Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Mr.TECHNO

Някой знае ли...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Някой знае ли...?

    чета си днес новините и ме споходи следната мисъл:

    "какво се случи с този http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=912542 боклук?"

    създаде нарицателно в речника ни, споразумя се с прокуратурата... къде се подвизава? някой знае ли?
    някоя сладка синекурна длъжност не й ли измислиха гербаджии в структурите си?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Някой знае ли...?

    честно незнам , но се замислих ако аз излъжа за това че съм висшист и предоставя фалшива диплома , за да започна работя някъде и ме "хванат" - не ми се мисли колко глоби, присъди и др. последствия ще имам , за нещо което не е от значение за държавата , нито за такъв висок пост.
    Оказа се за пореден път че хората които трябва да работят с необходимото образование , познания , стаж и ценз , стоят без работа , а гореописаната личност , която умишлено ще спестя епитети( не заради друго ами просто няма какво ново да кажа ) без грам идея за управление , нормативни актове, последователност и писане на документи за Евро фондове, спря средства на много хора за сметка на други като нейния казус "земеделски собственици , без собственост и без реколти.

    Off Topic
    Още си мисля че за да оправим държавата , трябва да почнем от съдебната и изпълнителната власт , поле през законодателя( НС ) и най-накрая през нас. Сега е в точно обратния ред и виждаме ефекта.
    Всички питат кога ще се "оправим". Аз казвам никога , докато има такива точно такива примери.
    Огледайте се внимателно и нека всеки каже колко груби поругавания на закона има всеки ден около вас.
    Неправилно паркиране , неспазване на знаци, груби нарушения относно движението , неадекватна реакция от правораздавателните органи , понеже те самите ги нарушават. Бойни кучета , без намордници "осират площадките. Като направиш забележка, ако си по-едър те псуват , ако си дребен ти скачат на бой.
    Служители в държавна администрация си мислят че са хванали .......... за .......... , и не им пука, Те са недосегаеми , ти си зависим. Редица пропуски , некадърност и невъзпитаност.
    Престъпността расте , защото всички знаят че няма да бъдат осъдени, ще се покрият нещата. Самия законодател ( НС ) показва как негови членове потъпкват законите които те гласуват и не ги спазват и им се разминава. Постоянно се натяква за дискриминация, само че никой не забелязва че отдавна дискриминацията е позитивна- насочена е към хората които плащат , работят и спазват правилата. Студентите им се каза директно , като не им харесва - да емигрират. Журналисти стават политици и единствената им предизборна платформа е да правят доноси.- никаква програми за развиването на страната. Всеки иска къс от баницата.

    Само в Турция за последните 3г. има над 10 000 министри , кметове , областни управители или заместници осъдени на затвор , заради отклоняване на средства, злоупотреби с власт и тн. Гърция също преследват до дупка, независимо кой е нарушителя.
    Румъния осъди най-богатия човек в страната си и го прати в затвор.
    И трите държави имат стриктни органи за контрол и там всяко нарушението излиза доста солено.
    Off Topic
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 23-11-13 в 10:19.
    kalcheff1 одобрява това.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #3

    Отговор: Някой знае ли...?

    А Румяна Желева къде е, а Георги Харизанов (този със златния часовник) какво ли прави, а този който си беше записвал в тефтерче телефонните инструкции с какво ли се занимава. Екзотичната министърка-поетеса на здравеопазването, дето бяха я прибрали от пътя къде ли е. Интересно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Знае ли някой
    От ivec във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 16:50
  2. Някой знае ли...
    От wiseacre във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-04, 00:44
  3. Някой знае ли ?
    От Prometey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-04, 19:04
  4. Някой знае ли как..
    От _NO_NAME_ във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-03, 22:04
  5. Някой да знае...
    От polic_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 10-10-03, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе