Резултати от 1 до 14 от общо 14

От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Няма да правя анкета, просто нека всеки изрази мнение за фирмата която според него е най-добра като имате в предвид и следните няколко критерия.

    1. Компонентите да са на добра(нормална) цена и да има надеждни неща като памети A-DATA, Kingston... Захранвания Fortron, Codegen...

    2. Отношението към клиентите да е добро...

    3. Гаранцията на отделните компоненти да се спазва, и да не се правят на 2 и половина когато идеш при тях с дефактирал компонент

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #2

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Какво по мълчанието Ви ще взема да си направя извода че такава фирма просто няма?!!.........

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Мисля, че не ти е коректно поставен въпросът.
    Няма идеални и всеимащи фирми. Много зависи какви компоненти ти трябват.
    За хард дискове си има едни фирми, а за кабелчета, памети или принтери - други.
    Има и голямо значение дали купуваш "на едро" или не.
    Ако купуваше "на едро" - не би задавал такива въпроси. Ако си потребител - просто се огледай да ти е
    по-близо фирмата и не се пазари за стотинките - по-скъпо ще ти седне :coolsmiley:

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Не, просто се досети, че който и да е отговор на въпроса ти би прозвучал като реклама и повод за излишни спорове.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    Няма да правя анкета, просто нека всеки изрази мнение за фирмата която според него е най-добра като имате в предвид и следните няколко критерия.

    1. Компонентите да са на добра(нормална) цена и да има надеждни неща като памети A-DATA, Kingston... Захранвания Fortron, Codegen...

    2. Отношението към клиентите да е добро...

    3. Гаранцията на отделните компоненти да се спазва, и да не се правят на 2 и половина когато идеш при тях с дефактирал компонент
    То надали има фирма в България която може да покрие всичко, което се иска. Аз обикновенно или се ограничавам в избора или обикалям 3-4 фирми докато събера каквото ми трябва. Спрямо натрупания опит бих казал мост, макар че и те не са цвете за мирисане.

    Определено ме е яд че newegg не доставя за европа, това си е начина - хем цените им най ниски, хем гаранциите си важат... купуваш си дъно и процесор, не ти харесва как се клокват и ги връщаш.... или пък ги издънваш и те ти ги сменят...

  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Определено ме е яд че newegg не доставя за европа, това си е начина - хем цените им най ниски, хем гаранциите си важат... купуваш си дъно и процесор, не ти харесва как се клокват и ги връщаш.... или пък ги издънваш и те ти ги сменят...
    Това в кой филм го гледа???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    16
    #7

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    1. Цените не винаги са най-важното - май наистина е най-добре този от който купуваш да ти е на близо.
    2. Kingston и A-DATA - от АСБИС чрез някой от дилърите му (с най-дълга гаранция - мнооого дълга), Фортрон от ВАЛИ (Кодеген не влиза в катгорията добри захранвания)
    3. За гаранциите стана дума в т. 2.

    Нямам опит със всички фирми вносители, но ще кажа, че една голяма част от тях (в т. ч. и Мост) режат от гаранциите на производителя. Да ви кажа честно досега не съм срещал дъно, видео карта, оптика и т.н. с по-малко от 2 г. гаранция. Всички бокс процесори са с 3 г., паметите на известните производители са с доживотна гаранция, Хардове, някои дъна, видеокарти също са с 3г. Всички монитори с 3г. повечето кутии с 1г. - марковите с 2г.

    Тези неща си ги пише на сайтовете на производителите.

    Така че по-добре малко по-висока цена и по-дълга гаранция (логично е проиводител който ти дава по-дълга гаранция да си е направил сметката с качеството), и се пазете от нонейм продукти, защото има и такава практика - да се предлагат на пазара нонейм продукти (най-често видео карти) и заедно с тях лепенки с логото на известен производител.

  10. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #8

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    По принцип сте прави, че е по-добре да е качествена стока и с повече гаранция, но някой замислял ли се е, че масовия потребител дори не знае защо си купува компютър ? След като големите вериги за техника (Метро, Техномаркет, Технополис и т.н.) продават възможно най-евтините боклуци, как според вас би оцеляла на пазара фирма, продаваща скъпи компоненти ? Как да обясниш на някой, дето на въпроса какъв компютър си е купил ти отговаря "червен", че твоята стока е по-добра и има смисъл да си купи от теб ? От години съм в този бизнес и за съжаление хората като вас, които знаят какво искат и защо го искат, мога да ги преброя на пръсти за съжаление.
    Ето затова няма и идеалната фирма и не е възможно да я има ! Проблема е в купувачите, а не в продавачите. Нали не мислите, че на мен ми се продават боклуци, дето се чудя как да ги подкарам ? ама ако кажа на клиент, че компютърът му ще му струва 700 лева с монитор и т.н. и ония светва и купува .. интересува се само дали можел да си слуша музика и да си гледа филмите.

  11. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #9

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    А аз си мисля, че (почти) нито една компютърна фирма не е направила необходимото, за да избереш точно НЕЯ сред голямата конкуренция. Само се сетете колко лесно може да научи човек кои са фирмите вносители...
    Мултирама и Пласио вдигнаха летвата. Да видим дали няма да има раздвижване.

    Малко повече са фирмите, в които ако "клъвнеш веднъж" се опитват да те задържат. Аз попаднах на такава преди 4 години и не смея да им изневерявам. Нито е голяма, нито е вносител... Пичове просто.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #10

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Абсолютно съм съгласен с горното мнение. Особено извън София хората единствено се интересуват от цената и нищо друго. Като му предложиш нещо качествено и съответно леко по-скъпо, клиента си излиза и отива в следващата фирма, а сега и с техноверигите направо там и си взема най-евтиното. За това според мен има няколко причини. Първата е, че повечето хора нямат достатъчно финансови средства и са принудени да купуват боклуци и ментета и за ядене, дрехи и техника. Не вярвам, че при наличност на достатъчно бюджет повечето хора няма да си вземат нещо по-качествено и добро. Втората е, че хората нямат достатъчно познания и затова си гледат цената главно.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #11

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    А АКО СТЕ КОМПЮТЪРНА ФИРМА И КУПУВАТЕ НА ЕДРО КЪМ КОЯ ФИРМА БИХТЕ СЕ ОБЪРНАЛИ?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    16
    #12

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    АСБИС, ВАЛИ, Солитрейд, ТехВижън ....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #13

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Цитат Първоначално публикувано от ManiMani
    А АКО СТЕ КОМПЮТЪРНА ФИРМА И КУПУВАТЕ НА ЕДРО КЪМ КОЯ ФИРМА БИХТЕ СЕ ОБЪРНАЛИ?!

    Не пиши с главни букви, бе човек! Имам чувството, че нещо ми се караш...
    :knuppel2:
    Зависи за какво. Принципно се ориентирай към директния вносител на съответната стока, а не към препродавачи втора, трета и т.н. ръка. При последните обикновено гаранцията пада, а цената се качва. Е, има и изключения.

    Един съвет от мен. Опитай на колкото се може повече места. Не с големи количества. Просто да натрупаш малко впечатления, да сравниш и т.н. Няма "най-добра фирма". Ако имаше такава, на пазара щеше да остане само тя. Създай си контакти, име... това си е инвестиция, няма как да получиш наготово тези неща.

    И друго. Може аз да съм адски доволен от "Болкън Компютър & Нетуъркс Мулти Трейд Лимитид", защото ми дават перфектни условия, а на теб, да се скъсаш, да не ти дадат такива. Защо ли ? Ами примерно защото едно мое бивше гадже работи там и е казала добри думи за мен. Или защото моя и на шефа на фирмата бащи са били заедно в казармата и са делили хляб, вода и мадами. Такива ми ти работи...

    От мен - успех! И не разчитай на готови рецепти!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    15
    #14

    Re: От коя компютърна фирма предпочитате да купувате?!

    Добре де, аз ще съм първия, който споменава асемблатор, а не търговец на едро. Перси. Ако си краен пoтребител, т.е. нямаш за цел да препродаваш компютъра иди там. Определено няма да ти предложат най-евтиното, но това, което ще вземеш ще си заслужава. Аз не съм клокер (в смисъл не, че не искам макс от машината си, но просто ме е страх да го правя), те ти правят клока, така, че компито да бачка стабилно, тестват и ти дават читава машина. Аз преди три години си взех от тях два 2.4@3GHz Pentium IV в Chieftec кутии, и до ден днешен си бачкат като слънце, само батерия на дъното съм сменял

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На какви цени си купувате фреона?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 10-09-12, 23:14
  2. Каква марка GSM предпочитате
    От MIDNIGHT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 39
    Последно: 02-03-06, 11:57
  3. Защо не трябва да си купувате G - класа.. :-)
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-05, 13:56
  4. От кого най-често купувате?
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-01, 15:57
  5. ASP, PHP, JSP - Кое предпочитате?
    От jay във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-01, 21:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе