Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Мнения за Philips 190X6FB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #1

    Мнения за Philips 190X6FB

    Здравейте, искам да ви попитам за мнението ви относно този монитор (Philips 190X6FB), защото ми предстои покупка на LCD монитор и засега съм се спрял на този, поради приемливата цена и нелошите характеристики, както и гаранцията за нула мъртви пиксели. Ще чакам мненията и препоръките ви за 19" LCD монитор, но все пак да се вмества в диапазона 650-700 лв. без ДДС. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #2

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Aз съм с NEC 19GX2, много търсих, четох ревютая и тн. Мога само едно да ти кажа - тоя монитор КЪРТИ
    Филипс не бих си купил, мои си убеждения, не че са лоши мониторите, но просто са посредствени. Тоест повече ценови компромиси от колкото качество.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #3

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Ами да ти кажа и аз бях на такова мнение преди да видя монитора на един приятел - пак 19" Philips 190B6CS и ми направи добро впечатление като цяло, а аз търся нещо такова - да става за приложения, за филми, за игри, абе за всичко, за което може да се ползва домашен компютър . Та ако може да ми дадеш повече информация за този NEC - каква му е гаранцията, вид на матрицата, response time, както и колко струва и откъде мога да го намеря (общо взето каквото имаш като информация). Чакам и други съвети и пак благодаря предварително.

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    В интернет информация и ревюта колкото искаш, който търси, намира

    http://www.nec-display-solutions.de/...et-english.pdf

    ето ти спецификациите, да се убедиш за какво става въпрос. Монитора съм си го взел от Вали, гаранцията е 3 години на всичко без условия.
    Друго какво да ти кажа - незнам.
    Страшно много монитори гледах и половината ги пробвах. За мен лично, това в момента е номер 1. Няма изгъзици като грозни тонколонки, има 4 портов УСБ хъб, ДВИ вход и наистина невероятна картина.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    а за игорели пиксели - на колко сменят монитора Кейс

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Keйс, на тоя специално гаранцията ми е - нула пиксели в центъра и до три по краищата Мисля, че нещо такова беше.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Keйс, на тоя специално гаранцията ми е - нула пиксели в центъра и до три по краищата Мисля, че нещо такова беше.
    Techno искаше да кажеш предполагам

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #8

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    В интернет информация и ревюта колкото искаш, който търси, намира

    http://www.nec-display-solutions.de/...et-english.pdf

    ето ти спецификациите, да се убедиш за какво става въпрос. Монитора съм си го взел от Вали, гаранцията е 3 години на всичко без условия.
    Друго какво да ти кажа - незнам.
    Страшно много монитори гледах и половината ги пробвах. За мен лично, това в момента е номер 1. Няма изгъзици като грозни тонколонки, има 4 портов УСБ хъб, ДВИ вход и наистина невероятна картина.
    Леле това мониторче много ми хареса, по въпроса за търсенето в нето ще кажа само* .

    А сега още едно две въпросчета
    От колко време го имаш този монитор и има ли някакви проблеми със изгорели или заспали пиксели.
    Как се държи под различните приложения -> текстов режим на Windows, DOS, филми, игри. Понеже в hardwarebg.com има доста обширна тема по повод 17 и 19 инчови LCD монитори, но от нея само се разколебах дали да си купувам монитор с TN+Film матрица, или да чакам да поевтинеят мониторите с другите видове матрици.
    И последно някакви мнения относно XEROX XA7-19I* PVA 8ms grey to grey:
    http://www.techvision-bg.com/index.php?p=data&frm=12

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #9

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Цитат Първоначално публикувано от DINAMITA
    Понеже в hardwarebg.com има доста обширна тема по повод 17 и 19 инчови LCD монитори, но от нея само се разколебах дали да си купувам монитор с TN+Film матрица
    От чакане полза няма - в момента през седмица излизат нови модели просто си харесай нещо което отговаря на твоите изисквания ! Ако търсиш префектния тфт-лсд няма да го намериш просто технологията има мнооого да се ъпгрейтва докато задоволи всеки.

    Лятото си взех Samsung 913V който 12мс TN матрица - тогава ми хареса и сега не е лош . Имам чуството ,че малко или много всеки чете повече характеристики отколкото да гледа на място ! На мен ТН матрицата въобще не ми пречи и чесно казано не намирам ,че е "отврат".

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #10

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Цитат Първоначално публикувано от DINAMITA
    Леле това мониторче много ми хареса, по въпроса за търсенето в нето ще кажа само* .

    А сега още едно две въпросчета
    От колко време го имаш този монитор и има ли някакви проблеми със изгорели или заспали пиксели.
    Как се държи под различните приложения -> текстов режим на Windows, DOS, филми, игри. Понеже в hardwarebg.com има доста обширна тема по повод 17 и 19 инчови LCD монитори, но от нея само се разколебах дали да си купувам монитор с TN+Film матрица, или да чакам да поевтинеят мониторите с другите видове матрици.
    И последно някакви мнения относно XEROX XA7-19I* PVA 8ms grey to grey:
    http://www.techvision-bg.com/index.php?p=data&frm=12
    Ми от един месец го имам. Пиксели - изгорели и заспали няма.
    Както и да ти го обяснявам - не го ли видиш на живо, няма как да разбереш

    Хардуер.бг спрях да го чета отдавна, защото там има само професори, които чаткат по клавиатурата, без да са видяли и един монитор. Така че и това не смятам да коментирам

    XEROX - правят копирни машини, монитори - забрави.
    НЕК - Митсубиши правят монитори, от преди да си купя първия компютър (по точно, тате да ми го купи) - тоест от мноооооооого отдавна, така че и това няма да го коментираме


    Между другото и това е доста добро:
    http://shop.pcmag.com/shop/product_s.../25351530.aspx

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #11

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Здравейте, тва за форума на hardwarebg верно е, че всеки само характеристики гледа, което си е простотия, защото всеки производител си пише каквото му е кеф, но Philips бях виждал и общо взето ми хареса като картина и представяне, а със въпроса си как се държи твоят NEC просто ме интересува, ако играеш дали има замазване и примерно ако гледаш филм дали е нужно да си центриран срещу монитора . Колкото до избор между NEC и BenQ, само NEC, сегашния ми CRT e KFC с кинескоп NEC Cromaclear, навремето нямаше такава 15-ка, ма е време за ъпгрейт .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #12

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    И аз да кажа нещо по въпроса. На човека му трябва монитор, за така наречената Ширупотреба. Нищо специализирано. Препоръчвам ти Самсунг 913N. Има всичко което ти трябва. Аз минах от 19" тръба на такъв и съм очарован от цветовото предаване. Профилирал съм го така, че снимките които преработвам във Фотошоп излизат на монитора така, както по-късно ги получавам от фотото или принтера. Супер за цената си. Сигурен съм, че сега ще залеят темата с твърдения как Самсунг не е марка, но факта че специално този монитор върши превъзходна работа никой неможе да опровергае категоерично.

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #13

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    ЛСДтата отдавна вече не мажат бе. Как 4 мс. монитор ще маже. какви работи говориш

    Пак ти казвам, отиди разгледай в някой голям магазин различните модели, спри се на няколко, напиши кои са и ние ще ти кажем какво да си избереш.

    Иначе просто е безмислено да говорим.

    @Мр. Техно - Извинявай, моя грешка, спях като писах

    @ Whiskey - напротив, самсунг са си хубава марка, но просто понякога имат адски големи издънки

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #14

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Здравейте отново най после се сдобих с LCD - NEC Multisynv 90GX2 последвах съвета на Кайсо - отидох видях харесах (Мерси за съвета Кайсо мониторът е страхотен). Досега не съм се сблъсквал с настройването на шрифтовете за LCD и имам малко проблеми с някой букви и знаци (ц,щ,л, скобите и още някои), затова искам да попитам има ли някаква допълнителна настройка на Windows, освен ClearType от Appearance->Effects ?

    И второто кофти нещо е, че се сдобих и с 1 мъртъв пиксел, според теб Кайсо има ли смисъл да ходя и да се разправям за гаранцията (пиксела е на около 3-4 см. от центъра на монитора ).

    Дотолкова с въпросите сега да споделя впечатленията си: Мониторът е прекрасен на външен вид, цветовете са изключително близко до тези на старият ми CRT монитор, черното малко куца, но не е болка за умиране, нямам проблем в нито една игра, а пък гледането на филми си е удоволствие. Това е с два реда общо взето за монитора.

    П.С. Кайсо ще чакам отговор за настройката и за гаранцията .

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    Re: Мнения за Philips 190X6FB

    Цитат Първоначално публикувано от DINAMITA
    Здравейте отново най после се сдобих с LCD - NEC Multisynv 90GX2 последвах съвета на Кайсо - отидох видях харесах (Мерси за съвета Кайсо мониторът е страхотен). Досега не съм се сблъсквал с настройването на шрифтовете за LCD и имам малко проблеми с някой букви и знаци (ц,щ,л, скобите и още някои), затова искам да попитам има ли някаква допълнителна настройка на Windows, освен ClearType от Appearance->Effects ?

    И второто кофти нещо е, че се сдобих и с 1 мъртъв пиксел, според теб Кайсо има ли смисъл да ходя и да се разправям за гаранцията (пиксела е на около 3-4 см. от центъра на монитора ).

    Дотолкова с въпросите сега да споделя впечатленията си: Мониторът е прекрасен на външен вид, цветовете са изключително близко до тези на старият ми CRT монитор, черното малко куца, но не е болка за умиране, нямам проблем в нито една игра, а пък гледането на филми си е удоволствие. Това е с два реда общо взето за монитора.

    П.С. Кайсо ще чакам отговор за настройката и за гаранцията .
    Как така имаш проблем със шрифта ?? Това не го разбрах. При мен, никакви проблеми няма с шрифтовете всичко си излиза на 6 !

    Колкото до мъртвия пиксел - http://www.necdisplay.com/support/cs...d_pixel_wp.pdf

    Tум има подоробно обяснено всичко Незнам от къде си си го купил, но аз нямаше да спят заради тоя пикссел спокойно Не мога да дам 1000 лева за монитор и той да е с мъртъв пиксел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за PHILIPS 42PFL3507H
    От Dimitar Kudev във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 06-12-12, 21:17
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Мнения за домашно кино PHILIPS HTS3520/12
    От Dim78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 23:55
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Мнения за PHILIPS 32PFL3403/12
    От iovi_st във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-09, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе