Резултати от 1 до 7 от общо 7

ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #1

    ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    Здравейте,
    Искам да попитам дали някои има опит с цветните лазерни принтери под 1000лв, ще се използва предимно за печат на снимки, цената на копието има значение а й качеството също . За сега съм се спрял на няколко модела:
    Samsung CLP 500
    HP COLOR LASER JET 2600N
    Canon LBP 5200
    Ще съм благодарен на всеки можещ да ми даде мнение.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    Само да отбележа, че ако наистина искаш да печаташ снимки, лазерният printer не е най-добрия вариант - разбирай, мастилноструйните се доближават много повече до фотографските резултати от лазерните. С други думи, снимка като от фото няма да избараш с лазерен принтер!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #3

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    Подкрепям по горния опитах да намеря лазарен принтер за печат на снимки и други рекламни материали в малки серии и не успях. С един Canon i550 постигам осезаемо по-добро качество от колкото с лазерен принтер за 3000 евро. Пробвах ги всички възможни на БАИТ експо. Разпечатките още си ги пазя. Без вглеждане си личи че нещо му липсва на цвета. Помислиш че може и да е от настройки затова около ден си пограх с един Casio. Не успях да изкарам реалистичен цвят каквото и да опитвах. Единствения заслужаващ внимание принтер които открих е един коника-минолта които е А3+ и разпечатва наистина фотореалистично, но цената му гони 10 000 евро. Това не е зададената от теб и от моите щефове категория.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    Затова като искаш качествена снимка се носи на фотото. Така и цената е най-ниска. Затова не съм си купил фотопринтер. Хем лошо качеството, хем скъпо.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #5

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    Цитат Първоначално публикувано от Jogo_1
    Samsung CLP 500
    HP COLOR LASER JET 2600N
    Canon LBP 5200
    Не съм работил с тези принтери, но това, което съм чувал е, че НР-то работи със скъпи консумативи и не могат да се използват заместители. Намерил съм една фирма, в която продават Самсунга и поддържат гаранцията, дори и да го тъпчеш с неоригинални консумативи /те продават такива /. За Канона нищо не ми казаха, но според мен е хубаво да отидеш в един от хипермаркетите, където ги има и да помолиш за мостри. Но ако найстина търсиш фотореализъм се поинтересувай за мастиленоструйка!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #6

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    По принцип не се търси страхотно качество а нещо средно, ако можеш да ми кажеш цените за презареждане на samsung ще се радвам защото точно такъв модел ще ходя да тествам тези дни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #7

    Re: ВЪПРОС ЗА ЦВЕТЕН ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР

    откажи се да пе4аташ снимки на HP-то. скъпо е (една касета е около 150лв, и не се презарежда). ползвам и 2600 и 3550, 3550 е по-добър, но пак не бих го ползвал за това за което го искаш. един мастилен от по-висок клас ще е в пъти по-добре. на 3550 жълтото свършва в пъти по-бързо от другите цветове, което е нормално....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за цветен принтер за брошури
    От Kill-op във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 09-12-11, 19:33
  2. съвет за цветен лазерен принтер с duplex
    От rums във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-06, 04:17
  3. Избор на цветен лазарен принтер
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-04, 17:30
  4. Цветен лазерен принтер HP 1500L-струва ли си?
    От minkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-04, 16:48
  5. Кой е най добрия цветен лазерен принтер
    От mitkom във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-02, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе