +atlon 3000+
    От sl5xl във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-08-12, 11:13
  3. Някой може ли да ...
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 04-09-05, 09:48
  4. Някой знае ли как..
    От _NO_NAME_ във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-03, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе